Приєдналися до Всесвітнього дня прибирання. Надали  допомогу колективу Вінницького центру соціально-психологічної реабілітації дітей  в упорядкуванні території. 

Вчора був чудовий день. І не лише тому, що було по літньому тепло, світило сонечко, а тому, що побувала в дитячому будинку сімейного типу Бабій Юлії Михайлівни в с.Яришівка Лука-Мелешківської територіальної громади. Дитячий будинок сімейного типу  було  створено у 2017 році.  

Ось уже чотирнадцять років щороку ми святкуємо День усиновлення. Незважаючи на  випробування, які доводиться переживати в цей важкий час, ми вшановуємо   всіх тих, кому небайдужа доля  дітей, що залишились без батьківського піклування: батьків – усиновителей, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків – вихователів та тих, хто своєю  душею прагне зігріти хоча б одне дитяче серденько.

12 вересня 2023 року начальником служби у справах дітей обласної військової адміністрації Тетяною ДОРОШ напередодні Дня усиновлення проведено онлайн-нараду з начальниками служб у справах дітей області. Проаналізовано організацію роботи службами у справах дітей районних державних (військових) адміністрацій щодо захисту інтересів дітей, влаштованих у сімейні форми виховання.

5 вересня 2023 року в Барській територіальній громаді службою у справах дітей обласної військової адміністрації та обласним центром соціальних служб проведено черговий навчальний семінар «Міждисциплінарна взаємодія в процесі супроводу сімейних форм виховання».

Зважаючи на численні дзвінки служба у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації доводить до відома, що згідно постанов Кабінету Міністрів України №268 від 5 квітня 2017 року та №547 від 1 червня 2023 року  право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії російської федерації не досягла 18 років (повноліття), і в результаті:

29 серпня 2023 року в онлайн режимі проведено нараду з працівниками служб у справах дітей районних військових адміністрацій, міських, селищних, сільських рад територіальних громад області...

Щороку 29 серпня наша країна відзначає День пам'яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. У цей день ми вшановуємо пам'ять воїнів, які віддали життя за Батьківщину.

Сьогодні всі працівники служби у справах дітей обласної військової адміністрації отримали для роботи в якості благодійної допомоги  планшети від ЮНІСЕФ через  МБО «Партнерство «Кожній дитині».

Традиційна щотижнева нарада з начальниками служб у справах дітей військових районних адміністрацій та територіальних громад розпочалась із нагальних питань, які потребують постійного контролю і реагування. 

 Зібрались з колегами – працівниками обласного центру соціальних служб на актуальну нараду. Обговорювали пропозиції до проведення навчально-методичних заходів.

Провела оперативну он-лайн нараду з начальниками служб у справах дітей районних державних адміністрацій. Доповіла про зустріч, яка відбулась в обласній військовій адміністрації, з головою Національної соціальної сервісної служби Василем Луциком та основні завдання в контексті захисту прав дітей.

Єдиною командою працюємо щодо повернення дітей з-за кордону. Сьогодні відбулася нарада на платформі ZOOM за участі фахівців системи освіти, служби у справах дітей (далі – Служба) та ювенальної  превенції області щодо обговорення спільного плану дій по поверненню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців закладів освіти області, що були змушені переміститися за кордон через збройну агресію рф за межі України.

Дуже знаковою є участь в День незалежності США — державне свято Сполучених Штатів Америки, яке відзначається щороку 4 липня у заході  ініційованому Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез». 

Перший тиждень липня служба у справах дітей обласної військової адміністрації розпочала з робочої наради з службами у справах дітей сільських, селищних, міських рад та районних військових  адміністрації області. Серед нагальних завдань, що були розглянуті на нараді, було питання окремих змін у алгоритмі влаштування дітей до обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

Щодо організації роботи в літній період з вихованцями відповідно до наказу начальника служби у справах дітей обласної військової адміністрації  від 12  червня 2023 року № 32 та з метою здійснення нагляду за фаховою діяльністю Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей у період з 22 червня 2023 року по 26 червня 2023 року проведено заплановану перевірку завідувачем сектору профілактики дитячої бездоглядності служби у справах дітей обласної військової адміністрації Руденко Таліною Леонтіївною та Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції, головним спеціалістом-юрисконсультом служби у справах дітей обласної військової адміністрації Коцяк Іриною Ігорівною.

Взяла участь у засіданні саб-кластеру захисту дітей під керівництвом ЮНІСЕФ, що працює в Україні з 2014 року та займається координацією гуманітарних організацій, що працюють в сфері захисту дітей. Саб-кластер входить  до ширшого кластеру захисту прав людини та кластерної системи, метою якої є координація гуманітарних організацій в Україні. 

Вкотре впевнюємось, що багато дітей, не дивлячись на те, що матері все одно до них, люблять її, хочуть жити з нею, сумують за нею і пробачають всі її недоліки. В той же час непоодинокі випадки, коли дитина, яка опинилась у складних життєвих обставинах, не отримує вчасно належної уваги органів і служб, посадових осіб, які мали б опікуватися долею таких дітей, а соціальний супровід сім”ї не дає бажаних результатів. Проходить не один рік і наслідки не забарились…

Сторінка 1 із 15