Перейти до головного меню Перейти до головного вмісту Перейти до головного колонтитула
Вінницька обласна військова адміністраціяВінницька обласна військова адміністраціяВінницька обласна військова адміністрація

icon Налаштування доступності

icon icon icon icon

Дія Дія

Пошук Пошук
  • ОДА
    • Основні завдання та нормативно-правові засади діяльності
    • Нормативно-правові документи
    • Органи влади
    • Керівництво
    • Функції та повноваження ОДА
    • Вакансії, конкурси на заміщення вакантних посад
    • Стажування молоді
    • Внутрішній аудит
    • Організаційна структура облдержадміністрації
    • Представник Урядового уповноваженого
  • Прес-центр
    • Останні новини
    • Топ новини
    • Територіальна оборона
    • Здорова Україна
    • EUкраїна
    • Оголошення
    • Фотогалерея
    • Відеогалерея
    • Анонси подій
  • Послуги
    • Адміністративні послуги, які надаються облдержадміністрацією та її структурними підрозділами
    • Електронні послуги
    • Центри надання адміністративних послуг у Вінницькій області
    • Картування послуг
    • Дозвільні документи, які надаються облдержадміністрацією та її структурними підрозділами
  • Діяльність
    • Обласні програми
    • Програми розвитку
    • Міжнародне співробітництво
    • Регіональний офіс міжнародного співробітництва
    • Управління об'єктами державної власності
    • Європейська інтеграція
    • Інвесторам
    • Державні закупівлі
    • Регуляторна діяльність
    • Співробітництво з НАТО
    • Прозорість і підзвітність
  • Важливо
    • Бізнесу
      • Діалог влади та бізнесу
      • Підтримка бізнесу
      • Регіональна рада підприємців
    • Запобігання проявам корупції
    • Розвиток цифрових навичок та цифрових прав громадян
    • Кібербезпека під час війни
    • Протоколи засідань обласної комісії з питань ТЕБ та НС
    • Протоколи засідань обласної комісії з розподілу публічних інвестицій
  • Громадянам
    • Громадянське суспільство
      • Механізми та процедури
      • Координаційна рада з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності
      • Консультації з громадськістю
        • Нормативно-правова база
        • Електронні консультації
        • Відповідальні особи за організацію та проведення консультацій з громадськістю
        • План проведення консультацій
        • Анонси консультацій
        • Публічне громадське обговорення
        • Звіти за результатами обговорення
        • Публічні звіти органів виконавчої влади
      • Громадська рада
      • Громадська експертиза
      • Діяльність інститутів ГС Вінниччини
      • Координаційна рада
      • Нормативно-правові акти
      • Інститути ГС Вінниччини
      • Оголошення для інститутів ГС
      • Фінансова підтримка інститутів ГС
      • Обласна комісія з реабілітації
      • Інше
    • Ветеранам
    • Рада волонтерів при Вінницькій ОВА
    • Інформація для ВПО
      • Нормативно-правові документи з питань ВПО
      • Допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання
      • Рада ВПО
      • Корисна інформація для ВПО
      • Інформація щодо вільних місць в МТП Вінницької області
      • Новини ВПО
    • Публічна інформація
      • Доступ до публічної інформації
      • Публічні документи та звіти
      • Електронний запит на публічну інформацію
    • Набори відкритих даних
    • Звернення громадян
      • Електронне звернення
    • Державний реєстр виборців
  • Більше
    • Благодійна (гуманітарна) допомога
      • Новини
      • Робоча група з питань гуманітарної допомоги
    • Про область
      • Вінниччина - перлина Поділля
      • Вінниччина. Є що сказати
      • Вінниччина туристична
      • Політична палітра Вінниччини
      • ЗМІ Вінниччини
      • Вінничани в історії
      • Українські традиції на Поділлі
    • Гендерна політика
    • Створення безбар'єрного простору
    • Деінституціалізація
    • Бюджетний запит та бюджетна програма
    • Очищення влади
    • Книговидання
    • єВідновлення
  • Контакти
    • Апарат ОВА
    • Список телефонів структурних підрозділів обласної військової адміністрації
    • Структурні підрозділи ОВА
    • Районні державні адміністрації Вінницької області
    • Міські ради міст обласного значення
    • Територіальні органи
    • Регіональні територіальні органи Нацсоцслужби
    • Контакти для ветеранів війни та членів родин загиблих захисників та захисниць
  1. Головна
  2. Прес-центр
  3. Останні новини
  4. Декларація третього cаміту ...

Декларація третього cаміту «Україна – Південно-Східна Європа»

Останні новини
09.10.2024, 21:30
Президент України Володимир Зеленський та учасники третього cаміту «Україна – Південно-Східна Європа»

Саміт «Україна – Південно-Східна Європа»

Дубровницька декларація

Ми, Прем’єр-міністр Андрей Пленкович і Президент Володимир Зеленський як приймаючі сторони, а також Президент Вйоса Османі, Президент Яков Мілатович, Президент Александр Вучич, Президент Наташа Пірц Мусар, Прем’єр-міністр Еді Рама, Голова Ради міністрів Боряна Крішто, Прем’єр-міністр Дімітар Главчев, Прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс, Прем’єр-міністр Христіан Міцкоський, заступник Прем’єр-міністра і міністр закордонних справ та європейської інтеграції Міхай Попшой, міністр закордонних справ Лумініца-Теодора Одобеску, міністр закордонних справ Хакан Фідан, а також віцепрезидент Європейської комісії Дубравка Шуйка, зібралися 9 жовтня 2024 року в Дубровнику, Хорватія, втретє у форматі саміту «Україна – Південно-Східна Європа».

Наша робота сьогодні ґрунтується на обговореннях та висновках першого та другого самітів «Україна – Південно-Східна Європа», які відбулися в Афінах, Греція, 21 серпня 2023 року, та Тирані, Албанія, 28 лютого 2024 року відповідно.

Сьогодні як учасники Дубровницького саміту ми ухвалюємо таку декларацію:

  1. Майже 1000 днів минуло від початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну. Ми найрішучіше засуджуємо цю неспровоковану, невиправдану та незаконну російську агресивну війну проти України. Агресивна війна Росії є злочином проти українського народу, грубим порушенням міжнародного права, включно зі Статутом ООН, а також великою загрозою миру, безпеці та стабільності Південно-Східної Європи, усього Європейського континенту та світу загалом.
  2. Наша підтримка незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів залишається абсолютною. Ми підтверджуємо нашу непохитну готовність продовжувати надавати Україні та її народу всебічну підтримку стільки, скільки буде потрібно.
  3. Ми висловлюємо повагу та співчуття українському народу, який із 2014 року мужньо, з витривалістю та героїзмом чинить опір російській збройній агресії.
  4. Спираючись на Спільну декларацію першого парламентського саміту міжнародної Кримської платформи, ухвалену в Загребі 25 жовтня 2022 року, та результати четвертого саміту міжнародної Кримської платформи, який відбувся в Києві 11 вересня 2024 року, ми наголошуємо на нашій непохитній відданості відновленню суверенітету й територіальної цілісності України, включно з Кримом, шляхом подальшого надання Україні всебічної допомоги для протидії російській агресії.
  5. Ми повністю підтримуємо результати Саміту щодо миру в Україні, що відбувся у Швейцарії у червні 2024 року. Шлях до всеосяжного, справедливого й тривалого миру для України може ґрунтуватися лише на міжнародному праві, включно зі Статутом ООН. У зв’язку з цим ми підтверджуємо нашу підтримку Української формули миру Президента України Володимира Зеленського як необхідної основи  для відновлення такого миру. Ми висловлюємо підтримку зусиль України в цьому напрямі та підкреслюємо нашу готовність активно брати участь у реалізації пунктів Формули миру.
  6. Ми закликаємо всю міжнародну спільноту, яка докладає зусиль щодо відновлення міжнародного миру та безпеки на глобальному рівні, посилювати підтримку України у її боротьбі, що триває, за свободу, незалежність і територіальну цілісність. Водночас ми закликаємо всі країни не надавати матеріальну або іншу підтримку російській агресивній війні. Ми наголосили на важливості узгодженості з рішеннями та заходами Спільної зовнішньої та безпекової політики Європейського Союзу.
  7. Ми підкреслюємо, що будь-яка форма агресії проти суверенної держави є неприйнятною. Всі країни повинні утримуватися від загрози або використання сили проти територіальної цілісності, суверенітету або політичної незалежності будь-якої держави. У цьому контексті ми наголошуємо, що виведення російських військ та військової техніки з усієї території України, припинення бойових дій і відновлення повного контролю України над її державними кордонами є умовами для відновлення миру, що не підлягають обговоренню.
  8. Ми найрішучіше засуджуємо будь-які спроби Росії примусово та незаконно анексувати частини території України. Такі спроби є грубим порушенням міжнародного права, включно зі Статутом ООН, а також суверенітету й територіальної цілісності України. Автономна Республіка Крим, місто Севастополь, Донецька, Херсонська, Луганська та Запорізька області є невід'ємними частинами України. У цьому контексті ми вважаємо так звані вибори, проведені Росією в березні та вересні 2024 року на території України, нікчемними.
  9. Ми підтверджуємо нашу рішучу готовність активізувати спільні зусилля для забезпечення подальшого просування та взаємної підтримки партнерів у Південно-Східній Європі, Україні, Республіці Молдова та Грузії на їхньому шляху до членства в ЄС на основі відповідності досягнутим критеріям. Приєднання цих нових членів до Європейського Союзу є найкращою гарантією регіональної стабільності, безпеки та процвітання. Ми вітаємо відкриття переговорів про вступ до ЄС з Україною, а також із Боснією і Герцеговиною та Республікою Молдова.
  10.  Ми вітаємо той факт, що на Вашингтонському саміті НАТО Союзники знову підтвердили їхнє зобов’язання продовжувати підтримувати Україну на її незворотному шляху повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО.
  11. Ми ще раз підкреслюємо нашу тверду рішучість притягти до відповідальності тих осіб, які відповідальні за злочин агресії, злочини проти людяності та воєнні злочини, скоєні під час агресивної війни Росії проти України.
  12. Ми відзначаємо ратифікацію Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду як важливий крок до притягнення до відповідальності за найсерйозніші злочини, що викликають стурбованість міжнародної спільноти, та підкреслюємо важливість забезпечення здатності суду повноцінно здійснювати свою юрисдикцію.
  13. Ми погоджуємося продовжувати співпрацю та зосереджувати зусилля на звільненні всіх військовополонених, незаконно затриманих осіб та поверненні всіх незаконно депортованих і примусово переміщених українців, особливо дітей.
  14. Ми погоджуємося, що теми продовольчої безпеки та розмінування перетинаються та взаємно посилюють одна одну. Відповідно до висновків Міжнародної конференції донорів з гуманітарного розмінування в Україні, яка відбулася в Загребі 11–12 жовтня 2023 року, ми обговорили розмінування в контексті відновлення України як вирішальний перший крок до безпечного повернення людей і поновлення економічної та сільськогосподарської діяльності. Продовольча безпека не повинна використовуватися як зброя. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися в зацікавлені країни. У цьому контексті вільна, повноцінна та безпечна комерційна навігація відповідно до міжнародного права, а також доступ до морських портів у Чорному та Азовському морях є критично важливими. Атаки на торговельні судна в портах і вздовж усього маршруту слідування, а також на цивільні порти та інфраструктуру цивільних портів є неприпустимими.
  15. Ми підкреслюємо критичну важливість енергетичної безпеки України, особливо з огляду на наближення зими. Українські електростанції та енергетична інфраструктура і далі зазнають масових пошкоджень унаслідок систематичних і навмисних атак Росії. Сьогодні ми розглянули можливості активізувати наші зусилля, включно з подальшим активним залученням приватного сектору, для забезпечення України обладнанням і фінансуванням, необхідними для пом'якшення наслідків. Ми також підкреслюємо необхідність більшої координації та планування на регіональному рівні, а також створення ефективних електричних інтерконекторів для зменшення негативних наслідків пошкоджень, викликаних атаками Росії.
  16. Ми також наголошуємо, що будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, гарантованим та екологічно чистим. У цьому контексті ми підкреслюємо, що Запорізька атомна електростанція повинна повернутися під повний суверенний контроль України та працювати безпечно й надійно відповідно до семи основоположних принципів та п'яти конкретних принципів МАГАТЕ, а також під її наглядом.
  17. Ми висловлюємо нашу готовність продовжувати брати участь у поточних та повоєнних відновленні й відбудові України для того, щоб дати змогу українському народові відновити свою країну, залучаючи всіх відповідних партнерів, включно з приватними компаніями та міжнародними фінансовими інституціями, з метою забезпечення фінансової підтримки, інвестицій та експертизи, необхідних для забезпечення процвітаючого майбутнього України.
  18. Не може бути вільної, мирної та процвітаючої Європи без вільної, мирної та процвітаючої України. Відданість учасників саміту «Україна – Південно-Східна Європа» в Дубровнику цій меті залишається непорушною.

 

Поділитись:
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Telegram

Популярні категорії:

  • Фотогалерея
  • Відео
  • Безпека населення
  • Підтримка захисників
  • Міжнародна співпраця
  • Медицина
  • Ментальне здоров'я
  • Соціальна підтримка
  • Спорт
  • Бізнес
  • Освіта
  • ВПО
  • Безбар'єрність
  • АПК
  • Цифровізація
  • Прозорість та підзвітність
  • Ветеранська політика
  • Енергетика
  • Мобілізація
  • Протидія торгівлі людьми
  • Гендерна рівність
  • Відбудова
  • Державні програми
  • Реформа шкільного харчування
  • Національний спротив
  • Доступні ліки
  • Культура Вінниччини
  • Екологія
  • Сімейні форми виховання
  • Протидія домашньому насильству

Більше новин

Міністерство оборони України запускає комплексну трансформацію військової служби
Міністерство оборони України запускає комплексну трансформацію військової служби
24.06.2026, 10:02
Під час візиту до Тростянецької громади Начальниця Вінницької ОВА Наталя Заболотна зустрілась з аграріями та науковцями
Під час візиту до Тростянецької громади Начальниця Вінницької ОВА Наталя Заболотна зустрілась з аграріями та науковцями
23.06.2026, 16:51
Робочий візит Начальниці Вінницької ОВА Наталі Заболотної до Тростянецької громади
Робочий візит Начальниці Вінницької ОВА Наталі Заболотної до Тростянецької громади
22.06.2026, 17:42
Понад 14 тисяч дітей Вінниччини вже охоплено літнім відпочинком та дозвіллям. Це майже вдвічі більше, ніж торік!
Понад 14 тисяч дітей Вінниччини вже охоплено літнім відпочинком та дозвіллям. Це майже вдвічі більше, ніж торік!
22.06.2026, 13:41
Тижневий дайджест важливих подій Вінниччини
Тижневий дайджест важливих подій Вінниччини
22.06.2026, 10:58
Мапа сайту

Облдержадміністрація

  • Основні завдання та нормативно-правові засади діяльності
  • Нормативно-правові документи
  • Органи влади
  • Керівництво
  • Функції та повноваження ОДА
  • Вакансії, конкурси на заміщення вакантних посад
  • Стажування молоді
  • Внутрішній аудит
  • Організаційна структура облдержадміністрації
  • Представник Урядового уповноваженого

Громадянам

  • Громадянське суспільство
  • Ветеранам
  • Рада волонтерів при Вінницькій ОВА
  • Інформація для ВПО
  • Публічна інформація
  • Набори відкритих даних
  • Звернення громадян
  • Державний реєстр виборців

Контакти

  • Апарат ОВА
  • Список телефонів структурних підрозділів обласної військової адміністрації
  • Структурні підрозділи ОВА
  • Районні державні адміністрації Вінницької області
  • Міські ради міст обласного значення
  • Територіальні органи
  • Регіональні територіальні органи Нацсоцслужби
  • Контакти для ветеранів війни та членів родин загиблих захисників та захисниць

Прес-центр

  • Останні новини
  • Топ новини
  • Територіальна оборона
  • Здорова Україна
  • EUкраїна
  • Оголошення
  • Фотогалерея
  • Відеогалерея
  • Анонси подій

Послуги

  • Адміністративні послуги, які надаються облдержадміністрацією та її структурними підрозділами
  • Електронні послуги
  • Центри надання адміністративних послуг у Вінницькій області
  • Картування послуг
  • Дозвільні документи, які надаються облдержадміністрацією та її структурними підрозділами

Діяльність

  • Обласні програми
  • Програми розвитку
  • Міжнародне співробітництво
  • Регіональний офіс міжнародного співробітництва
  • Управління об'єктами державної власності
  • Європейська інтеграція
  • Інвесторам
  • Державні закупівлі
  • Регуляторна діяльність
  • Співробітництво з НАТО
  • Прозорість і підзвітність

Важливо

  • Бізнесу
  • Запобігання проявам корупції
  • Розвиток цифрових навичок та цифрових прав громадян
  • Кібербезпека під час війни
  • Протоколи засідань обласної комісії з питань ТЕБ та НС
  • Протоколи засідань обласної комісії з розподілу публічних інвестицій

Громадянське суспільство

  • Громадянське суспільство
  • Ветеранам
  • Рада волонтерів при Вінницькій ОВА
  • Інформація для ВПО
  • Публічна інформація
  • Набори відкритих даних
  • Звернення громадян
  • Державний реєстр виборців

Більше

  • Благодійна (гуманітарна) допомога
  • Про область
  • Гендерна політика
  • Створення безбар'єрного простору
  • Деінституціалізація
  • Бюджетний запит та бюджетна програма
  • Очищення влади
  • Книговидання
  • єВідновлення
Вінницька обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт

eye slashНалаштування доступності
Наші контакти
  • icon 0 800 216 433
  • icon [email protected]
  • icon 21050 м. Вінниця вул. Соборна 70
  • icon
    Пн-Пт: 9:00-18:00
    Обід: 13:00-14:00
  • Сторінка в Instagram Канал в YouTube Канал в Telegram Сторінка в Facebook

E-mail для юридичних осіб:
icon [email protected]

Прийом звернень:
icon 0 800 216 433

Запис на прийом до посадових осіб:
icon  (0432) 65-17-53, 65-17-54

  • Офіційне інтернет-представництво Президента України
  • Урядовий портал
  • Верховна Рада України
  • Конституційний Суд України
  • Національне агентство України з питань державної служби
  • Вінницька обласна Рада
  • Вінницька міська рада
  • Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області
  • Головне управління ДПС у Вінницькій області
  • Головне управління ДСНС України у Вінницькій області
  • Міністерство цифрової трансформації України
  • Урядовий Кур'єр
  • Регіональний центр сертифікації ключів
  • Національне агентство з питань запобігання корупції
  • Федерація професійних спілок України

Технічний супровід: Управління цифрової трансформації апарату облвійськадміністрації [email protected]
Відповідальні за зміст сторінок веб-порталу облвійськадміністрації: структурні підрозділи облвійськадміністрації, районні військові адміністрації, територіальні підрозділи міністерств у Вінницькій області, веб-сторінки яких розміщені на цьому порталі. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької облвійськадміністрації www.vin.gov.ua.

© 2026 Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

  • ОДА
    • Основні завдання та нормативно-правові засади діяльності
    • Нормативно-правові документи
    • Органи влади
    • Керівництво
    • Функції та повноваження ОДА
    • Вакансії, конкурси на заміщення вакантних посад
    • Стажування молоді
    • Внутрішній аудит
    • Організаційна структура облдержадміністрації
    • Представник Урядового уповноваженого
  • Прес-центр
    • Останні новини
    • Топ новини
    • Територіальна оборона
    • Здорова Україна
    • EUкраїна
    • Оголошення
    • Фотогалерея
    • Відеогалерея
    • Анонси подій
  • Послуги
    • Адміністративні послуги, які надаються облдержадміністрацією та її структурними підрозділами
    • Електронні послуги
    • Центри надання адміністративних послуг у Вінницькій області
    • Картування послуг
    • Дозвільні документи, які надаються облдержадміністрацією та її структурними підрозділами
  • Діяльність
    • Обласні програми
    • Програми розвитку
    • Міжнародне співробітництво
    • Регіональний офіс міжнародного співробітництва
    • Управління об'єктами державної власності
    • Європейська інтеграція
    • Інвесторам
    • Державні закупівлі
    • Регуляторна діяльність
    • Співробітництво з НАТО
    • Прозорість і підзвітність
  • Важливо
    • Бізнесу
      • Діалог влади та бізнесу
      • Підтримка бізнесу
      • Регіональна рада підприємців
    • Запобігання проявам корупції
    • Розвиток цифрових навичок та цифрових прав громадян
    • Кібербезпека під час війни
    • Протоколи засідань обласної комісії з питань ТЕБ та НС
    • Протоколи засідань обласної комісії з розподілу публічних інвестицій
  • Громадянам
    • Громадянське суспільство
      • Механізми та процедури
      • Координаційна рада з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності
      • Консультації з громадськістю
        • Нормативно-правова база
        • Електронні консультації
        • Відповідальні особи за організацію та проведення консультацій з громадськістю
        • План проведення консультацій
        • Анонси консультацій
        • Публічне громадське обговорення
        • Звіти за результатами обговорення
        • Публічні звіти органів виконавчої влади
      • Громадська рада
      • Громадська експертиза
      • Діяльність інститутів ГС Вінниччини
      • Координаційна рада
      • Нормативно-правові акти
      • Інститути ГС Вінниччини
      • Оголошення для інститутів ГС
      • Фінансова підтримка інститутів ГС
      • Обласна комісія з реабілітації
      • Інше
    • Ветеранам
    • Рада волонтерів при Вінницькій ОВА
    • Інформація для ВПО
      • Нормативно-правові документи з питань ВПО
      • Допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання
      • Рада ВПО
      • Корисна інформація для ВПО
      • Інформація щодо вільних місць в МТП Вінницької області
      • Новини ВПО
    • Публічна інформація
      • Доступ до публічної інформації
      • Публічні документи та звіти
      • Електронний запит на публічну інформацію
    • Набори відкритих даних
    • Звернення громадян
      • Електронне звернення
    • Державний реєстр виборців
  • Більше
    • Благодійна (гуманітарна) допомога
      • Новини
      • Робоча група з питань гуманітарної допомоги
    • Про область
      • Вінниччина - перлина Поділля
      • Вінниччина. Є що сказати
      • Вінниччина туристична
      • Політична палітра Вінниччини
      • ЗМІ Вінниччини
      • Вінничани в історії
      • Українські традиції на Поділлі
    • Гендерна політика
    • Створення безбар'єрного простору
    • Деінституціалізація
    • Бюджетний запит та бюджетна програма
    • Очищення влади
    • Книговидання
    • єВідновлення
  • Контакти
    • Апарат ОВА
    • Список телефонів структурних підрозділів обласної військової адміністрації
    • Структурні підрозділи ОВА
    • Районні державні адміністрації Вінницької області
    • Міські ради міст обласного значення
    • Територіальні органи
    • Регіональні територіальні органи Нацсоцслужби
    • Контакти для ветеранів війни та членів родин загиблих захисників та захисниць
  • Звернення громадян
  • Мапа сайту
  • Контактна інформація
  • Президент України</a ></li >
  • Верховна Рада України</a ></li >
  • Конституційний Суд України</a ></li >
  • Рада національної безпеки і оборони України</a ></li >