9 червня відбулась заключна зустріч делегації з Французької Республіки до Вінницької області, де сторони підвели підсумки та обговорили подальші кроки майбутнього співробітництва.
Розпочавши зустріч, Сергій Здітовецький, подякував гостям за візит та висловив сподівання на плідну співпрацю по визначеним 4 пріоритетним напрямкам співробітництва - створення агрокластера за участю промислових компаній та агровиробників Вінниці та Вінницької області спільно з компанією «VITAGORA», створення агрохабу на базі Вінницького національного аграрного університету, покращення системи питного водопостачання i водовідведення, а також управління водними ресурсами, що використовуються для сільського господарства.
Крім того, заступник Голови облдержадміністрації зазначив: «Сподіваюсь, що усі заплановані зустрічі пройшли успішно та всі учасники знайшли спільні точки дотику, ареалізація нашихпроєктів стане кроком для поглиблення партнерської співпраці між Вінницькою областю та Французькою Республікою».
В свою чергу, Андрій Очеретний зауважив: «Ми розуміємо, що кінцевою метою агрокластеру має бути створення нових робочих місць. Також це додана вартість на сільськогосподарську продукцію, щоб аграрії не тільки продавали вирощену ними ягоду, а й переробляли і продавали кінцевий продукт».
Подякувавши вінницьким партнерам за гарний прийом, Президент компанії «VITAGORA» П’єр Гез повідомив: «Я 18 років співпрацюю з Україною. Втім, для повного розуміння вашої країни мені не вистачало відвідин Вінниччини. І я радий, що попри пандемію, ми змогли з вами зустрітися наживо».
Також П’єр Гез зауважив, що завдяки цьому візиту вдалось визначити конкретні кроки подальшої співпраці. І додав, що в області є сильна і дружня команда бізнесу, влади та науковців, панує приємна та здорова атмосфера, тому вірить, що всі спільні ідеї та проекти будуть втілені у життя. А у Діжоні вже активно готуються до візиту вінничан.
Крім того, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко зазначив, що Вінниччина зацікавлена у встановленні міжрегіонального виробництва з однією із провінцій Французької Республіки та зауважив на встановлені й налагоджені ділових контактів.
Крім того, делегація з Франції побувала на полях ТОВ «АгранаФрут Лука», де вирощують полуницю, вишню та інші ягоди. Там закордонних гостей вразили масштаби угідь. Також вони відвідали кілька цехів безпосередньо на заводі «АгранаФрут Україна», зокрема з переробки свіжих фруктів та для виготовлення наповнювачів з них. Там генеральний директор компанії «АгранаФрут» Петро Мисливий розповів гостям, що підприємство у своїй роботі застосовує останні технології, завдяки чому продукція заводу користується попитом у багатьох країнах світу. «Ми експортуємо нашу продукцію до Франції, Німеччини, Австрії, Польщі, Ізраїлю, Америки, Австралії та Мексики», – каже Петро Мисливий.
За час перебування на Вінниччині було проведено низку зустрічей, де французькі партнери презентували ключові напрямки співпраці, також познайомилися з провідними підприємствами агропромислової галузі області та міста, спілкувались з студентами та викладачами Вінницького національного аграрного університету, відвідали Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН, дегустували вінницьке вино та оцінили діжонівську гірчицю місцевого виробництва.
Тож Вінниччина завжди була та залишатиметься відкритим і надійним регіоном для іноземних партнерів, зацікавлена у вивченні успішних практик європейських країн щодо ведення агробізнесу та запровадження інновацій.