Виїзне засідання колегії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області відбулося на базі Гніванської територіальної громади.
У заході взяли участь начальник Головного управління Пенсійного фонду області Олена Корчака, секретар Гніванської міської ради Андрій Висідалко, члени колегії, а також керівники структурних підрозділів і сервісних центрів Пенсійного фонду області.
Під час засідання Олена Кочака зазначила, що в першому кварталі поточного року було успішно реалізовано своєчасне призначення та виплата пенсій, субсидій, пільг і страхових коштів.
«Переконана, що незважаючи на зміну функціональних процесів Пенсійного фонду, росту навантаження та обсягів діяльності, робота, яку ми проводимо, в першу чергу, зорієнтована на забезпечення комфорту наших клієнтів, підвищення якості послуг та оперативного проведення усіх державних виплат», – підкреслила Олена Корчака.
Заступник начальника Головного управління ПФУ у Вінницькій області Марина Єрошенко презентувала показники діяльності у звітному періоді.
«У встановлені законодавством терміни виплати отримали 432,8 тис. пенсіонерів, 122,1 тис. субсидіантів, 78,7 тис. пільговиків, 4,2 тис. одержувачів страхових виплат. Профінансовано 16,7 тис. заяв-розрахунків. На ці видатки спрямовано 8,1 млрд грн.. Було призначено 6,2 тис. пенсій та проведено понад 16,1 тис. індивідуальних перерахунків. За результатами березневої індексації перераховано 400 тис. страхових пенсій, збільшення отримали 384 тис. пенсіонерів або 95%», - зазначила Марина Ярошенко.
Також заступник начальника Головного управління ПФУ у Вінницькій області повідомила, що було збільшено пенсію 23,7 тис. пенсіонерів силових структур або 88,8%. Середній розмір пенсії, в порівняні з початком року, зріс на 490,59 грн і становить 5528,93 грн.
Крім цього, Фондом станом на 1 квітня 2025 року від початку повномасштабного вторгнення пенсії по втраті годувальника призначено 4805 утриманцям за 2458 загиблих. Середній розмір пенсії становить 11457,75грн.
За призначенням/перерахунком житлових субсидій та пільг було опрацьовано 38,5 тис. звернень. З них – 96% домогосподарств призначено субсидії. 10,7 тис. пільговиків забезпечені виплатою пільги на оплату ЖКП в грошовій формі.
Відділами обслуговування громадян Пенсійного фонду Вінниччини надано 174 тис. послуг.
Під час засідання було відзначено, що активність страхувальників з оцифрування трудових книжок по Вінницькій області вища за середній показник по Україні на 8,6% і становить 50,95%. У звітному періоді від страхувальників та застрахованих осіб надійшло 27 тис. звернень, з яких оцифровано 93,6%.
В рамках порядку денного також заслухано виступи співдоповідачів та ухвалено відповідні рішення до виконання структурними підрозділами Головного управління Пенсійного фонду Вінниччини.