Результати проведення громадської експертизи 10.07.13

 
 
 
 
 

УКРАЇНА
ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Департамент інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю
21100, м. Вінниця, вул.Театральна,14, тел.56-19-50; 35-05-33
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

25.06.2013 р. №02-645

Голові правління
громадської організації
«Філософія серця»
Гризі Ю.В.
а/с 4033, м. Вінниця, 21037
Шановна Юліє Володимирівно!


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації розглянув Ваш лист із пропозиціями за результатами проведення громадської експертизи діяльності Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації ( у період з 13 березня по 24 травня 2013 року) та повідомляє наступне.
Предмет експертизи – стан дотримання і виконання у 2012 році Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілкам, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 р. № 1049 (далі – Порядок проведення конкурсу) та «Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Вінницькій області на 2012-2015 роки», затвердженої рішенням обласної Ради» № 280 від 14.02.2012 року.
Мета експертизи - оцінка діяльності Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації щодо дотримання у 2012 році Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка та виконання «Програми сприяння розвитку громадянського суспільства».
При розгляді експертних пропозицій встановлено, що при визначенні предмету та мети експертизи не враховано, що у 2012 році конкурс оголошувався та проводився управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю утворено розпорядженням голови облдержадміністрації від 14.08.2012 року № 448, роботу фактично розпочав 27.11.2012 року. Він, як правонаступник вказаного управління, виконав обов’язки із проведення щоквартальних моніторингів виконання програм та підготовки підсумкових висновків за результатами моніторингу виконання програм.
З метою розгляду пропозицій за результатами експертизи, 7 червня 2013 року відбулось засідання за участю керівництва Департаменту (оскільки колегію не утворено) та представників інституту громадянського суспільства, що проводив експертизу - Григи Ю.В., Тобілка А.А.
На зустрічі учасниками розгляду обговорено пропозиції. Відносно кожної із них Департаментом було висловлено свою позицію та з’ясовано Вашу точку зору.
Так, більшість положень експертизи констатують наявність або відсутність інформації по процедурі конкурсу 2012 року на офіційному веб-сайті. Повідомляємо, що інформація по процедурі проведеного у 2012 році конкурсу розміщувалась на веб-сайті у рубриці «Це важливо». Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації у 2013 році створено рубрику «Громадянське суспільство», яка постійно наповнюється необхідною інформацією та вдосконалюється. Оскільки процедура конкурсу 2012 року завершена, оголошення, що стосувались його проведення стали неактуальними і автоматично видалились із сайту. За встановленою програмою на сайті облдержадміністрації архівуються тільки новини. Також у грудні 2012 року розроблено нову версію офіційного веб-сайту облдержадміністрації.
Завдяки створеній Департаментом рубриці веб-сайту «Громадянське суспільство» надалі вся інформація щодо конкурсу програм громадських організацій, а також інша необхідна для інститутів громадянського суспільства інформація завжди доступна для ознайомлення.
Надаємо Вам результати аналізу всіх експертних пропозицій, які були оголошені та обговорені під час засідання. Ті з них, що не суперечать вимогам Постанови Кабінету Міністрів №1049, будуть враховуватись при подальшій роботі Департаменту, а ряд із них запроваджені та реалізуються ще до отримання висновків експертизи:
п. 1 експертизи не надано рекомендацій з вирішення порушеного проблемного питання, констатовано факт відсутності інформації на сайті.
п. 2 експертизи - надано рекомендацію розмістити на офіційному веб-сайті Порядок проведення конкурсу, чинний у 2012 році.
До відома, наказом першого заступника начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації від 23.03.2012 року № 7-ОД, був затверджений Порядок проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.
У 2013 році до нього внесені зміни і він затверджений наказом директора Департаменту у новій редакції, яка розміщена на сайті.
п. 3 експертизинадано рекомендацію розмістити наказ про склад конкурсної комісії 2012 року. Вчинення даної діїне вимагається Постановою Кабінету Міністрів України № 1049.
У 2013 році при проведенні конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання яких надається фінансова підтримка Департамент розмістив інформацію про склад конкурсної комісії на офіційному веб-сайті облдержадміністрації.
п. 4 експертизи – констатовано відсутність регламенту роботи конкурсної комісії у 2012 році на сайті облдержадміністрації. Постановою Кабінету Міністрів України №1049 не вимагається розміщення регламенту роботи конкурсної комісії.
У 2013 році при проведенні конкурсу Департамент розмістив дану інформацію на офіційному веб-сайті.
п. 5 експертизивказано на відсутність протоколів засідань конкурсної комісії на сайті облдержадміністрації. Постановою Кабінету Міністрів України від № 1049 не вимагається розміщення протоколів засідань конкурсної комісії на сайті.
п. 6 експертизинадано пропозицію розмістити на сайті інформацію про виконання проектів за 2012 рік.
Проекти 2012 року реалізовані, за їх результатами зроблено підсумкові висновки, які розміщено на сайті.
п. 7 експертизи - постановою Кабінету Міністрів України №1049 не вимагається розміщення на офіційному веб-сайті творчих та фінансових звітів організацій. Вони подаються організатору конкурсу, на їх основі готуються щоквартальні моніторинги, підсумкові висновки.
п. 8 експертизи надано пропозицію розмістити щоквартальні моніторингові звіти за 2012 рік.
Проте вони містяться на офіційному веб-сайті облдержадміністрації, у рубриці «Громадянське суспільство».
п. 9 експертизиу пропозиціях невірно вказана назва висновку за результатами виконання програми (підсумкові звіти). Постановою Кабміну передбачена підготовка організатором конкурсу підсумкового висновку за результатами моніторингу виконання програми. Це, як правонаступник, зробив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю в установлений постановою Кабінету Міністрів України № 1049 строк. Інформація міститься на офіційному веб-сайті облдержадміністрації у рубриці «Громадянське суспільство».
п. 10 експертизинадано пропозицію про перевірку відповідності кваліфікації особи , відповідальної за проведення конкурсу.
Не вказано правові підстави проведення такої перевірки. Заява про підробку підпису в протоколі № 3 не підтверджена жодним документом. Достовірність інформації у протоколах засідань конкурсної комісії з визначення програм у 2012 підтверджується підписами присутніх на її засіданнях членів.
п. 11 експертизизазначено, що 5 копій творчих звітів підписані начальником управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю. Проте не вказано, копії яких саме творчих звітів організацій підписані колишнім начальником управління з питань внутрішньої політики.
Щодо забезпечення складання творчих звітів по проектах організаціями – виконавцями повідомляємо, що усі творчі та фінансові звіти у 2012 році підготовлені, подані організаціями-переможцями та підписані їх уповноваженими особами.
п. 12 експертизиінформація про відсутність щоквартальних моніторингових звітів по виконанню проектів, не відповідає дійсності. Звіти розміщені на офіційному веб-сайті сайті Вінницької облдержадміністрації у рубриці «Громадянське суспільство».
п. 13 експертизи - вказано, що пріоритетні напрямки зазначені в Порядку проведення конкурсу не відповідають Програмі розвитку громадянського суспільства.
У 2013 році напрямки реалізації програм передбачені п. 3.1. «Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Вінницькій області на 2012-2015 роки», форми подання звітності наказом директора Департаменту від 26.03.2013 р. включені до «Порядку проведення конкурсу».
п. 14 експертизи - порядок формування конкурсної комісії визначено Постановою Кабінету Міністрів № 1049, відповідно до якої було сформовано та затверджено склад. Звітування про результати конкурсу 2012 року було проведено на засіданні конкурсної комісії з визначення програм громадських організацій у 2013 році.
п. 15. експертизи надано рекомендації забезпечити оприлюднення документів, передбачених Порядком проведення конкурсу, привести у відповідність до нормативної бази Порядок проведення конкурсу.
У рекомендації привести у відповідність до нормативної бази Порядок проведення конкурсу не вказано:
а) який саме «Порядок» привести у відповідність-затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 р. №1049 чи наказом заступника начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю від 23.03.2012 р. № 07-ОД.
б) у відповідність до якої саме нормативної бази.
в) в чому невідповідність Порядку нормативній базі.
Оскільки під час обговорення Вами було надано уточнення по даному пункту та висловлено пропозиції про ініціювання внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 р. №1049 пропонуємо їх надати.
В процесі обговорення пропозицій Вами не заперечено позицію Департаменту із посиланням на чинне законодавство.
Загалом можна зауважити, що :
- положення експертизи в-основному констатують наявності або відсутність документів по конкурсу 2012 року на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації.
- у деяких пунктах рекомендацій експертизи констатовано відсутність інформації на сайті, не надано самих пропозицій.
- експертиза проведена не повністю - не надано висновків з виконання обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у 2012-2015 роках, затвердженої рішенням обласної Ради, хоча предметом і метою експертизи це передбачено.
- пропозиції стосуються наповнення сайту інформацією, що стосувалась
правовідносин учасників та організатора конкурсу, які закінчились після
реалізації програм.
- до Департаменту перейшли права та обов’язки управлінь, що після реорганізації увійшли до його складу. Обов’язки з підготовки щоквартального звіту та підсумкового висновку Департаментом виконані.
Відповідно п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 р. № 1049, пропозиції враховуються під час підготовки:
- програм соціально-економічного розвитку;
- державних цільових та регіональних програм;
- формування бюджетів відповідного рівня ;
- вирішення питань поточної діяльності.
Департаментом 13.06.2013 року отримано Ваш лист з рекомендаціями за результатом обговорення експертних пропозицій, а саме: зверненням розмістити на веб-сайті облдержадміністрації підсумкові звіти за 2012 рік, про напрацювання спільних пропозицій змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 року №1049, звернення уваги на належне ставлення до оформлення протоколів.
Надані Вами пропозиції взяті до відома при вирішенні питань поточної діяльності Департаментом під час проведення конкурсу. Ряд із них впроваджені та реалізуються Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації ще до отримання експертних пропозицій.
Дякуємо за надані експертні пропозиції та проведену спільну роботу.Директор Департаменту Світлана ВАСИЛЮК