На Вінниччині 16 членів сімей Героїв України, яким звання присвоєно посмертно, отримали від держави одноразову матеріальну винагороду.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 року №144 «Про затвердження Порядку виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку» 16 членів сімей осіб, яким присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно, отримали одноразову матеріальну винагороду на загальну суму 709,4 тис грн.

Грошова винагорода виплачувалась за рахунок коштів державного бюджету - рівними частинами членам сімей  загиблих героїв у 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня 2020 року, що становило 105,1 тис грн.

Виплата грошової винагороди проводилась органами соціального захисту населення шляхом перерахування коштів на поточні рахунки в установах банків, що були зазначені в заявах одержувачів грошової винагороди.

Довідково:

Відповідно до Порядку виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку, одержувачами грошової винагороди є громадяни України з числа:

- осіб, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка»;

- членів сімей осіб, яким присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно, або у разі смерті особи, якій присвоєно звання Герой України із врученням ордена «Золота Зірка».

До членів сімей належать особи, які проживали разом із Героєм України: дружина (чоловік), діти, батьки.