Електронні сигарети все більше поширюються по всьому світу.  Їх зазвичай використовують як альтернативу, аби кинути палити традиційні сигарети, і це привертає увагу лікарів.

Особливу увагу експертів у галузі охорони здоров'я привертає використання електронних сигарет молоддю. Ця тенденція поширюються в школах по всій країні. Тим часом, збільшується кількість досліджень та даних з цього питання.

Хімічні речовини, котрі містяться в так званих «електронках» можуть становити небезпеку для здоров’я. Хоча рідина для електронних цигарок містить менше шкідливих речовин, аніж традиційна сигарета з її продуктами горіння, все рівно вона може нести певні ризики.

Формули рідин різняться, але все рівно до легень можуть потрапити елементи, котрі можуть спровокувати появу раку, важкі метали й інші токсичні речовини. Нові дослідження вказують на те, що рідина для електронних сигарет може містити більше формальдегіду ніж вважалося раніше, а формальдегід  в свою чергу є потужним канцерогеном.

Електронні цигарки мають безліч смаків. Починаючи від полуниці й закінчуючи крем-брюле. Вся проблема криється в тому, що речовини, котрі надають їм смак можуть бути шкідливими для здоров’я.  

Дослідження 2016 року пов’язує діацетил, котрий широко застосовується для надання рідинам для куріння смаку, з серйозним набутим дефектом дихальної системи, відомим як «попкорн легенів». З подібною проблемою пов’язують й іншу речовину для надання рідинам для куріння смакуй й запаху – циннамальдегід.

Електронні сигарети можуть сприяти палінню підлітків.

Такі сигарети заборонено продавати людям, молодше 18 років, але це не зупиняє підлітків від покупки цього девайсу.  Дослідження, проведене у 2015 році вказує на те, що підлітки, котрі курили електронні сигарети були більш схильними до куріння традиційних сигарет, на відміну від своїх однолітків, які не палили Е-цигарки.

Достовірно невідомо чи спряють Е-цигарки позбавленню від нікотинової залежності Багато людей обирають електронні сигарети як засіб кинути палити звичайні, оскільки вони забезпечують організм нікотином й імітують, власне, сам процес паління.  

Аби довести що це дійсно ефективна стратегія, необхідно проведення додаткових досліджень.  

Курці, котрі намагались кинути палити й використовували для цього «електронки», частіше повертаються до звичайного паління, аніж ті, хто намагався кинути палити без них.