З метою забезпечення безумовного виконання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Вінниччини Закону України «Про доступ до публічної інформації», реалізації конституційного права особи вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію в області проводиться відповідна робота.

     Головою Вінницької обласної державної адміністрації прийняті розпорядження від 23 травня 2011 року № 261 «Про доступ до публічної інформації», від 4 листопада 2011 року № 609 «Про затвердження Порядку доступу до публічної інформації, розпорядником якої є облдержадміністрація», від 27 січня 2012 року № 33 «Про впровадження системи обліку публічної інформації», якими виконано комплекс заходів в межах чинного законодавства.

     На виконання статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації (http://www.vin.gov.ua) створено розділ «Доступ до публічної інформації», в якому оприлюднюються проекти актів облдержадміністрації, регіональні програми та звіти, що підлягають публічному громадському обговоренню, а також проекти нормативно-правових актів, проекти регуляторних актів, проекти регіональних програм економічного, соціального і культурного розвитку (пункт 6 «Проекти розпоряджень голови облдержадміністрації, що підлягають обговоренню»), а також набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних (пункт 25) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

     На виконання статті 18 Закону України «Про доступ до публічної інформації» створена та функціонує система обліку документів, яка містить публічну інформацію, що знаходиться у володінні обласної державної адміністрації (пункт 21 «Реєстр публічної інформації облдержадміністрації» вищезазначеного розділу).

     Протягом 9 місяців 2017 року до обласної державної адміністрації надійшло 290 запитів на інформацію, що на 11 одиниць більше ніж за відповідний період 2016 року (279 запитів), з них:

- 197 запитів – електронною поштою;

- 75 запитів – поштою;

- 16 запитів – особисто;

- 1 запит – факсом;

- 1 запит – телефоном.

     На частку фізичних осіб припадає 187 запитів, на частку юридичних осіб – 43 запити, на частку громадських організацій - 60 запитів.

     Результати розгляду запитів на інформацію:

- задоволено – 232 одиниці або 80 відсотків від загальної кількості;

- надіслано належним розпорядникам інформації – 50 одиниць або 17 відсотків від загальної кількості;

- відмовлено – 8 одиниць або 3 відсотки від загальної кількості .

     Найбільш запитувані види публічної інформації: соціологічна, статистична, довідково-енциклопедична. Найбільш запитувані документи - копії розпоряджень голови обласної державної адміністрації.

     Найбільш запитувана інформація:

- щодо діяльності місцевих органів виконавчої влади – 96;

- щодо охорони здоров’я - 38;

- щодо земельних відносин – 18;

- щодо соціального захисту – 21;

- щодо комунального господарства – 15;

- щодо інформаційної політики – 10;

- щодо екології та природних ресурсів – 17;

- щодо освіти – 14;

- щодо транспорту і зв'язку – 8;

- щодо культури та культурної спадщина – 19;

- щодо економічної політики – 6;

- щодо промислової політики – 4;

- щодо сім’ї, фізичної культури і спорту – 2;

- щодо забезпечення дотримання законності  - 1;

- щодо фінансової політики – 5;

- щодо релігії – 11;

- щодо діяльності органів місцевого самоврядування – 3;

- щодо праці і заробітної плати – 1;

- щодо економічної політики – 1.

     За запитами, що надійшли до облдержадміністрації, надано відповіді запитувачам у встановлені Законом України “Про доступ до публічної інформації” строки.

     Щомісячно обласною державною адміністрацією проводиться аналіз щодо розгляду запитів на публічну інформацію, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті облдержадміністрації в розділі «Доступ до публічної інформації» (пункт 17 «Щомісячні звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію»).     

     На базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій області протягом 9 місяців 2017 року прочитано 11 лекцій, проведено 3 тематичних постійно діючих семінари з питань доступу до публічної інформації в рамках професійної програми навчання державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, працівників державних підприємств, установ і організацій.

     Обласною державною адміністрацією повною мірою забезпечується виконання    Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 5 травня 2011 року № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 року № 1277 «Питання системи обліку публічної інформації».   

                

                              Відділ інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації

                              управління інформаційних технологій апарату облдержадміністрації