Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо виплат компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло.

У нараді взяли участь Віце-прем’єр-міністр з відновлення — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Прем’єр-міністр заслухав інформацію про наповнення реєстру пошкодженого та знищеного майна, а також кроків, що готуються міністерствами.

Як повідомили в Мінінфраструктури, почалися перші виплати коштів у межах програми єВідновлення. Їх отримали люди з Київщини та Донеччини. Загалом українці подали понад 17,3 тис. заяв на допомогу з відновлення пошкодженого майна. Уряд уже виділив на це 4,4 млрд грн.

«Програма єВідновлення успішно стартувала. Перші виплати на допомогу із відновлення пошкодженого житла нараховані. Продовжуємо працювати над розширенням і вдосконаленням програми, щоб усі, чиє майно було пошкоджено або знищено внаслідок російської агресії, могли швидко й доступно отримати компенсацію», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр дав завдання Мінінфраструктури прискорити роботу над механізмом компенсацій людям, які вже зробили ремонт власним коштом.

Також Глава Уряду порушив питання ефективності роботи місцевих комісій, що займаються верифікацією пошкоджень.

«Наразі створено 444. Маємо досягти показника в 700 комісій. Їхня робота повинна бути публічною й доступною кожному громадянину. Так само як і процес подачі заявок та відстеження етапів їхнього розгляду», — зауважив Прем’єр-міністр.

Зі свого боку Мінцифри та Мінінфраструктури працюють над створенням відповідної системи, аби отримання компенсації було максимально комфортним для людей.