– Сьогодні ми продовжуємо цикл наших тренінгів, – прокоментував подію директор КНП «Вінницького Центру громадського здоров’я Вінницької обласної ради» Олександр Мельник, – Тема – теж одна із актуальних. Адже інфекційний контроль, тобто попередження ураження медичних працівників, а також пацієнтів при наданні допомоги в медичних закладах, як профільної по Covid-19, так і непрофільної медустанови, інших спеціальностей, яка надається, повинен забезпечити попередження інфікування у ході надання меддопомоги. Як пацієнтів, так і медпрацівників.
 
– Адже за статистикою медики є найбільш вразливою категорією, тому що працюють в місцях найбільшої концентрації небезпечних хвороб. Також люди часто звертаються з різними симптомами, не знаючи про те, що є ковід-інфікованими. Тому зараз актуальною є тема захисту медичних працівників. На цьому тренінгу плануємо довести вимоги з інфекційного контролю в умовах пандемії Covid-19 , щоб все ж знизити ризики та правильно оцінювати епідемічну ситуацію і випрацювати таку медичну стратегію для медичних працівників, щоб не допустити внутрішньо лікарняного зараження, прокоментував Олександр Мельник.
На початку роботи тренінгу у своєму вітальному слові до колег звернувся директор Вінницького обласного Центру СНІДу Ігор Матковський і підсумував результати проведення Європейського тижня тестувань, який пройшов у Вінниці минулого тижня на європейській площі обласного центру:
 
– Протягом семи днів роботи мобільної лабораторії фахівцями Центру СНІДу вдалося протестувати майже 600 людей. З одного боку вони отримали конкретну медичну послугу, з іншого – у 21 людини був виявлений гепатит С. Головне – це робити поступово кроки у напрямку культури бути здоровими. І ще: люди, які проходили тестування, залишали схвальні відгуки про можливість пройти обстеження безкоштовно. Важливо вчасно підказати людині подальші правильні кроки на шляху до власного здоров’я. Адже насправді людина просто так не може прийти до сімейного лікаря й попросити обстежити її на гепатит В чи С. Ні. – прокоментував Ігор Матковський.
 
– Тому акція, проведена Вінницьким Центром громадського здоров’я
та Вінницьким обласним клінічним Центром профілактики та боротьби зі СНІДом продемонструвала досить високу активність вінничан та бажання бути здоровими, зауважив Ігор Матковський.
Про впровадження програми профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я розповідала головний спеціаліст держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Вінницького міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Лариса Дмитрівна Кульбака.
 
Інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги, неможливо уникнути, але можливо знизити їхню кількість до мінімуму за умови впровадження ефективної програми інфекційного контролю, переконані фахівці.
Лікарі-епідеміологи ДУ «Вінницького обласного лабораторного центру ВОР» Галина Володимирівна Шестопалько та Олександр Вікторович Загоруйко, які займалися аналізом та збором інформації самооцінки, яку надали лікувальні заклади, що проводили самооцінку (ВО СТМО «Фтизіатрія, Вінницька обласна дитяча лікарня, Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М. Пирогова), поділилися з колегами напрацюваннями. Ці заклади за розробками, наданими Вінницьким Центром громадського здоров’я, провели моніторингові візити, згідно з якими була проведена самооцінка у порівнянні з методичними рекомендаціями з інфекційного контролю. У ході роботи тренінгу відпрацьовувалися фактичні навички фахівців, які здійснюють та організовують інфекційний контроль на місцях, у лікувальних закладах нашого регіону.