26 вересня, в річницю надзвичайної ситуації на 48 арсеналі поблизу Калинівки, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко провів брифінг для ЗМІ у с. Павлівка, яке найбільш постраждало від вибухів.
«Пригадуються торішні події в Калинівському районі, – розпочав перший заступник голови ОДА.- Попри проблеми з будівельними матеріалами, а не лише з коштами, за поточний рік проведено значний обсяг відновлювальних робіт. Найбільша проблема, з якою ми зіткнулися – це виготовлення вікон, адже їх не можна завезти в готовому вигляді, кожне вікно виготовляється відповідно до замірів у будинках. Головний результат на сьогодні – відсутність постраждалих, навіть більше, в той день народилося 5 здорових діток, сьогодні-завтра вони відмічають річницю свого дня народження».
Андрій Гижко нагадав, що в ніч трагедії була проведена швидка евакуація 30 тис. жителів, які було вивезено протягом 4 годин.
«Частина людей виїздила самостійно, збираючи найнеобхідніші речі й документи. Значну допомогу надали волонтери, і їм величезна вдячність за те, що власним транспортом допомагали людям виїздити. Величезна подяка Вінницькій міській Раді, яка надала 8 автобусів, що дало змогу евакуювати 300 пацієнтів районної лікарні інші міські та районні медичні заклади. Владою, зокрема облдержадміністрацією, зроблені відповідні висновки: ми заготували запаси деревини, шиферу, плівки, розгорнули так звані склади мобілізаційного резерву, тобто сьогодні ми готові до випробувань стихій, погоди, негараздів техногенного характеру»,- підкреслив посадовець.
Андрій Гижко також зауважив, що на даний час не всі пошкоджені будинки в Павлівці відремонтовані: «Всі домівки, в яких не проводилися ремонтні роботи, стоять на обліку. Найбільша проблема - з людьми, які за власні фінансові ресурси відновлювали свої оселі, і сьогодні їм треба мати документи, що підтверджують використання власних коштів, адже гроші, виділені державою – бюджетні кошти, використання яких відслідковують контрольно-ревізійні управління і правоохоронні органи. В Калинівській райдержадміністрації є чіткий реєстр, відповідно до якого при наданні відповідних документів (накладні, чеки на придбані матеріали) через управління соціальної політики ці кошти виплачуються».
Позитивним прикладом успіху під час ліквідації трагедії на Калиніському арсеналі Андрій Гижко назвав відновлення Павлівської загальноосвітньої школи: «Фактично діти лише на тиждень припинили своє навчання, далі їх перевели в інші вінницькі школи, вони інтегрувалися, здобули нових друзів, із якими й досі тримають зв’язок. Ремонтні роботи в Павлівській школі тривали місяць, і за цей час відремонтували стелю, підлогу, вставили вікна, оскільки восени це те,що треба робити найперше. Зараз школа має гарний вигляд. Також повністю оновлено спортивну залу, сходові клітини, їдальню. Тепер це фактично нова школа»,- підсумував перший заступник голови ОДА.
Загалом від вибухів постраждало 11 закладів соціально-культурної сфери: амбулаторії, будинки культури, сільради, 2 школи. Такі заклади були відновлені в перші півтора місяця після вибуху.
Довідка:
Надзвичайна ситуація, яка сталась 26 вересня 2017 року в м. Калинівка під час вибухів на 48 арсеналі Міністерства оборони України, призвела до пошкодження будинків, споруд та майна мешканців міста Калинівки та ще десяти навколишніх сіл Калинівського та Вінницького районів.
Було зруйновано 13 будинків, пошкоджено: житлових будинків – 1 437; закладів охорони здоров’я – 3; закладів освіти – 8; адмінбудинків – 8, всього 8 978 вікон, 1431 покрівлі, 508 дверей.
З метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у 2017 році Урядом було виділено 100 млн. грн. з резервного фонду держбюджету. Обласна державна адміністрація виділила з резервного фонду обласного бюджету 2 млн. 800 тис. грн. Вказані кошти були передбачені на проведення аварійно-відновлювальних робіт постраждалих будинків, здійснення виплат для відшкодування мешканцям постраждалих населених пунктів за самостійно придбані будівельні матеріали на відновлення пошкоджених домогосподарств.
Касове виконання коштів державного бюджету на кінець 2017 року склало 35,1 млн. грн., резервного фонду обласного бюджету - 2 800,0 тис. грн. з них: Калинівська райдержадміністрація - 2600, 0 тис. грн., Вінницька райдержадміністрація - 200,0 тис. грн., коштів місцевих бюджетів: Калинівська райдержадміністрація - 460, 0 тис. грн., Вінницька райдержадміністрація - 1 063,9 тис. грн., Калинівська міська рада - 308,0 тис. грн. та 3720,0 тис. грн. субвенцій.
На кінець 2017 року ремонтно-відновлювальні роботи були завершенні у восьми населених пунктах, повністю відновлені пошкоджені будівлі соціальної сфери у всіх постраждалих населених пунктах. Станом на 12 січня 2018 року було встановлено 8978 вікон та 508 дверей.
Замість повністю зруйнованих будинків відбудовано два будинки у Вінницькому районі, придбано 7 будинків та одна квартира, дві сім’ї отримали компенсацію будівельними матеріалами у Калинівському районі. По ще одному будинку в селі Павлівка (Причишин Микола Олексійович) прийнято відповідне рішення та здійснюється оформлення документів на виплату компенсації на придбання будівельних матеріалів.
З початком 2018 року роботи з відновлення пошкоджених будівель продовжувалися лише у с. Павлівка Калинівського району (36 будинків потребували проведення аварійно-відбудовних робіт).
На завершення аварійно-відбудовних робіт з обласного бюджету на початку 2018 року було виділено 1 млн. 154 тис. 896 грн. для виплати матеріальної допомоги населенню за придбані будівельні матеріали на відновлення пошкоджених домогосподарств та інші цілі.
Станом на липень місяць поточного року було використано:
за рахунок обласного резервного фонду - 3,755 млн. грн.;
субвенції з п’яти районних адміністрацій - 280 тис. грн.;
коштів місцевого бюджету - 460 тис. грн.;
здійснено відшкодування коштів 903 домогосподарствам в с.Павлівка Калинівського району за самостійно придбані будівельні матеріали.
94 мешканцям села Павлівки надана матеріальна допомога на суму
117,7 тис.грн.
Крім цього в липні поточного року з обласного бюджету виділено
ще 5 млн. грн.
Станом на 20 вересня 2018 року використано:
3 303,640 тис. грн. - надання грошової адресної допомоги населенню
(401 особа) для проведення аварійно-відновлювальних робіт житлових будинків с. Павлівка Калинівського району.
100 тис. грн. - проведення робіт з монтажу віконних блоків в житлових будинках с. Павлівка Калинівського району.