Сергій Борзов: Перший із 63 «Активних парків» у рамках програми Президента «Здорова Україна» відкрили на Вінниччині

В Іллінецькій громаді сьогодні, 14 вересня, відкрили перший на Вінниччині «Активний парк».

 «Активні парки» - це один із проектів, який входить до загальнонаціональної програми Президента України Володимира Зеленського «Здорова Україна». Головна мета – зробити спорт доступним для всіх –  як для жителів великих міст, так і маленьких населених пунктів кожної області.

Такі локації будуть створені у всіх територіальних громадах, а в перспективі – у кожному населеному пункті України.

У відкритті першого «Активного парку» взяли участь: Голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов, народний депутат України Ірина Борзова, голова Іллінецької міської громади Володимир Ящук, а також зірки спорту, шоу-бізнесу, молодь, школярі, жителі територіальної громади.

 «Соціальний проект Президента Володимира Зеленського «Здорова Україна» передбачає три етапи. Перший етап – це здорова школа і здорове харчування, що спрямоване на зміцнення імунітету дітей. Друга програма стосується людей похилого віку, а третя - це розбудова активних парків. – зауважив Голова ОДА Сергій Борзов. – Загалом, в Україні планується створити 600 таких активних парків. Дуже радий, що сьогодні ми відкриваємо такий об’єкт в Іллінцях. Загалом, у Вінницькій області вже готові 16 активних парків. Дякую Іллінецькому міському голові за сприяння у роботі, адже це важливий крок для зміцнення здоров’я мешканців громади. На Вінниччині ми плануємо відкрити 63 активних парки в кожній громаді, тому запрошую всіх очільників територіальних громад та міських голів приєднатися до цієї акції та побачити, як змінюється ваша молодь та громада загалом. Дякую усім вам, а особливо молоді та спортсменам».

Привітала мешканців громади з важливою подією народний депутат України Ірина Борзова, зауваживши: «Дуже рада, що саме в Іллінцях сьогодні відкривається перший активний парк. Дякую голові територіальної громади Володимиру Миколайовичу за те, що Ви підтримали ініціативу Президента для нашої молоді. Також сьогодні я, як народний депутат України, хочу поділитися з вами дуже гарною новиною: зараз ми спільно працюємо над тим, щоб в Іллінцях відкрити ще один мультифункціональний майданчик для ігрових видів спорту. Дитячі і спортивні майданчики цього року будуть і в Тиврівській, Северинівській та Барській територіальних громадах».

Вітаючи учасників, Іллінецький міський голова Володимир Ящук подякував Президенту України за важливу ініціативу, за підтримку спорту, а також запевнив, що громада й надалі підтримуватиме усі починання для дітей і молоді. Він також передав челендж з відкриття «Активних парків» Могилів-Подільській міській громаді.

Родзинкою відкриття «Активного парку»  стало спільне тренування від відомого ведучого Олександра Теренчука та Івана Чупринки - рекордсмена світу, на рахунку якого 14 світових рекордів та 16 рекордів Європи, Заслуженого Майстра спорту з пауерліфтингу, 6-разового чемпіона Європи, 5-разового чемпіона світу з класичного жиму.

На тренувальному майданчику розміщені та облаштовані спортивні знаряддя та елементи, зокрема, турнік, бруси, шведська стінка, координаційна лінія. Створений вільний простір для тренувань без знаряддя, лавка. Біля входу в парк розміщений інформаційний стенд, а біля кожного елемента – табличка з QR-кодом для сканування та отримання відеоінструкції від провідних спортсменів та відомих особистостей з комплексами вправ різної складності. Тож усі бажаючі мають змогу завантажити готові комплекси вправ та активно їх застосовувати.

Організатори запросили усіх присутніх ознайомитися з локацією і розпочати тренування з фітнес-зони.

Варто зазначити, що вправи в «Активному парку» передбачають рухову активність для різних за віком і статтю груп населення, зокрема, для осіб з інвалідністю.

Ви можете переглянути список адрес вже готових Активних парків на сайті Вінницької облдержадміністрації за посиланням: http://www.vin.gov.ua/news/zdorova-ukraina/39686-aktyvni-parky-pershoi-cherhy-na-vinnychchyni

Приходьте до локацій «Здорової країни» –  тренуйтесь з нами.

#ЗдороваУкраїна, #АктивніПарки, #ЯвАктивномуПарку, #ТренуюсьВАктивномуПарку