Іллінецька та Стрижавська громади Вінницького району отримали допомогу для переселенців від обласного гуманітарного штабу

З гуманітарного штабу  ОВА доставлено вантажі необхідних для ВПО речей до Іллінецької та Стрижавської територіальних громад.

За дорученням Начальника обласної військової адміністрації Сергія Борзова, допомогу передали народний депутат України Ірина Борзова та заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець.

Для вимушених переселенців, які проживають в Іллінецькій міській громаді, доправлено вже другий вантаж  з гуманітарного штабу ОВА, сьогодні це 480 продуктових наборів та інших необхідних речей. Загалом, більше 5 тон допомоги.

В Іллінецькій ТГ знайшли прихисток родини з Краматорська, Маріуполя, Мелітополя, Дніпропетровська, Запоріжжя, Харкова, Херсона та інших міст України, які найбільше постраждали від воєнних дій. А в перші дні війни тут перебували біженці з Києва  Бучі, Ірпеня, Гостомеля, - вони частково вже повернулися додому.

Спілкуючись із вимушеними переселенцями, Ірина Борзова та Андрій Кавунець поцікавилися умовами їх проживання, потребами, наданням державної допомоги та виплат від міжнародних фондів, яких в області працює15.

Народний депутат України запевнила: «Попри можливі затримки, всі внутрішньо переміщені особи отримають необхідні виплати. Робота у цьому напрямку проводиться постійно».

У свою чергу, заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець додав: «Наша позиція однозначна – усі вимушені переселенці мають отримати допомогу від міжнародних фондів у розмірі 2220 грн на одну особу протягом трьох місяців».

За словами Іллінецького міського голови Володимира Ящука, у громаді офіційно зареєстровано 3,5 тисячі вимушених переселенців, з них 900 осіб – діти.

«Ми намагаємося максимально допомогти людям. Також забезпечуємо їх потреби коштом громади, робимо все можливе для того, щоб вони отримали необхідну підтримку», - зазначив Володимир Ящук.

Гуманітарну допомогу від обласного штабу сьогодні також отримала Стрижавська територіальна громада. Сюди доставили близько трьох тон допомоги. Це засоби гігієни, постіль, консерви, олію та 193 продуктових набори для ВПО.

Наразі тут мешкають вимушені переселенці з Маріуполя, Попасної, Лисичанська, Сіверодонецька, а також з міст Запорізької та Сумської областей.

Загалом, у громаді знайшли прихисток 420 родин. Наразі зареєстровано близько 1000 ВПО, з них - 260 дітей.

За словами Стрижавського селищного голови Михайла Демченка, більше 150 осіб уже повернулися додому. Переважно це люди з Київщини.

«Сьогодні усі ми спільно працюємо на благо жителів громади та вимушених переселенців. Ми вдячні усім, хто гуртується і допомагає», - зауважив Михайло Демченко.

Раніше допомогу громада також отримала від волонтерів з Німеччини на підтримку вимушених переселенців та воїнів на передовій. 

Переселенці, які постійно проживають в Стрижавській ТГ  із березня-квітня,  вже трохи заспокоїлись. Почуваючись у відносній безпеці, вони і собі шукають заняття, яке було б корисне громаді.

Варто відмітити, що у всіх містах і селах Вінниччини дружньо ставляться до вимушених переселенців, допомагають та оберігають.

Українці вірять в ЗСУ, тож  Перемога у нас буде одна на всіх!