Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук і Спікер Палати представників Республіки Мальта Англу Фарруджа під час розмови у форматі відеодзвінка обговорили збереження підтримки України з боку Мальти; санкційну політику щодо рф і євроінтеграційні прагнення України.

Руслан Стефанчук подякував за послідовну позицію мальтійських парламентарів у підтримці територіальної цілісності, суверенітету України та солідарність у боротьбі з російською агресією.

«Ми вдячні нашим друзям за 5 санкційних пакетів ЄС проти рф. Сподіваюсь на якнайшвидше запровадження 6-го пакету санкцій. Я дуже сподіваюсь, що в цьому санкційному пакеті будуть передбачені: повноцінне енергетичне ембарго; фінансові обмеження, зокрема — повне відключення від SWIFT; повна блокада російського експорту; заборона російських ЗМІ в Європі; розширення індивідуальних санкцій», — наголосив спікер Парламенту України.

За його словами, не менш важливим є питання європейської перспективи. Руслан Стефанчук поінформував, що підтримка вступу України до ЄС зросла до 91%. Це найвищий показник в історії незалежної України. До того ж, за результатами опитування Flash Eurobarometer, проведеного у державах-членах ЄС, підтримка приєднання України до ЄС складає 66%.

«Мені особливо приємно відмітити, що, за даними Eurobarometer, 77% мальтійців погоджуються з приєднанням України до ЄС… Дуже сподіваюсь, що майбутнє засідання Європейської ради в червні 2022 року буде вирішальним для прийняття політичного рішення щодо надання України статусу кандидата в ЄС», — зазначив очільник Верховної Ради.

Він додав, що надання Україні статусу кандидата саме в червні буде сильним політичним кроком, який надійно закріпить Україну в рамках європейського інтеграційного проєкту. Руслан Стефанчук розраховує, що в червні буде підготовлено висновок Єврокомісії й лідери ЄС нададуть Україні статус країни-кандидата.

«Україна потрібна ЄС не менше, ніж ЄС потрібен Україні. Тому що в нас є проривні галузі економіки, а також ми зараз бачимо, що Україна має найсильнішу й найдосвідченішу армію в Європі та значно зміцнить безпеку Європи», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Голова Парламенту України закликав Палату представників Мальти до більш тісної співпраці з Верховною Радою на всіх рівнях — на рівні керівництва парламентів, груп дружби, делегацій тощо. Руслан Стефанчук також запросив Спікера Палати представників Республіки Мальта відвідати Україну.

Зі свого боку, Англу Фарруджа відзначив, що Парламент Республіки Мальта працює над створенням групи дружби, аби мати можливість укріпити двосторонні зв'язки та розвивати двостороннє співробітництво.

За його словами, підтримка України з боку Мальти є безмежною та безумовною. Мальта також повністю підтримує євроінтеграційні прагнення України. Англу Фарруджа дуже радий, що 77% мальтійців погоджуються з приєднанням України до ЄС, і цей відсоток перевищує загальний рівень підтримки України серед держав-членів ЄС (66%).