Перша заступниця голови ОДА Наталя Заболотна та заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк ознайомилась з роботою експертів в осучасненому відділенні та умовами перебування підекспертних осіб. Як зазначила Наталя Заболотна, відділення оснащене і відремонтоване за усіма сучасними стандартами, відповідно до існуючих вимог, в тому числі, з урахуванням прав людей, які тут перебувають.
Наталя Заболотна наголосила на тому, що функціонування режимного блоку відділення № 9 судово-психіатричної експертизи – це можливість комунальному некомерційному підприємству «Вінницька обласна психіатрична лікарня» додатково надавати послуги мешканцям інших областей і отримувати за це кошти. Відтак, лікарі мають можливість працювати в сучасному закладі і розвивати цей напрям надалі:
Своєю чергою, директор КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня імені академіка Ющенка» Софія Кучерук зазначила, що відділення № 9 – це відділення стаціонарної психолого-психіатричної комплексної експертизи для слідчозаарештованих і для не заарештованих підекспертних:
-Відділення № 9 судово-психіатричної експертизи створене у 1946 і з того часу забезпечує проведення усіх видів судово-психолого-психіатричних експертиз: первинних, додаткових, повторних – як амбулаторних, так і стаціонарних, комплексних експертиз; в кабінеті слідчого, в залі судового засідання, виїзних, заочних, посмертних; різним категоріям випробуваних – як підозрюваним, так і свідкам та потерпілим».
Софія Кучерук повідомила, що в 2010 році розпочалася реконструкція і реставрація цього відділення. Підставою послужив припис прокуратури про неналежне перебування підекспертних.
За її словами, протягом цього часу, з 2010 року, місцевим бюджетом було виділено 9 млн 622 тис. грн. За цей період, згідно з вимогами і стандартами, виконано реконструкцію і реставрацію відділення. Всі роботи виконані згідно вимог чинного законодавства про умови перебування підекспертних. Відділення розраховане на тридцять ліжок, є вісім палат – для слідчозаарештованих і для незаарештованих осіб.
-Відсьогодні ми розпочинаємо приймати підекспертних на стаціонарну судово-психіатричну експертизу за рішенням суду. Проводитимемо експертизу як у кримінальних, так і у цивільних справах, це різні види експертизи, в тому числі, посмертна. Для підекспертних нашої області ці послуги будуть безкоштовними, для мешканців інших областей — платними, залежно від специфіки кожної окремої експертизи», – резюмувала Софія Кучерук.
Загалом в Україні стаціонарна судово-психіатрична експертиза проводиться в Києві, Львові та Одесі. Відсьогодні в Україні повноцінно працюватиме чотири таких відділення.