21 вересня 2023 року за сприяння кафедри екології та охорони навколишнього середовища на базі Вінницький національний аграрний університет - ВНАУ із залученням представників депутатського корпусу Вінницької обласної Ради, департаментів і управлінь Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради, територіальних органів державних установ та викладачів, Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області, за участі заступника начальника управління – начальника відділу правового забезпечення земельних відносин Антона Мудрака проведено засідання круглого столу на тему: «Раціональне використання водних об’єктів у Вінницькій області».

За результатами чергового засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, яке відбулось 21 вересня 2023 року, розглянуто сорок дев’ять справ, які стосувалися встановлення статусів учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи та внесення змін до посвідчень осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Таку позицію висловив Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 607/19806/18.

Заборона на безоплатну передачу земель державної, комунальної власності у приватну власність не поширюється на випадки виконання рішення суду, яке набрало законної сили.

Відбулось чергове засідання робочої групи з питань запобігання домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

Під головуванням заступника Міністра-Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб Бородая О.М. 25 серпня 2023 року відбулась нарада з питань надання доступу уповноваженим працівникам органів соціального захисту населення до відповідних реєстрів з метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2023 року № 709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб».

З цією метою 28 серпня 2023 року відбулось чергове засідання Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї.

День Незалежності України — державне свято, що відзначається щорічно 24 серпня з нагоди ухвалення Верховною Радою України Акту проголошення незалежності України. Незалежність є політичною та юридичною ознакою держави, полягає в праві держави на власний розсуд розв’язувати внутрішні й зовнішні справи, без втручання в них будь-якої іншої держави, у зовнішніх відносинах — це суб’єктність міжнародного права як обов’язковий складник державного суверенітету, у внутрішніх відносинах — фактична реалізація принципу поділу влади.

На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній військовій адміністрації було розглянуто питання щодо  посилення заходів профілактики захворювання тварин на сказ.

Сьогодні працівниками Департаменту правового забезпечення взято участь у робочій нараді щодо інвентаризації земель державної власності та передачі їх державним підприємствам, установам, організаціям на праві постійного користування та з інших питань, що відбулася у приміщенні обласної військової адміністрації під головуванням заступника начальника обласної військової адміністрації Олександра Піщика.

Дане питання було одним із ключових на порядку денному засідання робочої групи з питань протидії торгівлі людьми обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, яке відбулось у м. Вінниці 12 липня 2023 року.

Упродовж двох днів більше ста працівників держорганів навчали, як писати і створювати публікації таким чином, щоб ними могли користуватися всі без винятку люди. Навчання організували в партнерстві з Вінницькою обласною військовою адміністрацією за фінансової підтримки Японії у межах «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН в Україні реалізовує за фінансування Швеції.

 У м. Вінниці 14 червня 2023 року відбулось засідання робочої групи з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків Обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

Три роки поспіль, традиційно навесні, Відділення Асоціація Правників України створює простір для натхнення, професійного росту, нетворкінгу та розкриття лідерського потенціалу - Форум жіночого лідерства.

За підтримки IOM Ukraine, а також участі Міжнародної організації з міграції разом з партнерами з 03-05 травня 2023 року заступником начальника відділу правової експертизи та роботи з договорами Департаменту правового забезпечення обласної військової адміністрації Оленою Машкаринець взято участь у засіданні робочої групи з питань протидії торгівлі людьми обласної міжвідомчої ради з питань соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми 

Представник громадської організації «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» Юлія Бевз в рамках програми USAID «Справедливість для всіх» та проєкту «Подолання перешкод в задоволенні правових потреб українського суспільства в умовах війни» презентувала представникам правової спільноти Вінниччини в особі адвокатів, практикуючих юристів, представників громадських організацій, державних органів та органів місцевого самоврядування результати моніторингу  правових потреб населення та бізнесу під час війни в Україні.

Сторінка 1 із 2