У місцевому Центрі надання адміністративних послуг працює "Єдине вікно для ветеранів війни та членів їхніх сімей". Фахівцями надається інформація з питань соціального захисту, психосоціальної підтримки Захисників та Захисниць України, ветеранів/ветеранок, та сімей, в яких військовослужбовці зникли безвісти, чи знаходяться в полоні. Визначаються питання, які потребують першочергового вирішення у життєвих ситуаціях таких категорій.
У громаді також працює мобільна бригада, до складу якої входять психолог, двоє фахівців соціальної сфери та водій. Команда здійснює оперативні виїзди за повідомленнями про випадки насильства, надає первинну психологічну допомогу безпосередньо на місці події.
Захист прав і гідності ветеранів, військовослужбовців та їхніх родин - один із пріоритетів соціальної роботи в громаді. Саме тому фахівці мобільної бригади не лише реагують на критичні випадки, а й проводять індивідуальні консультації, під час яких дають поради як зберегти внутрішні ресурси, покращити спілкування у родині та підтримувати одне одного.
Під час візитів спеціалісти бригади інформують постраждалих про їхні права, доступні медичні, юридичні та соціальні послуги. А також розповідають про наявні спеціалізовані сервіси. Зокрема, притулки, кризові кімнати, денні центри. За потреби перенаправляють постраждалих до відповідних установ.
З початку року мобільна бригада вже здійснила 52 виїзди.
Окрім того, у Теплицькій громаді системно впроваджуються принципи безбар’єрності.
"Сьогодні важлива не лише фізична доступність, коли можна доїхати в автобусі з підйомником, але й знайти роботу, отримати грант, відкрити власну справу. Саме тому всі цифрові сервіси у місцевому ЦНАПі та Службі зайнятості адаптовані до потреб різних категорій населення. Чи то мама у декреті, ветеран чи пенсіонер", - підкреслює начальник Гайсинської районної військової адміністрації Людмила Головашич.
Безбар’єрність - це не лише фізичний доступ до різних послуг, це також можливості реалізувати себе, отримати необхідну інформацію, допомогу та підтримку.