У Вінницькій області відбулася нарада щодо підготовки до проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2025 році. У заході взяли участь заступник начальника обласної військової адміністрації Андрій Кавунець, директор Департаменту гуманітарної політики ОВА Володимир Буняк, а також представники освітньої галузі, правоохоронних органів, системи охорони здоров’я, енергетичного сектору та Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Андрій Кавунець наголосив на важливості належної підготовки до НМТ:
«Національний мультипредметний тест — це не просто черговий іспит у житті випускників. Це момент істини для багатьох молодих людей, які сьогодні стоять на порозі дорослого життя та прагнуть реалізувати свої мрії. Тому наш обов’язок — зробити усе можливе, аби цей процес був максимально організованим, безпечним та доступним».
Слід зазначити, що у 2025 році НМТ міститиме чотири блоки завдань: три з них — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Усі чотири предметні тести учасники проходитимуть в один день: два до перерви та два після неї.
Основна сесія НМТ буде проведена в період з 17 травня до 19 червня. Складання іспиту відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти.
Директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко поінформував присутніх про здійснені заходи щодо організації роботи тимчасових екзаменаційних центрів для проведення НМТ у 2025 році на території Вінницької області.
Зокрема, для проведення НМТ в області створено 49 тимчасових екзаменаційних центрів на базі закладів загальної середньої освіти в 15 населених пунктах.
Працівники поліції охорони контролюватимуть дотримання учасниками НМТ заборони на використання засобів зв'язку, пристроїв для обробки, збереження та відтворення інформації, а також їхніх окремих елементів у пунктах тестування.
Передбачено також проведення додаткової сесії НМТ (11–19 липня). Додаткова сесія буде організована в шести населених пунктах області.
«Виклики, спричинені війною, вимагають від нас ще більшої згуртованості та відповідальності. Тому необхідно забезпечити безперебійну роботу тимчасових екзаменаційних центрів. Зокрема, важливо, щоб такі центри були обладнані альтернативними джерелами електропостачання та стабільним інтернетом задля безперебійної роботи комп’ютерної техніки. Також необхідно завчасно протестувати всі системи резервного живлення, забезпечити достатні запаси пального для генераторів і створити максимально безпечні умови для учасників і працівників», — підкреслив заступник начальника ОВА.
За результатами наради учасникам були надані відповідні доручення та рекомендації щодо ефективної організації НМТ у 2025 році.