В поточному році на розвиток та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення області передбачено 1262,1 млн грн коштів за рахунок державного дорожнього фонду. Вказані кошти передбачається спрямувати за наступними основними напрямками:

 

У I півріччі 2020 року на розгляд управління дорожнього господарства адресовано 40 звернень громадян. Тоді як за відповідний період минулого року - 47 звернень громадян. Всього за 2019 рік опрацьовано 125 звернень громадян. Переважна більшість звернень спрямовується до розгляду через Урядову «гарячу лінію».

   

       Законом України «Про Державний бюджет на 2020 рік» на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення передбачено спрямування коштів державного дорожнього фонду у вигляді субвенції з державного бюджету в сумі 1262068,1 тис.грн.

25.06.2020 року працівники управління дорожнього господарства взяли участь у круглому столі  "Незалежний технічний нагляд - запорука якості дорожніх робіт", який організовується Укравтодором спільно з ДП "ДерждорНДІ", ініціативою CoST Ukraine, Гільдією інженерів технічного нагляду та Громадською радою при Укравтодорі.

Захід проводиться з метою висвітлення сучасного стану та перспектив розвитку ринку надання послуг з незалежного технічного нагляду за будівництвом і ремонтом автомобільних доріг, а також проблемних питань інжинірингових послуг.

 

        На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11.03.2020 року №178 управлінням дорожнього господарства проведено конкурсний відбір проєктів з будівництва, реконструкції та капітального ремонту вулиць і доріг комунальної власності для фінансового забезпечення виконання робіт на них за рахунок коштів державного дорожнього фонду.

 

            26.05.2020 року представники управління дорожнього господарства на запрошення Ініціативи з прозорості інфраструктури CoST Ukraine та Ініціативи «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) взяли участь у першому вебінарі спільного Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» на тему "Розкриття даних за проектами ремонтів доріг місцевого значення на порталі CoST «Прозора інфраструктура»".

           

На території області організовано роботу щодо щоденної санітарної обробки автомобільних доріг комунальної форми власності із залученням відповідної спеціалізованої техніки з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Станом на 22 травня поточного року, загалом здійснено 2897 заходів з санітарної обробки автомобільних доріг комунальної власності загальною кількоті (у період з 18.05.2020 по 24.05.2020 року - 432). Залучено сили та засоби Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області.
Крім обробки доріг здійснюється дезінфекція зупинок громадського транспорту, обробляються обробка площ, парків, скверів, проспектів з алеями, площі біля ринків тощо.

 З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в області продовжується здійснення санітарної обробки автомобільних доріг та вулиць комунальної форми власності із залученням відповідної спеціалізованої техніки.

Станом на 18.05.2020 року проведено 2465 заходи у населених пунктах області, зокрема, за останній тиждень 376.

 

 5 травня 2020 року Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов проінспектував виконання будівельно-монтажних робіт на об’єктах, визначених відповідно до проекту Президента України (5 щкіл, 5 садочків, 5 стадіонів) та реалізацію в області проектів з відновлення доріг загального користування місцевого значення.

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в області продовжується здійснення санітарної обробки автомобільних доріг та вулиць комунальної форми власності із залученням відповідної спеціалізованої техніки.

Станом на 04.05.2020 року проведено 1782 заходи у населених пунктах області, зокрема, за останній тиждень 371.

 

    З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у  Вінницькій області організовано роботу з щоденної санітарної обробки автомобільних доріг загального користування, вулиць і доріг комунальної форми власності із залученням відповідної спеціалізованої техніки.

24 квітня 2020 року в програмі «Час змін» етеру на радіо «Місто над Бугом» начальник управління дорожнього господарства Вінницької облдержадміністрації Олег Бабій відповідав на питання журналістів Олега Семка та Наталі Тодоровської щодо планів робіт та перспектив відновлення і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

     З початку року активно продовжуються роботи з відновлення та забезпечення утримання доріг місцевого значення, на що передбачено 1262,1 млн. грн. коштів державного дорожнього фонду з них:

  • на капітальний та поточний середній ремонт доріг місцевого значення – 812,7 млн. грн
  • на ремонт штучних споруд - 72,4 млн. грн.
  • на проектно-вишукувальні роботи - 7,0 млн. грн.;
  • на поточний дрібний та експлуатаційне утримання - 370,0 млн. грн.;

 

Рішенням 41 сесії Вінницької обласної ради 7 скликання від 17.12.2019 року «Про обласний бюджет на 2020 рік» передбачено спрямування коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (далі – Субвенція) на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності.

       Подільська митниця Держмитслужби повідомляє про проведення з 16.03.2020 року ремонтних робіт дорожнього покриття в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Могилів-Подільський - Отач» на напрямку «виїзд з України» з відповідним перекриттям даного напрямку.

З метою підвищення ефективності функціонування, якості та безпеки перевезень автомобільним транспортом, збереження автомобільних доріг загального користування, запобігання та недопущення втрати несучої здатності конструкції дорожнього одягу від впливу динамічних навантажень управлінням дорожнього господарства облдержадміністрації був підготовано проєкт розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 21 лютого 2020 року № 131 «Про організацію заходів з підвищення рівня контролю за габаритно-ваговим та пасажирським перевезенням на автомобільних дорогах загального користування» (далі – розпорядження).

 

19 лютого 2020 року начальник управління дорожнього господарства  Олег Бабій на засіданні колегії обласної державної адміністрації «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2019 рік та основні завдання на 2020 рік» інформував про реалізацію завдань з відновлення доріг місцевого значення у 2019 році та пріоритетні напрямки роботи на 2020 рік.

   

        У  східних областях значний сніг з дощем, у південних областях значний дощ з переходом у мокрий сніг, очікується утворення снігового покриву висотою 10-15 см; місцями ожеледь та налипання мокрого снігу; пориви вітру сягатимуть 17-22 м/с, місцями 25 м/с, хуртовини; на дорогах ожеледиця; на Кіровоградщині та Дніпропетровщині сильний сніг, утворення снігового покриву висотою 20-25 см, снігові замети.

Очікувані погодні умови впливатимуть на порушення та припинення руху транспорту на дорогах і вулицях (ІІ рівень загрози, помаранчевий), ускладнюватимуть роботу підприємств енергетики та комунального господарства.

Просимо враховувати цю інформацію під час планування своїх подорожей і не виїжджати без нагальної потреби!

Управлінням дорожнього господарства обласної державної адміністрації у 2019 році проводилась робота з реалізації заходів з створення умов для відновлення, підвищення безпеки руху та якості доріг загального користування місцевого значення. Зокрема:

проведено роботу з розроблення програмних документів:

  • у відповідності до вимог Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування» та з метою відновлення і розвитку автомобільних доріг загального користування, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах розроблено Регіональну програму розвитку автомобільних доріг Вінницької області на 2019-2023 роки, яку затверджено рішенням 36 сесії обласної Ради від 04.12.2018 року №714 (зі змінами).
  • на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 року №435 «Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року» та з метою підвищення рівня безпеки дорожнього руху розроблено Регіональну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху у Вінницькій області на період до 2022 року, яку затверджено рішенням 36 сесії обласної Ради від 04.12.2018 року №715 (зі змінами).

     Новий рік — одне з найрадісніших та довгоочікуваних свят календаря. Та й не буває Нового року без мрій і сподівань. Тож хай справдяться вони сповна — у суспільстві та державі,  в домівках і родинах. Бажаю щоб Новий 2020 рік став для Вас роком професійних здобутків, нових звершень, втілення у життя планів і задумів. Нехай доля збагачує Вас життєвою енергією, натхненням, невичерпним оптимізмом, а у всіх починаннях. Вас завжди супроводжує успіх і підтримка рідних людей та друзів.

 

З повагою,

Начальник управління

дорожнього господарства

Вінницької облдержадміністрації                                                                                                  Олег БАБІЙ

     

     19.12.2019 року в обласній державній адміністрації проведено нараду з питання підготовки дорожнього господарства області до зимового періоду 2019-2020 років та забезпечення взаємодії при надзвичайних ситуаціях, спричинених погодними умовами, за участі дорожньо-експлуатаційних організацій, структурних підрозділів облдержадміністрації, правоохоронних органів, служб реагування на надзвичайні ситуації.

Сторінка 1 із 3