Сергій Борзов: Ладижин – перше місто в області, де запроваджено концепцію Smart City

Сучасні цифрові технології «розумного міста» дозволять підвищити рівень безпеки та комфорту проживання для місцевих мешканців.

Сучасні цифрові технології «розумного міста» дозволять підвищити рівень безпеки та комфорту проживання для місцевих мешканців.

Ознайомилися із роботою новітньої системи, якій немає аналогів в Україні, Начальник ОВА Сергій Борзов, народні депутати України Ірина Борзова та Олег Мейдич, а також голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Впровадження Smart-технологій - це, перш за все, створення високого рівня безпеки у громаді.

«Це суттєвий крок вперед у запровадженні європейських стандартів. Впевнений, що такий досвід буде найближчим часом запроваджений і в інших громадах Вінниччини», - підкреслив Сергій Борзов.

Система реагуватиме на рух та скупчення людей, виявлятиме несанкціоновані зібрання та підозрілі предмети, розпізнаватиме обличчя, номерні знаки та марки транспортних засобів, фіксуватиме пожежі на ранній стадії, осіб у безпорадному стані чи загублених дітей.

Встановлення додаткових камер відеоспостереження, які цілодобово фіксуватимуть події, використання квадрокоптерів та інших сучасних технологій підсилять і значно полегшать роботу правоохоронців. Крім цього, для ефективнішого виконання службових обов’язків поліцейські отримали інноваційний патрульний автомобіль.

Народний депутат України Ірина Борзова підкреслила, що нині безпека є пріоритетним напрямком роботи влади.

«Вже понад рік триває повномасштабне вторгнення, але варто зауважити, що й після нашої Перемоги ми матимемо ще багато безпекових проблем. Впровадження системи Smart City – це робота на випередження, адже вона дозволить протидіяти злочинам та зберегти людські життя», - зауважила народна обраниця.

Завдяки проекту «Розумне місто» у правоохоронців Ладижина буде можливість в режимі реального часу відстежувати безпекову ситуацію. Цілодобовий відеомоніторинг осягне вулиці громади, лікарні, коледж, школи та дошкільні навчальні заклади.

За словами Начальника ГУНП у Вінницькій області Івана Іщенка, впровадження сучасних технологій спостереження забезпечують 70-80% профілактики правопорушень.

«Кожна людина, яка прагне вчинити злочин, не залишиться не поміченою. Плануємо надалі впроваджувати таку систему й в інших громадах області, щоб стати повністю безпечним регіоном», - запевнив Іван Іщенко.

Впровадження технологій Smart City в громадах області є результатом ефективної співпраці влади, громади та бізнесу. Підвищення стандартів безпеки та діджиталізація – це сьогодення європейської спільноти, куди ми рухаємось.