Дія Угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень пролонгована до 30 червня 2024 року. Документ, який був підписаний у червні 2022 року, скасував необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС.

Уряд Нідерландів виділив 2,5 млрд євро для України у 2023 році. Частину цих коштів спрямують на гуманітарне розмінування українських територій. Про це йшлося під час зустрічі Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка з Міністром зовнішньої торгівлі та співробітництва у галузі розвитку Королівства Нідерландів Лісьє Схрейнемахер.

Європейський Союз запускає проєкт «Цифрова трансформація для України» (DT4UA) та виділяє 17,4 млн євро допомоги. Основна мета – допомогти Україні запровадити ефективні, доступні та безпечні державні послуги, а також швидко реагувати на виклики війни.

У межах гуманітарної допомоги Швеція надіслала 6 катерів, які можна використати як понтонні переправи. Це перші подібні спецзасоби, які отримали цивільні дорожники, раніше їх використовували виключно військові інженери.

Рада Європейського Союзу досягла згоди щодо законодавчого пакету, який дозволить ЄС надавати фінансову допомогу Україні протягом 2023 року в обсязі 18 мільярдів євро. Пропозиція була прийнята Радою ЄС за допомогою письмової процедури, і вона буде подана до Європейського парламенту на розгляд вже незабаром.

Під головними цінностями Європейського Союзу може підписатися кожний українець. Це свідчить про те, що ми вже є частиною ЄС, принаймні – ментально.

Світогляд Європейського Союзу ґрунтується на шести основних цінностях.

Як відповідь Європейського Союзу на російську агресію проти України Європейська Комісія та держави-члени ЄС, що межують з Україною, організували 12 травня 2022 року «шляхи солідарності» між Україною та ЄС. «Шляхи солідарності» — це важливі коридори для українського сільськогосподарського експорту, а також для експорту й імпорту інших товарів.

Сторінка 1 із 4