Інноваційний розвиток тваринництва в ринкових умовах

17 травня на базі державного дослідного господарства «Олександрівське» с. Олександрівка Тростянецького району Вінниччини відбулася нарада з керівниками дослідних господарств мережі НААН. Серед учасників зібрання - представники Мінсоцполітики, інститутів тваринництва НААН, розведення і генетики тварин ім. М.Зубця, сільського господарства Карпатського регіону, свинарства, Черкаської дослідної станції біоресурсів, державної дослідної станції птахівництва, керівники Національної асоціації фермерів та приватних землевласників України, асоціації сільськогосподарських дорадчих служб…

В нараді взяв участь директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Микола Ткачук, який привітав учасників зібрання та озвучив здобутки тваринницької галузі регіону. Вінниччина лідирує в державі за кількістю виробленого молока та м`яса. Станом на 01.05.2018 р в агропромисловому секторі регіону впроваджується 72 інвестиційні проекти  загальною вартістю близько 17 млрд грн.. Буде створено 1,5 тисячі нових робочих місць. Зокрема, в галузі  тваринництва проводиться реконструкція 10 молокотоварних ферм на 3,5 тисяч поголів`я, 4 тваринницьких приміщення для відгодівлі ВРХ та 7 свинокомплексів. У птахівництві реалізується 3 інвестиційних проекти. Найпотужніший із них – ІІ черга птахофабрики «Вінницький бройлер» загальною потужністю 730 тисяч тонн м`яса птиці на рік.

З-поміж іншого на нараді йшлося про стан та завдання інноваційного технологічного забезпечення скотарства, вівчарства, свинарства, птахівництва. Зокрема, для об`єднаних територіальних громад надано рекомендації щодо розвитку молочного тваринництва на кооперативних засадах. Крім того, акцентувалась увага на забезпеченні  в господарствах селекції тварин та їхнього ветеринарного благополуччя.

Окремим питанням наради розглянуто забезпеченість господарств кормами. Директор інституту кормів та сільського господарства «Поділля» зауважив: у собівартості виробленої тваринницької продукції корми займають від 50 до 75%. Відтак, стратегія розвитку даної галузі полягає в забезпеченні високопоживної кормової бази.

Керівник ДП «ДГ Олександрівське» Андрій Тучик провів для гостей огляд ферми, де розводять українські чорно-рябу та червоно-рябу молочну породи і ознайомив із технологією виробництва.