У 2018 році Вінниччина отримала майже 16 млн грн. субвенції з державного бюджету для забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО та осіб з інвалідністю внаслідок війни

Житлові умови покращили 22 сім’ї учасників антитерористичної операції з числа сімей загиблих осіб та осіб з інвалідністю, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції за рахунок субвенції, виділеної державою у 2017 році місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10, а також для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Так, 15 990,9 тис грн субвенції, які були виділені для Вінницької області, освоєні в повному обсязі. Житло придбали 12 сімей осіб з інвалідністю І-ІІ групи та 10 сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та які перебували на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування за місцем проживання.

У 2018 році Вінницькій області виділені 15 838,1 тис грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення 5 сім’ям загиблих осіб, визначених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та 11 особам з інвалідністю I-II груп, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених цим же Законом, та які потребують поліпшення житлових умов.

Наразі 2 сім’ї придбали житло, 14 сімей здійснюють підбір житла. 

Для довідки:

Механізм, який дає змогу членам сімей загиблих військовослужбовців, що брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також особам з інвалідністю I–II груп із числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов, самостійно вибрати та придбати найбільш прийнятне для них житло за рахунок грошової компенсації державного бюджету затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року №719.