Заступник начальника ОВА Андрій Кавунець взяв участь у нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби щодо реалізації проекту «Рух без бар’єрів».
У обговоренні актуальних питань взяли участь радниця Міністра розвитку громад та територій та керівниця проєкту "Рух без барʼєрів" Ірина Малютіна, керівництво обласних військових адміністрацій, очільники міст та представники місцевого самоврядування.
Безбар'єрність – питання, яке не може бути відкладене на довгу перспективу, адже є великий суспільний запит. Про це під час наради наголосив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Мета проєкту «Рух без бар’єрів» – створити зручні, адаптовані маршрути в містах і громадах, що враховують потреби людей з інвалідністю, батьків із маленькими дітьми, людей похилого віку, військових, які повертаються з пораненнями, а також інших категорій громадян, які стикаються з обмеженнями у доступі до простору, транспорту та послуг.
Серед 15 пілотних громад, в яких буде створено безбар’єрні маршрути – Вінницька міська територіальна громада (м. Вінниця).
Під час наради учасники зосередили увагу на питаннях цілісності і комплектності маршрутів, уточнення обсягів необхідних робіт та відповідного фінансування для їх реалізації.
Визначено, що реконструкція об’єктів здійснюватиметься за кошти обласного та міського бюджетів. 40 % загальної суми проєкту профінансує держава.
В умовах війни безбар’єрність – нагальна потреба для сотень тисяч українців: як військових, що повертаються з фронту, так і цивільних.
Безбар’єрний маршрут, що створюватиметься під час реалізації проєкту «Рух без бар’єрів», включає зручні тротуари, безпечні переходи, доступні входи до будівель, зрозумілу навігацію та тактильні позначки – все, що необхідно, аби було комфортно й безпечно пересуватися міським простором, незалежно від віку, стану здоров’я чи життєвих обставин.
Формування безбар’єрного простору – це прояв поваги до гідності кожної людини та водночас важливий крок до формування інклюзивного суспільства.