Питання економічного розвитку та сталої спроможності є одним із пріоритетів реформи децентралізації в Україні. Більшість ОТГ, що створені та господарюють на Вінниччині, демонструють зростання та опікуються комплексним розвитком територій. Як пояснюють експерти Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», успіх громад залежить від багатьох чинників і серед них визначальним є рівень наповнення місцевих бюджетів за рахунок власних надходжень. А це, усвою чергу, залежить від розвитку промисловості та підприємництва на території громад, аже вони є основними платниками податків до бюджетів ОТГ.
Високі досягнення у секторі економічного розвитку демонструє Тульчинська міська ОТГ, де нещодавно, в рамках святкування Дня міста, пройшов перший в ОТГ ярмарок місцевих виробників «Продукти моєї громади». На думку голови Тульчинської ОТГ Валерія Весняного, співпраця та єднання є важливою умовою успіху.
«Повага до історичного минулого та самовіддана праця для майбутнього завжди були і є характерною рисою багатьох поколінь тульчинців. Не буває міст і сіл без наполегливої праці людей, які їх творять, розбудовують, забезпечують життєдіяльність, як не буває і без любові до свого рідного краю. Разом – ми сила, яка допомагає творити, розвиватися і рухатися вперед», - підкреслив у вітальному слові Валерій Весняний, голова Тульчинської ОТГ.
Як повідомила Наталія Гнатенко, начальник відділу економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку Тульчинської міської ради, результати перевершили сподівання. Участь у ярмарку взяли всі виробники промислової та сільськогосподарської продукції Тульчинської ОТГ - це 9 підприємств, фермерські господарства, підприємці. Серед них потужний виробник ТОВ «ТЕРРА ФУД», а також низка крупних переробних виробництв у галузі харчової промисловсті, які є визнаними в Україні торговими марками. За словами Наталії Гнатенко, надходження до скарбниці громади від бізнесу складають близько 53 млн грн, що становить 50% власних коштів місцевого бюджету Тульчинської ОТГ.
«Ярмарок вразив різноманітністю продукції, асортиментом запропонованих товарів і зацікавлекістю жителів громади. Наші товаровиробники зростають, це і ТОВ «Тульчинм’ясо», і Тульчинський та Тиманівський хлібозаводи, ТМ « Даринка» - відмінна якість, сучасна упаковка та ціни, які були на порядок нижчі, ніж у супермаркетах. Варто відзначити і злагоджену роботу правоохоронців, працівників комунального господарства, Держспоживслужби. Звичайно, коли вперше готується такий захід, не можна всього передбачити на 100%, але ми провели інформаційну кампанію, запросили підприємства, жителів громади та сусідніх населених пунктів, підготували відповідні майданчики. Всі служби міської ради спрацювали професійно та відповідально», - повідомила Наталія Гнатенко.
Вона зазначила, що в рамках реалізації Плану економічного розвитку, Тульчинська ОТГ створює сприятливе середовище для бізнесу на території громади. ОТГ працює над створенням Агенції розвитку бізнесу та інвестицій, запроваджує дорожню карту для інвесторів та розвитку власної справи, планує започаткувати щорічний конкурс кращих бізнес-проєктів «Розвиваю бізнес у своїй громаді» та планує створити сільськогосподарський кооператив у с.Суворовське. Громада активно підтримує бізнес-проєкти на основі державно-приватного партнерства.
«Значну роль у розвитку малого бізнесу на території громади мають регуляторні акти, а також робота ЦНАПу. Сьогодні ми разом із органами влади району працюємо над створенням міськрайонного Центру надання адмінпослуг із фахівцями Програми «U-LEAD з Європою в рамках проєкту зі створення та модернізації ЦНАП в ОТГ», - зауважила Наталія Гнатенко.
Окремим сегментом розвитку території громада визначає туризм. На часі черговий фестиваль, а Тульчинська ОТГ має великий досвід з проведення та організації таких заходів. Це другий звичаєвий фестиваль у с. Тиманівка під назвою «Диво з горнятка», де гостей почастують унікальною стравою, яку занесено до реєстру об'єктів нематеріальної культурної спадщини Поділля – знаменитою тиманівською кашею.