Днями в рамках робочого візиту народних депутатів України до Вінниччини Голова облдержадміністрації Сергій Борзов та народні депутати України: Олександр Корнієнко, Роман Грищук, Ірина Борзова, Максим Пашковський, Анатолій Драбовський відвідали модернізований Подільський регіональний центр онкології, який оновлено в рамках програми Президента України Володимира Зеленського « Велике Будівництво» до 30-річчя Незалежності України.
Сергій Борзов підкреслив, що пріоритетним напрямком Вінницької ОДА є розвиток медичної галузі у всіх районах області: «Є найвіддаленіші райони, де ніколи не було дороговартісного обладнання. Наприклад, такого, як комп'ютерні томографи. Зараз там з'явилися апарати КТ, найсучасніші апарати УЗД і цифрові рентгенапарати. За цей рік ми вже відкрили п'ять приймальних відділень, а також кардіоцентр у Могилеві-Подільському, — одному з найвіддаленіших міст області, що знаходиться на кордоні з Молдовою. Тепер там на черзі відкриття шостого приймального відділення».
Очільник ОДА повідомив, що у Вінницькій області, окрім п’яти оновлених, що вже почали працювати, до кінця 2021 року планується відкрити ще 5 приймальних відділень: вони вже готові і знаходяться на стадії отримання дозвільних документів.
Сергій Борзов зазначив, що спільними зусиллями обласної державної адміністрації та народних депутатів України з державного бюджету на оновлення Подільського онкоцентру вдалося залучити 64 млн. грн. З них 44 мільйони — субвенція на соціально-економічний розвиток.
Очільник області наголосив, що останні 5 років головний лікар онкоцентру Володимир Шамрай вів «переписку» зі всіма міністрами охорони здоров’я України. Десять народних депутатів втручались у процес придбання обладнання. Але тоді так і не змогли. Лише торік все зрушилось з місця — це великий крок у розвитку радіологічної служби вінницького онкоцентру.
Відтак, в рамках програми «Велике Будівництво» в Подільському регіональному центрі онкології відремонтовано відділення хіміотерапевтичного корпусу. Також встановлено лінійний прискорювач, який дає можливість підвести максимальні дози до пухлинного осередка і зменшити навантаження на здорові тканини навколо пухлини.
В хіміотерапевтичному корпусі зроблено:
- ремонт першого поверху будівлі - рентгенологічне відділення
- надбудову четвертого поверху – денний стаціонар з ліжками амбулаторної хіміотерапії
- надбудову мансардного поверху – це теж для хіміотерапевтичного відділення
- зведено нове перекриття та дах
- встановлено новий ліфт
- проведено роботи з утеплення стін та благоустрою території.