Навчання для бухгалтерів сільгосппідприємств

14 травня у залі засідань Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів відбувся другий в 2018 році семінар-практикум для керівників та бухгалтерів сільгосппідприємств. Його проводить Інститут обліку та фінансів Національної аграрної академії України щоквартально в кожному регіоні.

Нинішній – приурочений декільком темам, а саме: новій системі блокування накладних, бюджетній підтримці, трудовим та земельним відносинам.

Цьогоріч мораторій на перевірки для сільгосппідприємств не діє, відтак Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд та Державна інспекція праці можуть включити те чи інше підприємство до переліку планових перевірок.

Крім того, започатковано нові критерії блокування податкових накладних для всіх платників ПДВ. Вона проводиться у 4 етапи. Чітко прописаний порядок зупинення блокування та перелік необхідних документів для розблокування, який має надати підприємство.

Роз`яснив директор інституту обліку та фінансів, заступник виконавчого директора Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України, доктор економічних наук Володимир Метелиця порядок використання коштів бюджетної підтримки, а також нюанси трудових та земельних відносин.