14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Традиційно, напередодні свята, відзначають людей Вінниччини, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку Чорнобильської атомної електростанції.
Сьогодні 41 ліквідатора з Вінницької області нагороджено Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної Ради з наданням грошової нагороди.
Обласні відзнаки ліквідаторам вручила Наталя Квят – заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.
Також, вшановуючи пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС представники обласної та міської влади, ліквідатори й члени їх сімей, громадськість спільно поклали квіти до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля».
«Саме в цей день,14 грудня 1986 року, на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. Ліквідували Чорнобильську катастрофу найрізноманітніші за професією люди: пожежні, військовослужбовці, будівельники, енергетики-атомники, прості робітники і колгоспники. Вони гасили пожежі, дезактивували приміщення та забруднені території навколо станції, проектували і будували «укриття», готували і здійснювали післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Час не заколисує рани. Не минув біль Чорнобиля. Щодня, щохвилини волає він численними проблемами у різних сферах суспільства, у долях мільйонів людей. І наш святий обов’язок сьогодні – пам’ятати про кожного, чию долю обпік чорнобильський вогонь, пам’ятати про тих жителів Вінниччини, хто віддав життя, захищаючи планету», - зазначила Наталя Квят.
Крім того, у всіх адміністративно-територіальних одиницях області сьогодні відбуваються урочистості, тематичні виховні години, уроки пам’яті, церемонії покладання квітів до пам’ятних знаків жертвам Чорнобильської трагедії.
За роки, що минули, людство пройшло складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і небезпечних технологій.
Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, чий подвиг неможливо переоцінити. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність, перевірені часом.