Фермерів вчать управляти фінансами

12 грудня у департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів пройшов тренінг для фермерів, мета якого - допомогти дрібним сільгоспвиробникам отримати фінансування для розвитку бізнесу, ознайомити їх із концепціями фінансів в аграрному підприємстві та вимогами у зв’язку з залученням коштів. Микола Заїка, начальник управління прогнозування розвитку АПК та виробництва продукції тваринництва, -  привітав учасників зібрання та акцентував увагу на важливості фінансової грамотності під час роботи з коштами державних програм підтримки.

    Учасниками заходу стали фермери(власники та розпорядники, бухгалтери, фінансові директори, економісти) із земельним банком 100 – 2000 га,, які мають угоди із заготівельниками /покупцями сільськогосподарської продукції, переробниками сільськогосподарської продукції, та асоціаціями фермерів\ й зацікавлені в залученні кредитних ресурсів, розширені свого бізнесу, налагоджені управлінням фінансами тощо.

      Учасники розглянули такі актуальні питання: як допомагають розвитку бізнесу «чужі» гроші, джерела фінансування, вартість кредитних ресурсів, як управляти грошовими потоками та ризиками, прозорий документообіг та передумови для отримання позичок