Сьогодні, 12 жовтня, у приміщенні театру ім. М.К. Садовського відбулось відзначення 25-річчя з дня заснування Вінницького технічного ліцею.
Почесними гостями урочистостей також стали заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, в.о. директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Володимира Буняк.
Під час урочистого заходу з вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, зазначивши: «25 років – це гарний вік у житті людини, бо до цього вона вже озброєна ґрунтовними знаннями та має достатньо енергії для їх практичної реалізації. Саме завдяки таким якостям вчительського складу та студентів, навчальний заклад став сучасним освітнім осередком, який крокує в ногу з часом та сміливо впроваджує інноваційні форми навчання, прогресивні освітні моделі. Сьогодні перед Урядом стоїть чимало важливих питань, але головним завданням є запровадження системних реформ і розвиток економіки, завдяки яким нам вдасться зберегти інтелектуальний і трудовий потенціал, насамперед, тисячі молодих талановитих людей». Під час виступу Ігор Івасюк також подякував керівництву навчального закладу за роботу та привітав присутніх з прийдешніми святами.
Зі словами вдячності колективу та керівництву ліцею також звернулися заступник Вінницького міського голови Галина Якубович та в.о. директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Володимир Буняк.
Довідково:
В 1907 р. у місті було відкрито один із найбільших закладів міста - чоловічу гімназію. Вона розмістилася в головному корпусі „Мурів”. В 1912 р. для гімназії побудували великий і зручний триповерховий будинок в південній частині „Мурів”. Будівля містила в собі одночасно жіночу та чоловічу гімназії. Чоловіча гімназія була розташована на третьому поверсі, а жіноча- на другому, а перший поверх займали службові приміщення.
З 2 лютого по 6 березня 1919 р. у приміщенні розташовується Міністерство освіти УНР, оскільки в цей час у Вінниці зупинилась Директорія, емігруючи з Києва на Захід від денікінського режиму.
В 1918-20 р.р. гімназія була перетворена у двокласне початкове училище з російською та українською мовами навчання.
В 1920 р. в приміщенні вже міститься Вінницький інститут народної освіти. Тут він існує до 1924 р., згодом переїжджає до Кам'янця-Подільського.
В 1926 р. в будівлі новий учбовий заклад – Український педагогічний технікум ім. І.Франка. Технікум отримує статус вищого навчального закладу.
В 1932 р. в будівлю переїжджає інститут соціального виховання. В 1933 р. він був перетворений у педагогічний інститут з 4-річним терміном навчання.
В 1935 р. педагогічний інститут знову реорганізовано в учительський з 2-річним терміном навчання, який 4 квітня 1937 р. отримав назву ім. М.Островського.
1 вересня 1993 р. тут з’являється Україно-американський ліцей, який згодом реорганізовується у Вінницький технічний ліцей.
Ліцей забезпечує завершення загальної освіти і поряд з цим поглиблену підготовку з фізики, інформатики, англійської мови, а також допрофесійну підготовку.
Щороку учні ліцею займають призові місця на олімпіадах різних рівнів. Зокрема, впродовж 1995–2006 н.р. ліцеїсти вибороли на олімпіадах з базових дисциплін 562 призових місця на міських, 307 на обласних, 41 на Всеукраїнських (всього 910 місць).Починаючи з 1999 р., заклад має здобутки на міжнародному рівні.
https://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/13952-zberehty-intelektualnyi-i-trudovyi-potentsial-molodykh-talanovytykh-vinnychan-odyn-iz-priorytetiv-diialnosti-oblasnoi-vlady#sigFreeId0502b9a2f7