Запрошення на онлайн-практикум в межах онлайн-курсу «Громадські технології для людей з інвалідністю»

 

Відбір представників та представниць ОГС осіб з інвалідністю для навчання у першому онлайн-практикумі в межах онлайн-курсу «Громадські технології для людей з інвалідністю»

 Євроінтеграційний курс України вимагає широкого залучення людей з інвалідністю до участі у суспільному житті, реалізації їхніх прав як громадян країни. Одним із інструментів участі людей з інвалідністю у прискоренні соціальних змін для вирішення таких проблем, як бар’єрне середовище, низький рівень соціального захисту осіб з інвалідністю, дискримінація у процесі працевлаштування та подальшої роботи є громадські технології.

Громадські технології (civictech) – це IT-рішення, що спрощують комунікацію між державою, бізнесом і громадськістю та залучають громадян до вирішення соціальних проблем. До civictech належать такі сервіси як: електронні петиції, громадський бюджет, електронне консультування, мапування, а також електронні сервіси, що використовують технології краудфандингу (громадське фінансування) та краудсорсингу (технологія для вирішення проблем за допомогою використання ресурсів великої кількості людей) для вирішення соціально значущих питань.

На жаль, більшість людей з інвалідністю, у тому числі з порушенням слуху, займає пасивну позицію щодо вивчення та впровадження громадських технологій через відсутність підтримки в практичному використанні інформації про дані технології.

Саме тому, наприкінці листопада 2021 року на Освітній онлайн-платформі Zrozumilo!, створеній Фондом Східна Європа, стартує навчання на онлайн-курсі з перекладом на українську жестову мову «Громадські технології для людей з інвалідністю». Ведуча курсу – телеведуча Марічка Падалко.

В межах проходження цього курсу Громадська організація «Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» відкриває перший набір 25 активістів та лідерів організацій громадянського суспільства (ОГС) осіб з інвалідністю, зокрема представників УТОГ з різних регіонів України для участі в онлайн-практикумі для підвищення рівня їхніх знань щодо використання громадських технологій для задоволення потреб людей з інвалідністю, а також поширення знань про ці технології у своїх ОГС.

Перевагою навчання на онлайн-практикумі є отримання зворотного зв’язку від експерток-тренерок та проходження навчання з фокусом на формування практичних навичок з вивчення та використання інструментів civictech. Також онлайн-практикум буде спрямовано на навчання менторів і менторок з ОГС осіб з інвалідністю та відпрацювання в них навичок подальшої менторської діяльності щодо вивчення та використання інструментів civictech людьми з інвалідністю в їхніх ОГС на основі вищезазначеного онлайн курсу.

Тренерки-експерти онлайн-практикумів:

Наталія Зубар – голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», IT-фахівчиня, фахівчиня з інформаційних технологій і соціальних мереж, провідниця тренінгів з інформаційної безпеки в Україні, featuredinWikiLeaks, SorosLeaksandOliverStone’spropagandapiece “RevealingUkraine”. Харків;

Оксана Яцюк – голова ради Подільського центру соціальних технологій, тренерка з інформаційної безпеки і проєктного менеджменту, громадська активістка, адміністраторка ФБ-сторінки «Вижити в мережі». Вінниця;

Дати проведення першого онлайн-практикуму – 9, 15 та 16 грудня. Навчання буде відбуватися з 14 по 17 годину на платформі Zoom.

Перший набір розраховано лише на 25 місць. Загалом буде проведено ще два набори (один з сурдоперекладом) для інших учасників і учасниць, про що буде повідомлено додатково.

Тож запрошуємо Вас заповнити заявку до 1 грудня включно.

Подати заявку: https://forms.gle/FZX3XcP7czf3WRkE9.

Матеріал підготовлено Громадською організацією «Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» у межах  проєкту «Ключ до змін – технології civictech на допомогу людям з інвалідністю» за підтримки проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. Думки авторів, викладені у цьому матеріалі, можуть не співпадати з позицією грантонадавачів.