#Цеєвроінтеграція #інтегруємось: Україна поступово інтегрується до Євросоюзу та впроваджує необхідне законодавство, щоб гармонізувати його з нормами законодавства ЄС

У 2020 році в Україні була впроваджена програма авторизованого економічного оператора (АЕО), яка відповідає нормам ЄС. Це дозволить Україні укладати двосторонні угоди з іншими країнами про взаємне визнання АЕО, а українським АЕО користуватися суттєвими перевагами при митному оформленні.

Програма АЕО допомагає встановити довірчі відносини бізнесу і митниці. На сьогодні такі програми вже реалізовано у майже 100 країнах.

Так, для підприємств авторизація АЕО (яка надається безкоштовно і діє безстроково) означає:

? економія:
✔️зменшення часу на перетин кордону
✔️зменшення витрат на послуги, пов'язані зі здійсненням митних
формальностей
? швидкість:
✔️можливість надходження товарів відразу на склад компанії;
✔️процедура спрощеного декларування
? передбачуваність:
✔️краща репутація, більше можливостей для пошуку контрагентів
✔️зниження рівня ризику
✔️підвищення рівня безпеки та поліпшення зв'язку між партнерами
в ланцюгу постачань
? сервіс:
✔️попередження про здійснення фізичного огляду вантажу
✔️краща взаємодія з державними органами

Крім того, низка переваг і спеціальних спрощень дозволяють підприємству з авторизацією підвищити рівень надання послуг, покращити внутрішній контроль та безпеку. Отже, це вигідно і бізнесу, і кінцевому споживачеві.

Відтак, Україна теж поступово інтегрується до Євросоюзу та впроваджує необхідне законодавство, щоб гармонізувати його з нормами законодавства ЄС. Так, для забезпечення вільного переміщення товарів та послуг діє зона вільної торгівлі між Україною та ЄС, що сприяє розширенню торгівлі на міжнародних ринках.

Контроль над перевезенням через кордон предметів, зокрема товарів та небезпечних предметів забезпечує Державна митна служба України. Ця структура також змінюється, проводить реформи, трансформується задля надання зручних та доступних сервісів громадянам України згідно європейським стандартам.

Це – євроінтеграція!

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут: https://association4u.in.ua/

Мета інформаційної кампанії #EUкраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки European Union in Ukraine та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.