Ольга Задорожна зачитала коментар санітарного лікаря України Віктора Ляшка:
– Поточні рівні захворюваності та смертності у Вінницькій області кращі за аналогічні показники великих європейських країн. Область демонструє найкращу ситуацію контролю над поширюваністю захворюваності на Covid-19 серед регіонів України за комплексом ключових показників: захворюваність, смертність, охоплення тестуваннями та відсоток позитивних результатів серед протестованих.
– Натомість (далі йде критика Дніпра, Харкова, Полтави, Хмельницького, Львова, Закарпатської області), підкреслила очільник департаменту, і подякувала за щоденну роботу на місцях, в колективах, за спільні зусилля з захистом безпеки медичних працівників, які працюють в умовах коронавірусної інфекції.
– Це дійсно гідна оцінка наприкінці бюджетного року, такого непростого, який переживаємо усі разом, підсумувала Ольга Іванівна.
У роботі наради взяли участь заступник голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна, помічники та куратори з питань децентралізації та реорганізації органів місцевого самоврядування, керівники районних державних адміністрацій області.
Перша частина роботи онлайн-наради директора департаменту охорони здоров’я та реабілітації стосувалася обговорення зміни власників, зміни структури лікувальних закладів області, їхнього фінансування та утримання вже з 1 січня 2021 року.
– Найбільш проблемним у галузі охорони здоров’я в області є фінансування та подальше утримання лікувальних закладів та збереження усієї мережі закладів у тому складі, у якому вона є, – розповіла Ольга Задорожна. – згідно прийнятого раніше закону №10-09, «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», який безпосередньо стосувався усієї бюджетної сфери, у т. ч. і галузі охорони здоров’я.
– Оскільки останнім часом активно включаються в процес об’єднані територіальні громади, на всіх рівнях триває процес реорганізації, тому нагальним на сьогодні є збереження мережі лікувальних закладів області у наступному році.
– Очільниця департаменту охарактеризувала основні зміни, які стосуються фінансування лікувальних закладів, затверджені у бюджетному кодексі України та починають діяти вже з 1 січня 2021 року:
– Згідно Закону , з 1 січня 2021 року, «районні ради здійснюють передачу спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, у власність сільських, селищних громад установ і закладів, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеними цим кодексом».
Ольга Іванівна звернула увагу учасників наради на те, що нині в районах області активно проходять сесії об’єднаних територіальних громад по передачі майна. Але, на жаль, не всі райони активно беруть участь у цьому процесі. Деякі заклади навіть не починали роботу у цьому напрямку. Залишилося мало часу до початку нового фінансового року, і тому роботу необхідно пришвидшити для того, щоб повністю зберегти мережу лікувальних закладів області.
Друга частина наради стосувалася саме нагальних проблем організації лікувального процесу.