24 квітня у Вінницькій обласній філармонії ім. М. Леонтовича відбулося VІ Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка» — подія, яка об’єднала майстрів, громади та шанувальників українських традицій з усієї країни. У святі взяли участь 17 майстринь з різних регіонів України, а також представники майже 50 територіальних громад Вінницької області.

24 квітня у Вінницькому фаховому коледжі мистецтв ім. М. Леонтовича відбулося урочисте відкриття ІІ Всеукраїнського конкурсу виконавців на духових інструментах імені Віталія Гуцала.

 24 квітня проведено творчий вечір з нагоди відзначення 25-річчя з дня створення народного аматорського естрадного оркестру дитячої музичної школи Барської міської ради.

 24 квітня у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Отамановського проведено круглий стіл «Аварія на Чорнобильській АЕС: трагедія та застереження» до Дня Чорнобильської трагедії.

 25 квітня у Тульчинському фаховому коледжі культури відбувся ІІ обласний фестиваль-конкурс українського танцю «DANCE ПОДІЛЛЯ» в рамках Обласного фестивалю сучасного вуличного мистецтва «CommUnity»!

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського

23 квітня відбулися заходи «Читання як шлях пізнання світу і себе» - до Всесвітнього дня книги та авторського права в межах загальнобібліотечного Дня інформації та творча зустріч «Стежки, що ведуть до весни…» з письменницею Валентиною Капшук.

Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: тренінги «Мобільна грамотність» для людей старшого віку та «Штучний інтелект – успішний інструмент для бібліотекарів», майстер-класи «Створюємо свій перший мультфільм в програмі ANIMAKER» (до Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності) та «Мова літератури: переклади та їхні тонкощі», економічну годину «Що таке МЛМ? Міфи про мережевий бізнес», цикл «Зустрічі для здоров’я і гармонії душі». Зустріч квітнева «Вплив бібліотерапії на ментальне здоров’я» (спільно з ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс»), заняття з підвищення кваліфікації «Презентація унікального Фонду документів особового походження, який діє при відділі з 2010 р.», інформаційну годину «Європейські письменники закохані в Україну», віртуальний рекомендаційний бібліографічний список «Скарби книжкових полиць: книги, що змінюють життя», відеоогляд книжкового марафону «Читаймо разом. Магія слова», «10 цікавих фактів про книгу», краєзнавчий коментар «Захист прав інтелектуальної власності при цифровій передачі краєзнавчих видань в умовах глобальної цифровізації».

Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження», гурток вивчення англійської мови «Easy English» для людей старшого віку, клуб спілкування англійською мовою з волонтерами, гурток вивчення англійської мови «Start2Talk» для ВПО, онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером, засідання клубу «Зустріч», клуб вихідного дня, гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття», година дозвілля «Бібліоспіви».

Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Біль і мужність Чорнобиля», «Вогонь, який не згасає» (до Дня Чорнобильської трагедії на АЕС), «Авторське право: захист інтелектуальної власності в сучасному світі», «Хлібний капітан України» Олексія Вадатурського, Героя України, засновника компанії «Нібулон».

 Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка

22 квітня з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права проведено майстер-клас із виготовлення записної книжечки у КЗ «Вінницька спеціальна школа для дітей з порушенням інтелектуального розвитку».

25 квітня відбулася мистецька година «Чудернацький світ Марії Примаченко» для першокласників ліцею № 7.

Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: екологічний воркшоп «Еко-магія: врятуй планету» для п'ятикласників приватного ліцею «Артинов» з нагоди Всесвітнього дня Землі; пізнавальну бесіду «Крилаті архітектори найбільших у світі гнізд» для учнів 3 класу приватного ліцею «Артинов» та учнів 4-а класу ліцею № 7; вікторину до Всесвітнього дня книги та авторського права для учнів початкової школи приватного ліцею «Артинов»; годину спілкування «Розуміння і повага рятують один одного» до Дня боротьби з цькуванням для учнів 4 класу ліцею №32; майстер-клас «Веселе сонечко» для відвідувачів ГЦ «Простір дружній до дітей, молоді та їх сімей», що реалізовується Благодійним фондом «Посмішка ЮА».

Вінницький обласний краєзнавчий музей

22–25 квітня організовано експонування пересувної виставки «Микола Леонтович: музична легенда Поділля» на базі Теплицької загальноосвітньої школи I- III ступенів.

У музеї триває робота виставок «України щит», «Попри все, над нами світить сонце», «Країна світла і добра».

У рамках програми «Заходи вихідного дня» відбулися інтерактивна екскурсія «Зброя та військове спорядження», пішохідна екскурсія «Мистецькі історії вінницьких вулиць».

Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні.

 Вінницький обласний художній музей

25 квітня проведено освітню програму «Гірка розплата» до Дня пам’яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС.  

Упродовж тижня відбулися заняття студії музейного копіювання «Copy-art» в рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки.

Державний історико-культурний заповідник «Буша»

Впродовж тижня працювали 7 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Подільська Паска», «Писанки. Незламні символи», «Чорнобиль. Вічна рана України».

Вінницький обласний центр народної творчості

22 квітня проведено семінар з фольклору на тему: «Веснянки співаємо, весну закликаємо» на базі будинку культури с. Дубове, філії ЦКіД Жмеринської міської ради для працівників закладів культури клубного типу Жмеринської територіальної громади.

21-25 квітня підготовлено та розміщено в соціальних мережах фотосюжети: Всеукраїнського свята «Великодня писанка», семінару з фольклору «Веснянки співаємо, весну закликаємо» та марафону «Мистецький великдень» за участю працівників культури територіальних громад.

Вінницький обласний центр культури «Щедрик»

23 квітня відбувся інтерактивний захід «Музична весна» для молоді ГО «Паросток» у залі ТРЦ «Мегамолл» організований працівниками Центру та членами УТОС.

Вінницький обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М. К. Садовського

Проведено 7 вистав: «Я б тобі небо прихилив», «Моя професія - синьйор з вищого світу», «Чай з лимоном чи з м'ятою?», «У неділю рано зілля копала», «Неперевершена», «Потяг».

Вінницький академічний обласний театр ляльок

Упродовж тижня проведено вистави: «Ти, Я і …Лялькар», «Таємничий гіпопотам» для вихованців дошкільних навчальних закладів, школярів м. Вінниці та глядачів м. Калинівки.

26-27 квітня на стаціонарній сцені театру відбулися показ вистав «Всі миші люблять сир», «Весела подорож».

24 квітня проведено виставу «Небезпечна пригода» у рамках спільного проєкту для дітей з вивчення правил дорожнього руху – «Безпека дитини – турбота країни» організованого Спілкою журналістів Вінницької області для дітей ДНЗ №39 м. Вінниці.

Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича

23 квітня відбувся концерт академічного камерного оркестру «Арката» А. Вівальді «Пори року».

25 квітня проведено концерт академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» «Подільська рапсодія».

Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М. Д. Леонтовича

21-23 квітня проведено обласний конкурс серед учнів мистецьких шкіл «Подільська весна-2025». (онлайн)

23 квітня відбувся благодійний звітній концерт вокальних ансамблів: «Мальви», «Перлина», «Мокоша».

Упродовж тижня проведено виховну годину «Чорнобильська трагедія – одвічний слід на Україні» та здійснено перегляд панорами «Чорнобиль - довгий слід трагедії» до Міжнародного дня памʼяті Чорнобильської трагедії.

Тульчинський фаховий коледж культури      

23 квітня відбувся конкурс дівочої вроди «Квітка – душа».   

Упродовж тижня проведено виховні години «Дзвони Чорнобиля», «Чорнобиль. Трагедія. Пам'ять», «Чорнобиль – біль і трагедія», майстер клас «Бібліотека ХХІ століття: реалії. Проблеми. Перспективи», медіапрезентацію «Чорнобиль: поезія катастрофи».

ГРОМАДИ

Моніторинг діяльності клубних закладів області

21 квітня відбувся мистецький марафон в рамках культурно-мистецького онлайн проєкту «Мистецький Великдень» (КЗ «Центр культури і дозвілля» Калинівської міської ради).

23 квітня проведено благодійний культурно-мистецький фестиваль народної творчості «Великодній Folk-Fest» (КЗ «Центр культури, дозвілля і спорту» Городківської сільської ради) та (КУ «Центр культури і дозвілля» Томашпільської сільської ради).

Упродовж тижня проведено: мистецьку великодню акцію «Біль чекання - сильніший за свята» для родин безвісти зниклих та полонених воїнів (КЗ «Центр культури і дозвілля» Самгородської сільської ради); вечір гітарної музики «У полоні шести струн» (КЗ «Центр культури та дозвілля «Калина» Гніванської міської ради); благодійну акцію «Повертайся живим» ВГ «Разом ми сила» (КЗ «Липовецький міський будинок культури Липовецької міської ради»); благодійний концерт «Рух серця - ритм нації» (КЗ «Центр культури і дозвілля Агрономічної сільської ради»).

Організовано та проведено майстер-класи «Великодній віночок» в рамках обласного культурно-мистецького онлайн-проекту «Мистецький Великдень» (КЗ «Центр культури і дозвілля Агрономічної сільської ради»), з написання писанки (КУ «Центр культури, дозвілля і творчості» Кунківської сільської ради).

Моніторинг діяльності музейних закладів області

За вказаний період створено 8 виставок: «Чорнобиль – пам'ять України» до 39-ї річниці аварії на ЧАЕС (Погребищенський краєзнавчий музей ім. Н. А. Присяжнюк, Вінницький р-н), «Світле свято Великдень» (Піщанський краєзнавчий музей, селище Піщанка, Тульчинський р-н), виставка дитячих малюнків «Тіні незабутого Чорнобиля» до дня пам'яті Чорнобильської трагедії (Шаргородський музей образотворчого мистецтва, Жмеринський р-н), фотовиставка до 17-ї річниці з часу створення парку ім. Василя Стуса (музей В. С. Стуса, с. Рахнівка, Гайсинський р-н), «Чорнобиль – біль України» (краєзнавчий музей ім. У. Кармалюка, селище Літин, Вінницький р-н), «Поєднані Чорнобилем» (краєзнавчий музей с. Ольгопіль, Гайсинський р-н), виставка «Ліквідатори катастрофи поруч з нами» присвячена землякам, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (історичний музей ім. Василя Порика, с. Порик, Хмільницький р-н), «Великоднє диво – писанка» (музей народних ремесел і промислів с. Гальжбіївка, Могилів-Подільський р-н).

В музеях області до відзначення 39-річниці Чорнобильської катастрофи проведено низку заходів, зокрема: захід «Чорнобильська катастрофа у спогадах односельчан» - зустріч                       В. Гуменюк та учнів старших класів Журавненського ліцею (історичний музей ім. Василя Порика, с. Порик, Хмільницький р-н), зустріч з учасником ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Д. Волковським для учнів 10 класу Ольгопільського ліцею, мітинг та вшанування пам’яті загиблих героїв Ольгопільської громади В.Курілова та О.Кошланського (краєзнавчий музей с. Ольгопіль, Гайсинський р-н).

Упродовж тижня у музеях Вінниччини проведено: захід «Зустріч з успішними людьми» в рамках проєкту Community Rebuilding, зустріч «Сильні та незламні» на базі Ветеранського простору (краєзнавчий музей с. Ольгопіль); захід на Алеї Слави Героїв із старостатом, працівниками культури та гімназією, відкрито портрети двох загиблих Героїв Д. Дітлашка та           М. Пономарьова (музей народних ремесел і промислів с. Гальжбіївка, Могилів-Подільський р-н); психологічний тренінг «Дружнє коло» від психологині Центру життєстійкості м. Жмеринки             Ю. Нагорської та благодійну Ярмарку для підтримки ЗСУ (міський історичний музей                       м. Жмеринка, Жмеринський р-н).

Моніторинг діяльності бібліотек області

До Міжнародного дня Матері-Землі у бібліотеках області було проведено бібліотечні виставки: «Бережи планету – це наш дім!» (КЗ «Публічна бібліотека Вороновицької селищної ради»), «Земля – наш дім» (Іллінецька міська мультимедійна бібліотека Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади), «Природа – наш спільний дім» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»), «Краса Землі така велика сила» (Брацлавська публічна бібліотека), «Ми – за краще майбутнє нашої планети» (КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»), «Бережімо Землю – вона у нас одна!» (КЗ «Публічна бібліотека Війтівецької сільської ради»), «У дивосвіт природи» (Публічна бібліотека Іванівської сільської ради), «Земля – наш дім» (Центральна бібліотека м. Ладижин); екологічну вікторину «Земля дарує нам життя, подаруй їй турботу» (Бершадська публічна бібліотека); пізнавально-екологічну годину «Земля – наш дім .Україна – рідна земля» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); годину цікавих повідомлень «В гармонії з природою» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради); інформаційну годину «День Землі» для дітей місцевої школи (Новогребельська сільська бібліотека Калинівської ТГ).

До Всесвітнього дня книги та авторського права організовано та проведено: онлайн-презентацію «Книги, які підкорили українців» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»); бібліотечні виставки: «Не зникне книга – мудрості перлина» (Гайсинська центральна бібліотека), «На долонях книг цікавих» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «Вони автограф написали нам на книзі» (Ямпільська міська публічна бібліотека), «Таємниці книжкової полиці» (Гарячківська бібліотека-філія КЗ ПБ Городківської сільської ради), «Віват! Віват! Скажімо книзі» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), «Книга – мудрість віків» (Публічна бібліотека Іванівської сільської ради), «Книг незмірна глибина» (КЗ «Публічна бібліотека Козятинської міської ради»), «Супер крутезні українські письменники» (КЗ «Публічна бібліотека Війтівецької сільської ради»).

З нагоди відзначення 39-ї річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС відбулися ряд заходів: година пам’яті «Під тінню Чорнобильського крила» на засіданні жіночого клубу «Горлиця» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»); відео презентація «Чорнобильський вітер по душах мете» (Бершадська публічна бібліотека); бібліотечні виставки-спомин «Полинова зоря над Україною» (Гайсинська центральна бібліотека), «Чорнобиль – гіркий полин пам’яті» (КЗ «Публічна бібліотека Війтівецької сільської ради»), «Біль і тривога – Чорнобиль» (Дахталійська бібліотека-філія КЗ Публічна бібліотека Городківської сільської ради); бібліотечні виставки: «Чорнобильська трагедія – одвічний слід на Україні» (Ямпільська міська публічна бібліотека), «Атомне століття раною болить» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), «Ви чули як плаче спустошена Прип’ять» (КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради).

Упродовж тижня в бібліотеках області проведено культурно-мистецькі та просвітницькі заходи: зустріч з успішними людьми в рамках проєкту Community reBuilding – спільного проєкту Cedos та UMAEF, спрямований на розвиток центрів спільнототворення у громадах (Барська публічна бібліотека); бібліотечні виставки «Зоряні межі Григорія Тютюнника» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради) та «Письменник із мужнім і чутливим серцем: Григорій Тютюнник» до 105-річчя від дня народження Григорія Михайловича Тютюнника – українського письменника, поета, публіциста (Великомитницька сільська бібліотека КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); виставку-пропозицію «Смак коронованого слова», присвячену лауреатам та фіналістам літературного конкурсу «Коронація слова» (Барська публічна бібліотека); віртуальну біографічну довідку «Різногранний творчий шлях Миколи Зерова» до 135- річчя від дня народження видатного українського поета й літературознавця, талановитого перекладача давньоримської поезії, лідера «неокласиків» та майстра сонетної форми Миколи Костянтиновича Зерова (Гайсинська центральна бібліотека); бібліотечну акцію з промоції читання для дітей «Весела книгоскриня» (Бершадська публічна бібліотека); заняття хобі-клубу «Світ дитячих фантазій» (Василівська бібліотека Ладижинської ТГ); презентацію комп’ютерного тифлокомплексу для людей з порушенням зору (Центральна бібліотека м. Ладижин).

На базі КЗ «Мурафська публічна бібліотека» відкрито Центр денного догляду для дітей в рамках програми «Забезпечення розширення економічних прав та можливостей жінок для відновлення та розвитку» (SEED).