Особливості передачі в користування водних об`єктів на умовах оренди

      10 жовтня в  департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів провели нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрацій та начальниками юридичних відділів, де роз`яснили ситуацію, що склалася в області з приводу передачі облдержадміністрацією у користування на умовах оренди водних об`єктів, які знаходяться за межами населених пунктів. Фахівці департаменту ознайомили учасників зібрання з ходом реалізації державної політики в сфері водного господарства та відтворення поверхневих водних ресурсів.

       Представники Державного агентства водних ресурсів України у Вінницькій області розповіли про порядок отримання дозволу на спеціальне водокористування та про правові аспекти й проблемні питання, що виникають між орендарями та громадою при здійсненні спортивної та любительської риболовлі.

       Директор профільного департаменту Микола Ткачук зауважив: із 1116 водних об`єктів, які райдержадміністрації подали як інвестиційно привабливі для ведення рибного бізнесу, лише 223 у розробці, а 65 – уже передані в оренду через аукціон. Але темпи легалізації користування ставками  необхідно прискорити, посиливши інформатизацію та усунувши перепони, що стримують даний процес. 385 водних об`єктів уже передані в оренду на 20 років під 3% річних, а 883 орендарям, які укладали угоди із РДА раніше необхідно їх перереєструвати через прозорі офіси. Важливим завданням для керівників структурних підрозділів у районах залишається контроль за дотриманням орендарями умов, виписаних в угоді.