РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 722 від 18 вересня 2019 року

     РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

18 вересня 2019 року

Вінниця

№ 722

 

Про проведення в області у 2019 році Всеукраїнського тижня права

 

Відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 568-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права»:

1. Затвердити план заходів з проведення в області у 2019 році Всеукраїнського тижня права (далі – план заходів), що додається.

2. Виконавцям плану заходів до 17 грудня 2019 року повідомити облдержадміністрацію про його виконання для подальшого узагальнення та інформування Міністерства юстиції України до 20 грудня 2019 року.

3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування прийняти рішення, що випливають з цього розпорядження.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на керівника апарату облдержадміністрації В. Бойка.

 

 

Голова обласної державної

адміністрації

Валерій КОРОВІЙ

 

 

 

Затверджено

Розпорядження голови

облдержадміністрації

18 вересня 2019 року № 722

 

 

ПЛАН

заходів з проведення в області у 2019 році Всеукраїнського тижня права

 

1. Організувати і провести в закладах середньої освіти Всеукраїнський урок “Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, у рамках якого висвітлити питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту.

Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області, райдержадміністрації за участю закладів освіти, заінтересованих професійних об’єднань, громадських та міжнародних організацій.

10 грудня.

2. Організувати проведення в закладах середньої освіти виховних уроків для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству в школі.

 

Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Служба у справах дітей облдержадміністрації, Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області, райдержадміністрації, за участю заінтересованих професійних об’єднань, громадських та міжнародних організацій.

 

9-13 грудня.

3. Організувати та провести в закладах освіти та культури тематичні заходи з питань реалізації та захисту прав людини (лекції, науково-практичні семінари, бесіди, зустрічі за круглим столом, екскурсії, майстер-класи, правові конкурси, ігри, змагання тощо)

 

Департаменти облдержадміністрації:     інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, освіти і науки; управління культури і мистецтв облдержадміністрації, Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області, райдержадміністрації.

9-13 грудня.

4. Організувати виступи в засобах масової інформації з питань реалізації та захисту прав людини, зокрема соціально незахищених верств населення, учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції.

 

Департаменти облдержадміністрації: інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, соціальної та молодіжної політики, Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області,  райдержадміністрації.

 

9-13 грудня.

5. Провести з працівниками підприємств, установ та організацій навчання, лекції, бесіди з питань реалізації та захисту прав людини з метою підвищення загального рівня правової культури і набуття громадянами необхідного рівня правових знань.

 

Структурні підрозділи  облдержадміністрації,  Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області, райдержадміністрації за участю Федерації профспілок Вінницької області та органів місцевого самоврядування.

 

9-13 грудня.

6. Організувати проведення конкурсу та презентацію конкурсних робіт (короткометражних фільмів, відеороликів, мультфільмів), присвячених правам людини.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, управління культури і мистецтв облдержадміністрації, Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області за участю заінтересованих громадських організацій, райдержадміністрації.

 

9-13 грудня.

7. Організувати проведення мистецьких виставок, зокрема фотовиставок, засідань книжкових клубів, медіатек, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, управління культури і мистецтв облдержадміністрації, Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області за участю заінтересованих громадських та міжнародних організацій, райдержадміністрації.

 

9-13 грудня.

8. Забезпечити висвітлення у засобах масової інформації та/або в соціальних мережах питань проведення реформ у сфері політики центральних органів влади із зазначенням реальних результатів діяльності та змін у сфері забезпечення захисту прав людини.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації за участю заінтересованих структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрації.

 

9-13 грудня.

9. Провести “дні відкритих дверей” в органах виконавчої влади із запрошенням дітей шкільного віку (екскурсія, зустріч з керівником органу виконавчої влади).

 

Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області, департаменти облдержадміністрації: інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, освіти і науки, райдержадміністрації.

 

9-13 грудня.

10. Організувати розміщення на офіційних веб-сайтах інформації з питань проведення Всеукраїнського тижня права.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, управління інформаційних технологій апарату облдержадміністрації, райдержадміністрації.

 

9-13 грудня.

11. Сприяти широкому висвітленню в засобах масової інформації заходів з проведення Всеукраїнського тижня права

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації,  райдержадміністрації.

 

9-13 грудня.