Сучасні цифрові технології «розумного міста» дозволять підвищити рівень безпеки та комфорту проживання для місцевих мешканців.

Ознайомилися із роботою новітньої системи, якій немає аналогів в Україні, Начальник ОВА Сергій Борзов, народні депутати України Ірина Борзова та Олег Мейдич, а також голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Впровадження Smart-технологій - це, перш за все, створення високого рівня безпеки у громаді.

«Це суттєвий крок вперед у запровадженні європейських стандартів. Впевнений, що такий досвід буде найближчим часом запроваджений і в інших громадах Вінниччини», - підкреслив Сергій Борзов.

Система реагуватиме на рух та скупчення людей, виявлятиме несанкціоновані зібрання та підозрілі предмети, розпізнаватиме обличчя, номерні знаки та марки транспортних засобів, фіксуватиме пожежі на ранній стадії, осіб у безпорадному стані чи загублених дітей.

Встановлення додаткових камер відеоспостереження, які цілодобово фіксуватимуть події, використання квадрокоптерів та інших сучасних технологій підсилять і значно полегшать роботу правоохоронців. Крім цього, для ефективнішого виконання службових обов’язків поліцейські отримали інноваційний патрульний автомобіль.

Народний депутат України Ірина Борзова підкреслила, що нині безпека є пріоритетним напрямком роботи влади.

«Вже понад рік триває повномасштабне вторгнення, але варто зауважити, що й після нашої Перемоги ми матимемо ще багато безпекових проблем. Впровадження системи Smart City – це робота на випередження, адже вона дозволить протидіяти злочинам та зберегти людські життя», - зауважила народна обраниця.

Завдяки проекту «Розумне місто» у правоохоронців Ладижина буде можливість в режимі реального часу відстежувати безпекову ситуацію. Цілодобовий відеомоніторинг осягне вулиці громади, лікарні, коледж, школи та дошкільні навчальні заклади.

За словами Начальника ГУНП у Вінницькій області Івана Іщенка, впровадження сучасних технологій спостереження забезпечують 70-80% профілактики правопорушень.

«Кожна людина, яка прагне вчинити злочин, не залишиться не поміченою. Плануємо надалі впроваджувати таку систему й в інших громадах області, щоб стати повністю безпечним регіоном», - запевнив Іван Іщенко.

Впровадження технологій Smart City в громадах області є результатом ефективної співпраці влади, громади та бізнесу. Підвищення стандартів безпеки та діджиталізація – це сьогодення європейської спільноти, куди ми рухаємось.