Співпраця вінницьких молокопереробних підприємств з чеським бізнесом

3 грудня в департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів відбулася зустріч власника та топ-менеджменту чеської компанії «МЕГА а.s» із керівниками десятьох вінницьких молокопереробних підприємств, а також начальником управління прогнозування розвитку АПК та виробництва продукції тваринництва Миколою Заїкою, директором профільного департаменту Миколою Ткачуком, директором департаменту регіонального розвитку та міжнародного співробітництва Володимиром Мережком.

Чеська компанія розробляє та виробляє обладнання для молокопереробних підприємств і розглядає можливість співпраці з регіональним бізнесом в даному контексті. Так, Вінниччина лідирує в державі за виробництвом молока та чисельністю поголів`я великої рогатої худоби, а за 10 місяців поточного року усіма категоріями господарств вироблено 713 тисяч тонн молока. А харчова й переробна промисловості області в структурі реалізованої продукції складають 64% і є найбільш інвестиційно-привабливими.

Зокрема, директор департаменту Микола Ткачук зазначив: молокопереробна галузь Вінниччини щорічно переробляє півмільйона тонн сировини і в структурі реалізованої продукції харчової промисловості регіону обіймає 20%. У нас діє 14 заводів та 17 цехів, проектна потужність яких – понад 2,5 тисячі тонн молока за добу, 100 тонн вершкового масла, 20 тонн твердих сирів, 40 тонн сухого молока та 380 тонн продукції з незбираного молока. Найпотужнішими є такі відомі виробники як «Вінницький молочний завод «Рошен», ТОВ»Люстдорф», ТОВ «Літинський молокозавод», Тульчинка та Крижопільська філія ТОВ «Терра Фуд». Відтак, співпраця із виробниками обладнання є позитивною та необхідною.