Представники департаменту взяли участь в обласній нараді з питань запобігання неінфекційним захворюванням

Під егідою Всесвітньої організації охорони здоров`я в рамках проекту "Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров`я в Україні" на Вінниччині розпочались пленарні засідання робочої наради з проблематики неінфекційних захворювань (НІЗ), організаторів та учасників якої гостинно приймав готель "Оптіма Вінниця". Серед запрошених до обговорення (а це - провідні фахівці з понад 20 медичних закладів області, представники громадських неурядових організацій, наукових установ, Асоціації сімейних лікарів) своє бачення на шляхи запобігання розвитку цих хвороб мали можливість висловити координатори проекту та члени обласної міжвідомчої робочої групи з питань  НІЗ, до складу якої входить і директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола ТКАЧУК. 

Точка дотику порушеного на нараді питання та пріоритетних завдань, які стоять на порядку денному Департаменту, випливає з самої його назви. Насамперед, це екологічна складова, від якої напряму залежить динаміка розвитку тих чи інших хвороб та передумов для їх запобігання. Не менш вагомим фактором на шляху зміцнення здоров`я нації є підвищення якості продуктів харчування, впровадження технологій органічного землеробства, аналітичної селекції...

Поряд з глобальними чинниками, які стоять на перешкоді ефективної профілактики НІЗ, порушувались і вузькоспецифічні аспекти, характерні для держав з перехідним типом економіки, з низьким рівнем поінформованості населення, з обмеженими фінансовими можливостями для впровадження комплексних превентивних заходів.

Особливе пожвавлення в колах делегатів та гостей наради викликали презентації досліджень у сфері контролю за тютюном, подані через призму Рамкової конвенції із боротьби проти тютюну представниками громадської організації "Життя"; законодавчі аспекти зниження споживання алкоголю в Україні, охарактеризовані представниками українського бюро ВООЗ та ГО "Центр адвокації громадського здоров`я"; ініціативи зі створення середовища здорового харчування, представлені асоціацією дієтологів України та ряд інших не менш цікавих концепцій, спрямованих на запобігання розвитку НІЗ. 

Обмін досвідом та генерація свіжих ідей з-поміж учасників робочої наради триватиме два дні поспіль. На завершальному етапі учасники наради отримають можливість взяти участь у семінарських заняттях та вивчити досвід роботи місцевих фахівців на прикладі шкільного компоненту.