Сьогодні в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА пройшло засідання експертної ради з питань книговидання. Учасники зібрання розглянули твори місцевих авторів, подані на фінансування в межах обласної програми підтримки книговидання.
Відповідно до регіональної програми та рішення сесії обласної Ради про обласний бюджет на 2025 рік, на видання творів вінницьких письменників передбачено 150 тисяч гривень. Оголошення про прийом заявок було оприлюднено на офіційному сайті Вінницької обласної військової адміністрації в рубриці «Книговидання», а також розміщене в обласній газеті «Вінниччина» та у всіх районних газетах.
Слід зазначити, що з початку повномасштабного вторгнення експертна рада визначила пріоритетом підтримку творів, що висвітлюють героїзм українських захисників, події на фронті та трагічні сторінки вже новітньої історії України. Всі видання, які проходять відбір, виходять у межах серії «Пишемо трагічні та героїчні сторінки історії російсько-української війни».
«Ми повинні фіксувати й зберігати нашу історію вже сьогодні, бо кожна книга про фронт, про боротьбу, про втрати — це не лише джерело пам’яті для майбутніх поколінь, а й моральна опора для всього суспільства. Це голоси наших захисників, наших героїв, які говорять правдою, болем і гідністю. Тому надзвичайно важливо поповнювати бібліотечні фонди, книжкові полиці виданнями про наших героїв-оборонців», - підкреслила директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА Світлана Юзвак.
Зокрема, у 2025 році на розгляд експертної ради надійшло п’ять творів місцевих авторів:
- В. Вітковський «Геннадій Керничний «Вікінг»
- С. Деркач «Янголи бога війни»
- Ж. Дмитренко «Андрій Сорока «Сорокет». Герой України з Гнівані.
- С. Прилипко «Не героїчна повість»
- А.Семенець «Костянтин Могилко. На крилах подвигу»
За результатами обговорення всі п’ять творів були підтримані більшістю голосів.
Це стане ще одним важливим кроком до зміцнення національної ідентичності, підтримки українського письменства та збереження історичної пам’яті в умовах повномасштабної війни.