Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо надання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні» №130-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 20 вересня 2019 року.

Закон має на меті сприяти залученню інвестицій і розвитку інфраструктури кіновиробництва в Україні.

Документ, зокрема, передбачає надання державної субсидії для повернення іноземним кіновиробникам 25% витрат на зйомку фільмів на території України.

Крім того, іноземні кіновиробники можуть отримати повернення ще 5% витрат у разі, якщо вони використовують для створення фільмів твори українських авторів чи сюжет про Україну, зокрема тему збройної агресії проти нашої країни.

Очікується, що реалізація закону сприятиме просуванню позитивного іміджу України за кордоном, популяризації українських авторів та творів у світі, співпраці і створенню спільних кінопроектів з провідними західними продюсерами.

16 жовтня, Кабінет Міністрів України на своєму засіданні утворив Комісію з питань захисту бізнесу при Кабінеті Міністрів України. Цей орган буде проводити аналіз стану справ та причин виникнення проблем у бізнесу в процесі реалізації державної політики, а також буде вивчати роботу центральних та місцевих органів державної влади з метою формування кращих умов для захисту бізнесу від незаконного впливу суб'єктів владних повноважень.

Крім того, Уряд схвалив порядок та умови страхування професійної відповідальності арбітражного керуючого, щоб зменшити можливу шкоду внаслідок помилок або неумисних дій під час процедури банкрутства. Відтепер збитки будуть відшкодовуватися за рахунок страхових виплат. Документ розроблений у відповідності до вимог Кодексу з питань банкрутства, який набуде чинності 21 жовтня 2019 року.

Уряд також скасував розпорядження про передачу цілісного майнового комплексу Калуської ТЕЦ у власність територіальної громади м. Калуш. Відтак ТЕЦ залишиться на балансі ДП «Калуська теплоелектроцентраль-нова».

Уряд також визнав спроможними ще 10 об'єднаних територіальних громад у 9 областях України. Відтепер ці громади матимуть кращі фінансові можливості для розвитку власної інфраструктури, зокрема доріг місцевого значення, будівництва та обслуговування шкіл, дитячих садочків, об'єктів комунального сервісу, підвищення якості послуг для мешканців таких громад.

Іншим рішенням Уряд схвалив законопроект «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020-2021 рік». Документ дозволяє передати у власність територіальних громад гуртожитки, які перебували у статутному капіталі колишніх державних та комунальних підприємств, тощо. Це дозволить провести капітальний ремонт таких гуртожитків, а також забезпечити гідні умови проживання для тих громадян та їхніх родин, хто вже мешкає у таких гуртожитках.

Уряд також схвалив низку організаційних рішень, якими продовжує впорядкування роботи територіальних органів влади. Зокрема, об'єднав в одну юридичну особу територіальні підрозділи Державної митної служби та надав їм статус відокремлених підрозділів, щоб оптимізувати роботу служби та спростити управління структурою.

Кадрові питання

На своєму засіданні 16 жовтня Кабінет Міністрів України призначив заступника Міністра енергетики та захисту довкілля, ним став Ковалевський Станіслав Сергійович, Голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, яким став Петров Валентин Володимирович, а також двох заступників Фонду державного майна, якими стали Бєлова Юлія Віалетівна та Єлейко Тарас Ярославович.

Уряд також схвалив призначення Тарасюка Юрія Володимировича головою Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, а також погодив призначення Костюніної Юлії Олександрівни  заступником голови в Донецьку обласну державну адміністрацію.

Крім того, Уряд підтримав оголошення конкурсу на зайняття посади державного секретаря МОЗ, продовжив до 17 жовтня строк проведення конкурсів на посади голів Держекспортконтролю, Держгеокадастру, Держлісагентства та до 22 жовтня - Укрінфрапроекту.

Крім того, Урядом тимчасово покладено виконання обов'язків директора Державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» на Маськовського Олексія Михайловича.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков взяв участь у форумі «Подолання наслідків конфлікту: порядок денний нового парламенту», присвяченого реінтеграції тимчасово окупованих територій на Сході України та в Криму і відновленню зв’язків з населенням цих територій.

«Ми маємо шукати позиції, які допоможуть об’єднати нашу країну. На жаль, протягом багатьох років люди, які вимушено мешкають на тимчасово окупованих територіях, часто отримують інформацію, що не відповідає дійсності. Тому важливо повернути людей, у першу чергу, ментально», – зазначив Голова Парламенту.

Дмитро Разумков також підкреслив необхідність забезпечення економічного зростання України для успішної деокупації та реінтеграції територій Донбасу та Криму. «Потрібно створити такі умови, щоб люди хотіли повертатися в Україну, щоб жити тут для них було краще. Для цього важливий як економічний та політичний, так і соціальний аспекти», – наголосив він.

Голова Парламенту також зазначив важливість публічних майданчиків для обговорення питань деокупації та реінтеграції. За його словами, такі діалоги мають бути регулярними, адже дозволяють напрацювати ефективні рішення нагальних проблем, що стоять перед Президентом, Верховною Радою та Кабінетом Міністрів.

Зі свого боку Голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Дмитро Лубінець наголосив, що впродовж минулих місяців все частіше лунає дуже обережне припущення про можливість настання миру на Сході. І у зв’язку з цим виникає низка практичних питань щодо правосуддя, економічних відносин, освіти, місцевого самоврядування, які не можуть бути вирішені в межах «законодавства мирного часу». «Саме на парламентові лежить відповідальність за врегулювання цих проблемних моментів. І вже сьогодні ми маємо завдання, вирішення яких забезпечить відновлення прав постраждалих від конфлікту людей, а відтак – сприятиме і деокупації, і реінтеграції», – наголосив Голова Комітету.

Сьогодні, за участю голови обласної державної адміністрації Владислава Скальського відкрито навчально-практичний центр сучасних деревообробних технологій на базі вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці.

Відкриття сучасного навчально-практичного центру стало можливим завдяки реалізації спільного німецько-українського проекту в сфері професійної освіти з модернізації та підвищення кваліфікаційного рівня з професії «Столяр будівельний» в рамках договору, укладеного в грудні 2017 року між Фондом ім. Ебергарда Шьока (Баден-Баден, Німеччина) та Департаментом освіти і науки ОДА та вищим художнім професійно-технічним училищем №5 м. Вінниці. Загалом Фондом профінансовано 3 млн 964 тис 778 грн для втілення проекту в життя.

Найважливішим є те, що відтепер учні навчатимуться та працюватимуть на сучасному деревообробному обладнанні для ручної та механізованої обробки деревини та виконання опоряджувальних робіт. Зокрема, це форматно-розкрійний, фугувальний, рейсмусовий, фрезерний, свердлильно-пазувальний, вертикально-свердлильний верстати, компресори, верстатний машинний інструмент, прес з перфорованою плитою для склеювання виробів, ручний електрифікований інструмент та обладнання лако-фарбувального цеху. Також майстерні обладнані аспіраційними витяжками для пилу та стружки.

Метою відкриття сучасного навчально-практичного центру є підготовка кваліфікованих робітників широкого профілю, які володіють усіма необхідними у їх професії виробничими уміннями та технологіями.

Серед присутніх на відкритті були заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський, заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, член Правління, виконавчий директор Фонду імені Ебергарда Шьока Петер Мьоллер, в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк, віце-президент фонду підтримки будівельної галузі DEUTSCH-UKRAINISCHES BAUZENTRUM KIEW Торальф Вайзе, керівники професійно-технічних навчальних закладів області та України. в яких реалізується пілотний німецько-український проект у галузі професійної (професійно-технічної) освіти за участі Фонду імені Ебергарда Шьока.

Звертаючись до присутніх Владислав Скальський зазначив: «Сьогоднішня подія є не тільки знаковою та показовою для галузі професійно-технічної освіти, а й є однією з цеглинок фундаменту майбутнього розвитку нашої країни. Адже сучасний світ потребує заповзятливих і кваліфікованих кадрів, що дасть можливість посилити позиції професійно-технічної освіти в Україні, як ключової ланки розвитку економіки нашої держави. На сьогодні ми маємо 2 величезні проблеми – це умови надання якісної освіти для кваліфікованих робітників та підвищення їх престижності, а 2-га - трудова міграція. Для вирішенні цих проблем маємо забезпечити якість освіти тих працівників, які цінуватимуться на ринку праці і отримуватимуть заробітну платню, яка перевищуватиме платню випускника вищого навчального закладу. Це дуже важливі питання, які повинні вирішуватись державою. З цією метою, для підтримки робітничих кадрів з 2016 року з державного бюджету виділено 200 мільйонів гривень, цьогоріч передбачено 50 млн грн, на створення навчально-практичних центрів».

Крім того, очільник області підкреслив, що відкриття подібного центру сприятиме підвищенню загального рівня професійності українських спеціалістів, їх високої професійності і конкурентоспроможності, а також відновленню престижу професійно-технічної освіти в Україні.

В свою чергу, Петро Коржевський передав вітання від Міністра освіти і науки України Ганни Новосад із відкриттям такого важливого для професійно-технічної освіти центру та зауважив: «Необхідно змінювати систему професійно-технічної освіти, яка має бути привабливою, яка б не фінансувалась за залишковим принципом, а створювала нові робочі місця і була на це орієнтованою. Також профтехосвіта має давати молодим людям, які отримали робітничу професію, впевненість у завтрашньому дні. Для цього потрібні системні і потужні інвестиції в систему професійної і технічної освіти, які дадуть змогу її модернізувати».

Після урочистої частини керівник області ознайомився з навчально-виробничої базою НПЦ сучасних деревообробних технологій, оглянув лабораторії і майстерні реставраторів та малярів, а також поспілкувався з майстрами виробничого навчання та учнями.

Довідково:

В рамках реалізації проекту проведено капітальну реконструкцію та ремонт з заміною підлоги, систем електропостачання та освітлення, теплопостачання, вентиляції приміщень майстерень ручної та механічної обробки деревини. Покращено санітарно-гігієнічні умови для учасників навчального процесу (санвузол, душова). Обладнано системою припливно-витяжної вентиляції приміщення для виконання фарбувальних робіт. Навчально-виробничі приміщення обладнано системою автоматичної пожежної сигналізації.

Німецькою стороною надано комплекти ручного інструменту європейського виробництва для 15 учнів та майстра виробничого навчання.

З метою оволодіння новітніми європейськими технологіями столярної справи для майстрів виробничого навчання і викладача спеціальної технології, керівником проекту Крістофом Юнгхансом, організовано короткотермінове стажування на базі Львівського вищого художнього професійного училища та проведено 10 майстер-класів на базі ВХПТУ №5 м. Вінниці. Німецькою стороною організовано10-ти денне стажування для майстрів виробничого навчання та викладача спеціальної технології у навчально-практичному центрі у Німеччині.

Всього на реалізацію проекту за 2018-2019 роки витрачено коштів:

 • ремонтно-будівельні роботи 1 498 872 грн.,
 • обладнання 2 393 233 грн.,
 • на матеріали для навчальних цілей 68 056 грн.

Всього за рахунок Фонду: 3 964 778 грн.

Внесок української сторони через виконані ремонтно-будівельні роботи силами майстрів та учнів училища склав понад 300 000 грн.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeIddc7e7182cd
  

Сьогодні у приміщенні міської ради голова Вінницької обласної державної адміністрації  Владислав Скальський, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Володимир Мережко та директор департаменту економіки і інвестицій міськради Віталій Погосян провели робочу зустріч із керівництвом та членами Палати торгівлі промисловості Італія – Україна.

Італійських підприємців, що завітали  у Вінницю, цікавить можливість співпраці в реалізації проєктів по конкретних напрямках діяльності своїх компаній. Однією із цілей приїзду італійської делегації є бажання досконало вивчити варіанти та технічні деталі такої співпраці.

Владислав Скальський, вітаючи представників  італійського бізнесу, нагадав, що між Вінницькою міською радою та Палатою торгівлі і промисловості Італія-Україна у травні поточного року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво: «Впевнений, що багато практично можливих варіантів співпраці можуть з’явитися, в тому числі, в результаті вашого візиту».

Голова ОДА ознайомив італійських бізнесменів з основними показниками Вінницької області як найбільш зростаючої в економічному плані серед областей України.

У свою чергу, Ріккардо Ферретті, Президент ПТП Італія-Україна, презентував напрямки роботи компаній, зацікавлених у співробітництві з українськими, зокрема – вінницькими партнерами, представники яких присутні на зустрічі.

Ріккардо Ферретті підкреслив, що Торгова промислова палата Італія-Україна здійснює постійну двосторонню діяльність зі стратегічного спрямування, логістичної, юридичної та комерційної підтримки діяльності італійських та українських компаній як у межах своїх країн, так і за кордоном, отже надає певні гарантії на відносини між українськими та італійськими підприємствами, що є потужним сигналом для розвитку взаємного бізнесу. Крім того, Президент ПТП зазначив, що Палата може дати поради, як організувати свій бізнес в Італії, а також асистувати в інших питаннях, адже в їх розпорядженні доступні різноманітні засоби, в тому числі й фінансові.

В ході зустрічі сторони обговорили потенційні шляхи розвитку співробітництва, розробляли  дієвий механізм співробітництва щодо розвитку інноваційно-інвестиційних процесів.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeIdefce410acd
  

Президент України Володимир Зеленський ініціює запровадження мораторію на перевірки фізичних осіб – підприємців (ФОП) усіх категорій, крім «ризикових», терміном на два роки.

В Офісі Президента України відбулися консультації з експертами, представниками підприємців, народними депутатами – співголовами міжфракційного депутатського об’єднання «За ФОПів» та представниками Кабінету Міністрів з метою формування спільної позиції щодо політики стосовно малих підприємців.

Таким чином Глава держави відгукнувся на заклики представників малого бізнесу, які вийшли з протестами проти законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», що запроваджують електронний чек.

Як зазначила заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів, протестні настрої викликані здебільшого поганою поінформованістю підприємців стосовно норм ухвалених парламентом законів, а також навмисними маніпуляціями та перекручуванням. Вона наголосила, що згадані закони спрямовані не проти фізичних осіб – підприємців, а проти великого бізнесу, який оформлює свою діяльність як групу ФОПів, тим самим зменшуючи обсяг сплати податків.

За словами Юлії Ковалів, підприємців лякають необхідністю придбання касових апаратів за шалені гроші, хоча насправді такого обов’язку немає – достатньо буде завантажити собі у телефон безкоштовний додаток, який надасть Державна фіскальна служба.

Заступник керівника Офісу Президента пояснила, що електронні чеки для ФОПів запроваджуються лише з 2021 року. «Тому ті, хто лякають малих підприємців штрафами за невидачу електронного чека вже з нового року, просто вводять людей в оману або відверто маніпулюють», – наголосила Юлія Ковалів.

Зі свого боку Президент України зазначив, що умови ведення бізнесу для малих підприємців необхідно покращувати. Тому Глава держави доручив запровадити мораторій на перевірки ФОПів на два роки – для всіх категорій, крім «ризикових», на зразок ювелірного бізнесу.

Також Державна податкова служба повинна надати вже з 1 січня 2020 року додаток для електронних чеків для безкоштовного тестування всім охочим. За словами Володимира Зеленського, це необхідно для того, щоб підприємці встигли пристосуватися до змін у законодавстві

Президент також виступив за те, щоб протягом першого року дії закону відповідальність за неправильне ведення звітів була пом’якшена.

Володимир Зеленський запропонував створити Координаційну раду малих підприємців для опрацювання пропозицій з покращення умов для бізнесу. На думку Президента, це дозволить полегшити умови ведення бізнесу для малих підприємців і водночас сприятиме ефективній боротьбі з тими великими компаніями, які використовують спрощену систему оподаткування для ухилення від сплати податків.

«ФОПам фактично гарантована незмінність умов ведення бізнесу. А народні депутати з об’єднання «За ФОПів» уже готують законодавчі ініціативи щодо захисту інтересів малих підприємців. Зокрема, вони працюватимуть над переведенням у електронну форму звітності для ФОПів, спрощенням податкового адміністрування та іншими законодавчими ініціативами», – пояснила Юлія Ковалів.

Таке рішення прийняли під час зустрічі родин загиблих захисників із Президентом України Володимиром Зеленським, Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком та Міністром у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксаною Колядою.

Батьки, дружини загиблих захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності  України розповіли керівництву держави про те, що зараз вони активно залучені до роботи над законопроектом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який у новій редакції має чітко врахувати їхні інтереси, і попросили Президента підтримати його.

«Ви перший Президент, який зустрівся з сім‘ями загиблих воїнів у такому форматі. Ми дякуємо за це та просимо вашої підтримки, зокрема, аби наші інтереси були виписані в законодавстві, це стосується пільг та відповідного статусу, який ми заслуговуємо», - звернулась до Президента дружина загиблого Героя України Ірина Міхнюк.

Президент висловив співчуття родинам загиблих та запевнив у своїй підтримці.

«Коли законопроект буде доопрацьований та переданий до Верховної Ради, я готовий надати йому статус невідкладного, аби Парламент мав змогу швидко його розглянути та прийняти», - запевнив Володимир Зеленський.

Прем‘єр-міністр також пообіцяв підтримку Уряду.

«Уряд зі свого боку надасть максимальну підтримку щодо цього законопроекту, щоб вже до 15 листопада за дорученням Президента він був у Парламенті. Також із профільним міністром ми ознайомимось з усіма справами, які стосуються родин загиблих, та найближчим часом допоможемо їх вирішити», — сказав Олексій Гончарук.

Також під час зустрічі мова йшла про необхідність належного вшанування пам‘яті загиблих воїнів, виховання в суспільстві поваги та шани до своїх захисників, розвиток національно-патріотичного виховання молоді. Окремо зупинились на необхідності збільшення частки патріотичного контенту на українському телебаченні, створення нових програм та документальних фільмів про воїнів, зокрема про тих, хто віддав життя у боротьбі за Україну. Також підняли тему державних нагород.

«Наше завдання - налагодити діалог тих, задля кого ми працюємо, тобто ветеранів, їх родичів та, звісно, родин загиблих із владою. Ця зустріч - один з таких кроків до налагодження діалогу», - наголосила Оксана Коляда.

До Дня захисника України Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив у кулуарах Парламенту виставку музейного проекту «Український Схід», створеного Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

«День захисника – це свято з гірким присмаком. Сьогодні Верховна Рада хвилиною мовчання вшанувала тих, хто віддав своє життя за збереження територіальної цілісності й незалежності нашої держави», – зазначив Голова Парламенту під час відкриття виставки.

Дмитро Разумков зауважив, що сьогодні у Верховній Раді представлена лише частина цієї експозиції. «Вона набагато красномовніша за будь-які слова», – підкреслив він.

«Схід завжди буде українським. Я впевнений, що такими кроками, нехай і малими, але ми доносимо свою позицію партнерам і громадянам держави, і нагадуємо всім, що насправді відбувається на Сході», – наголосив Голова Верховної Ради України.

 

 

Довідково:

У кулуарах Парламенту розміщено світлини, які у найгарячіших точках зафіксували фотографи О. Клименко, Р. Боровик, А. Степанов, М. Дондюк, Р. Канюка, Є. Лукацький та П. Нетьосов. На фото – захисники України: кадрові військовики, вчорашні студенти, науковці, робітники, службовці, фермери, бізнесмени, діячі мистецтва, – ті, хто взяв до рук зброю і обороняє державу.

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки у Донецьку область відвідав штаб Операції об’єднаних сил, де привітав усіх воїнів з Днем захисника України.

Виступаючи перед військовослужбовцями, Президент зазначив, що сьогоднішнє свято є справді великим днем для України.

«День відважних, безстрашних і непереможних воїнів, чоловіків та жінок з усіх куточків нашої незалежної України, справжніх національних героїв, які щодня боронять нашу Батьківщину, захищають її незалежність та суверенітет», – наголосив він у своєму виступі.

Президент заявив, що до початку війни на Донбасі у 2014 році українці помилково почувались у безпеці. «Таке явище, як війна, здавалося нам чимось дуже далеким. Чимось із книжок і кінофільмів. Давнім спогадом із розповідей наших дідусів і прадідів. У цей час держава або мало, або зовсім не піклувалася про власне військо. Ми чули новини про збройні конфлікти у світі, проте були впевнені: нас це ніколи не торкнеться», – сказав Президент.

Володимир Зеленський висловив жаль, що за усвідомлення масштабів катастрофи від цієї недалекоглядності наша держава сплатила втратою життів тисяч людей та контролю над частиною території.

«Анексований Крим та початок війни на Донбасі. Стрічки жахливих новин з кількістю жертв, обстрілів, захоплених населених пунктів – це все була справді шокова терапія, немов дві тисячі вольт пропустили по тілу нашої рідної країни», – підкреслив Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що такі події для будь-якої країни є історичними та визначальними.

«Такі моменти є моментами істини. Коли у цілого народу є тільки два шляхи. Перший – здатись і назавжди зникнути з лиця землі. Або народитися вдруге. Всупереч усьому. На зло всім ворогам. Підвестися на ноги, обтрусити пил, посміхнутись і сказати: «Ні, не дочекаєтесь». Ми обрали саме цей шлях», – зазначив Глава держави.

Він зауважив, що нині, після кількох років війни, українці стали сильнішими.

«Сьогодні ми набагато сильніші. Юні хлопці та дівчата, які ще вчора пішли захищати Неньку без бронежилетів та в кросівках, сьогодні – змужнілі, загартовані та вправні лицарі, що стоять на сторожі національної безпеки України. Наша Конституція каже, що Україна незалежна, суверенна, унітарна й демократична держава. І якщо хтось не згоден з цими словами й хоче цьому заперечити, то йому доведеться мати справу з вами – з нашими захисниками», – наголосив Президент.

«Сьогодні я не хочу говорити багато. Бо, власне, єдине, що сьогодні повинен сказати і Президент, і кожен українець – це просто дякую! За вашу відвагу і доблесть. За характер, за дух, за волю, за витримку. За мирний сон в українських містах і селах. За те, що тримаєте небо», – додав Глава держави.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зустрівся із керівниками делегацій вищих органів аудиту Азербайджанської Республіки, Грузії, Республіки Білорусь та Республіки Вірменія. Учасники зустрічі обмінялися думками щодо важливості місії аудиторських структур у частині контролю за використанням бюджетних коштів.
 
Голова Парламенту зазначив, що відносини з аудиторськими офісами завжди залишатимуться дружніми, відкритими і конструктивними. Він також підкреслив, що Рахункова палата України є головним механізмом контролю у державі. 
 
«Дуже важливо тримати руку на пульсі. Ми сподіваємось, що Рахункова палата України не підведе ні Верховну Раду, ні громадян нашої держави», - зазначив Дмитро Разумков. 
 
Окрім того, Голова наголосив, що на етапі підготовки Державного бюджету на 2020 рік роль Рахункової палати є ключовою. За його словами, позитивні ініціативи з боку Палати будуть підтримані і впроваджені. 
 
Своєю чергою, Голова Рахункової палати України Валерій Пацкан підкреслив, що Рахункова палата – це надійний тил і партнер Верховної Ради у процесі бюджетного планування.
 
Голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов наголосив, що старі погляди на формування бюджету та використання державних коштів залишаться у минулому. 
 
«Ми будемо будувати бюджетні процеси із урахуванням прогресивних підходів та інновацій, що реалізовуються в розвинутих країнах», - сказав він.
 
У той же час, директор програми GIZ GmbH Належне Врядування Томас Маєр наголосив на необхідності тісної співпраці між рахунковими палатами у сферах, що мають важливе значення для розвитку економіки, зокрема, у сфері енергоефективності, приватному секторі і керуванні державою.

Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська прийшли до Стіни пам’яті полеглих за Україну, що біля Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві.

 Глава держави з дружиною поклали квіти та встановили лампадки біля Стіни з іменами загиблих за єдність України військовослужбовців і правоохоронців й ушанували хвилиною мовчання їхню пам’ять.

 Також сьогодні Президент України здійснить робочу поїздку до Донецької області. Володимир Зеленський планує, зокрема, відвідати штаб Операції об’єднаних сил та зустрітися з військовослужбовцями ООС.

 

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук привітав з Днем захисника України.

«Щира вдячність всім захисникам та захисницям за відвагу, мужність та неймовірну силу! Дякую за мирне небо! За Незалежність! Слава Героям!» - зазначив Глава Уряду.

У День захисника України ми висловлюємо вдячність всім тим, хто захищає нашу державу на Сході: волонтерам, військовим, добровольцям, – і згадуємо тих, хто віддав життя за нашу Україну.

 Сьогодні – день Героїв, завдяки яким у нас є змога жити і працювати в мирних містах та селах нашої держави.

 Щиро дякую кожному, хто став на захист територіальної цілісності та незалежності України. Ви – наша сила та гордість! Зі святом!

 Дорогі земляки!

 Вітаю вас зі святом єдності, мужності та патріотизму - днем, який є символом вшанування глибоких українських традицій. Він  об’єднує шановані в народі свята – Покрову Пресвятої Богородиці та захисників рідної землі різних часів.

Ніхто не може змінити минулого, повернути до життя загиблих  Героїв. Але в наших силах – пам’ятати про них, шанувати живих і бути гідними патріотами України. Саме це  об’єднує нас в незбориму націю, робить сильними та незалежними.

 

Нехай Пресвята Богородиця оберігає українців! Нехай всім захисникам рідної землі  подарує гарну долю, міцне здоров’я, довголіття, а найважливіше – можливість  жити і працювати у мирній та процвітаючій Україні.

Слава Україні!

 

Голова обласної державної адміністрації                                                                      Владислав Скальський 

 

 

 

 

Одним із завдань української влади є зменшення частки доходів, яку українські родини витрачають на сплату тарифів на комунальні послуги, заявив Президент України Володимир Зеленський.

«Міжнародний валютний фонд вимагає, щоб були ринкові ціни (на газ для населення. – Ред.). Для нашої країни – це збільшення тарифів. Але ви бачите, що, починаючи з літа, ми їх зменшуємо. Це і є наше завдання. Я говорив з Міжнародним валютним фондом і з нашим урядом, і ми домовлялися: якщо ми відкриємо ринок і якщо у нас будуть ринкові ціни, відсоток на сплату комунальних тарифів від доходу сім’ї повинен зменшитися. І це ми гарантуємо людям», – сказав Глава держави під час прес-марафону.

Володимир Зеленський зазначив, що прожитковий мінімум у 2020 році має збільшитися.

«Людина ніколи не платитиме 50-80% від свого доходу чи доходу сім’ї за «комуналку». Ми працюємо над деякими речами, щоб тарифи зменшилися», – наголосив Президент.

Завдання нового Уряду — реалізувати такі реформи, щоб Україна була першою країною, яка спадає на думку іноземним інвесторам. Про це заявив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на зустрічі з Міністром закордонних справ Королівства Нідерланди Стефом Блоком.

«Як глава Уряду хочу дати чіткі сигнали міжнародним друзям і партнерам: наша команда продовжить курс європейської та євроатлантичної інтеграції. Ми зробимо усе можливе, щоб Україна перестала асоціюватися з корупцією та олігархами», — додав Олексій Гончарук.

Прем’єр-міністр зазначив, що на порядку денному Уряду в контексті реформ — велика приватизація, вільний обіг сільськогосподарських земель, демонополізація енергетичної сфери та інфраструктури. Він також наголосив на важливості проведення державою судової реформи. 

Глава Уряду закцентував увагу на важливості співпраці України з Міжнародним валютним фондом, з яким нині ведуться перемовини щодо нової 3-річної програми: «Ці аспекти є ключовими в зміцненні української економіки та формуванні інвестиційної привабливості держави». 

Стефан Блок у відповідь сказав, що після зустрічі з представниками низки нідерландських компаній в Україні зробив висновок, що завдяки розпочатим урядовим реформам бізнес отримав чудову нагоду для розвитку.

«Ми також вітаємо підписання на осінніх зборах МВФ у жовтні Меморандуму про взаєморозуміння щодо технічного співробітництва Міністерств фінансів Нідерландів та України. Розраховуємо на співпрацю у банківській сфері, сфері управління водними ресурсами, а також у запровадженні в Україні так званих Smart Cities», — сказав Прем’єр-міністр. 

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зустрівся із керівниками делегацій вищих органів аудиту Азербайджанської Республіки, Грузії, Республіки Білорусь та Республіки Вірменія. Учасники зустрічі обмінялися думками щодо важливості місії аудиторських структур у частині контролю за використанням бюджетних коштів.
 
Голова Парламенту зазначив, що відносини з аудиторськими офісами завжди залишатимуться дружніми, відкритими і конструктивними. Він також підкреслив, що Рахункова палата України є головним механізмом контролю у державі. 
 
«Дуже важливо тримати руку на пульсі. Ми сподіваємось, що Рахункова палата України не підведе ні Верховну Раду, ні громадян нашої держави», - зазначив Дмитро Разумков. 
 
Окрім того, Голова наголосив, що на етапі підготовки Державного бюджету на 2020 рік роль Рахункової палати є ключовою. За його словами, позитивні ініціативи з боку Палати будуть підтримані і впроваджені. 
 
Своєю чергою, Голова Рахункової палати України Валерій Пацкан підкреслив, що Рахункова палата – це надійний тил і партнер Верховної Ради у процесі бюджетного планування.
 
Голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов наголосив, що старі погляди на формування бюджету та використання державних коштів залишаться у минулому. 
 
«Ми будемо будувати бюджетні процеси із урахуванням прогресивних підходів та інновацій, що реалізовуються в розвинутих країнах», - сказав він.
 
У той же час, директор програми GIZ GmbH Належне Врядування Томас Маєр наголосив на необхідності тісної співпраці між рахунковими палатами у сферах, що мають важливе значення для розвитку економіки, зокрема, у сфері енергоефективності, приватному секторі і керуванні державою.

Сьогодні, 11 жовтня, в 60 будинку офіцерів м. Вінниця відбулись урочистості з нагоди Дня захисника України.

Захід відбувся за участі голови Вінницької обласної державної адміністрації Владислава Скальського, голови обласної Ради Анатолія Олійника, заступника Вінницького міського голови Миколи Форманюка та  представників командування Повітряних Сил Збройних Сил України. На урочистості запросили ветеранів Збройних Сил України, учасників бойових дій, військовослужбовців військових частин Вінницького гарнізону.

Звертаючись до присутніх, Владислав Скальський зазначив: «Вітаю всіх зі святом єдності, мужності та патріотизму, яке є символом вшанування глибоких українських традицій. День 14 жовтня об’єднує славетні українські свята – велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці та дні шани і пам’яті захисників рідної землі різних часів. В українській історії чимало звитяжних сторінок. І наш священний обов’язок пам’ятати про тих, хто загинув, піклуватися про їхні родини, пам’ятати про наших захисників, які боронять кордони на сході України, про волонтерів, які роблять все, що в їхніх силах. Користуючись нагодою, хочу подякувати вам, дорогі земляки. Дякую вам за мирне небо над Вінниччиною, за надійно захищений кордон Української держави, за можливість мирно працювати на благо нашої держави. Зичу вам міцного здоров’я, добра, удачі, нехай Покрова Пресвятої Богородиці завжди захищає вас і ваші родини!»

З нагоди свята за зразкове виконання службових обов’язків, мужність і професіоналізм кращим військовослужбовцям Повітряних Сил Збройних Сил України вручили відзнаки та грамоти від Міністра оборони України, Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗС України,  грошові премії та Почесні грамоти обласної адміністрації та обласної Ради, Вінницької міської ради.

Завершилися урочисті збори святковим концертом за участі творчих колективів Вінниччини.

З нагоди свята у фоє будинку офіцерів військово-історичним музеєм Повітряних Сил ЗС України була розгорнута тематична виставка до Дня захисника Вітчизни.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId1a56915476
 

Сьогодні, 11 жовтня, у приміщенні обласної державної адміністрації відбулось урочисте нагородження переможців І регіонального конкурсу «Туристичний олімп – 2019».

Лідерів у галузі туризму привітав голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський, підкресливши: «Туризм – це феномен ХХІ ст., адже все більша частка економіки генерується саме завдяки цій галузі. Також це найшвидший спосіб конвертації коштів до економіки територій. У першу чергу, я хотів би привітати вас із Всесвітнім днем туризму, який ми відзначали два тижні тому. Варто сказати, що туризм – це досить цікавий процес, адже ті люди, які працюють у цій галузі, є справжніми фанатами цієї справи. Сьогодні туризм все більше стає саме індустрією емоцій. Це ті емоції, які народжуються під час дотику до історичних пам’яток, а також емоції, які народжуються при дотику до чиєїсь культури. Емоції, які абсолютно природньо виникають при знайомстві з новою гастрокультурою, а також при відродженні власної, яка була забутою протягом багатьох років. Дуже важливо, щоб Вінниччина у своїй туристичній галузі була готова перевершувати ті очікування, які є у шукачів емоцій».

Під час зустрічі Владислав Скальський також підкреслив, що розвиток туризму є особливо важливим для самоідентифікації різних поколінь українців. Вітаючи присутніх, очільник області також зазначив: «На Вінниччині дуже багато історичних пам’яток, неповторних краєвидів і таких місць, які варті того, щоб їх побачити. Індустрія повинна забезпечувати цивілізований сервіс європейського рівня для того, щоб люди, які приїжджатимуть до нашого краю, відчували безпеку, комфорт та гостинність вінничан. Я щиро вітаю вас із перемогою та сподіваюся, що ви в жодному разі не зупинитеся на досягнутому. Ви повинні слугувати орієнтиром для інших учасників цієї індустрії, які мають рівнятися на вас. Особливо важливо, щоб загальний рівень повсякчас підвищувався і не сприймав неякісного підходу. Я впевнений у тому, що споживач туристичних послуг зробить свій вибір та буде орієнтуватися на тих, хто надає якісні послуги, неповторні емоції. Тільки за такої умови ті люди, які вже побували на Вінниччині, рекомендуватимуть іншим відвідати наш край, який є дуже багатим на враження».

Нагадаємо, що проведення регіонального конкурсу мало на меті відзначення лідерів галузі туризму, які застосовують новітні підходи в обслуговуванні та підвищують позитивний туристичний імідж регіону на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Під час урочистостей голова облдержадміністрації Владислав Скальський спільно із директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимиром Мережком вручили дипломи 12 переможцям в 11 номінаціях.

Загалом, у відбіркових етапах взяли участь 40 конкурсантів, серед яких: представники туристичних підприємств, закладів харчування та розміщення туристів, музеї, туристичні локації, а також фахівці галузі.

Учасники зустрічі отримали нагороди у таких номінаціях як:

- «Кращий туристичний оператор з внутрішнього та в’їзного туризму»;

 - «Кращий туристичний оператор з виїзного туризму»;

 - «Кращий готель»

 - «Кращий заклад харчування»;

 - «Кращий музей»;

 - «Краща садиба зеленого туризму»;

 - «Кращий хостел»;

 - «Краща база відпочинку»;

 - «Кращий санаторій»;

 - «Кращий працівник року сфери туризму»;

 - «Кращий навчальний заклад, що готує фахівців сфери туризму»;

 - «Краща туристична локація».

У номінації «Кращий музей» конкурсантів відзначили окремо як на місцевому, так і на обласному рівні.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId158976d4bf
  

 

 

На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський під час робочої поїздки до Гайсинського району, де він відвідав військову частину А1619. Крім того очільник області поспілкувався з командиром частини і строковиками, які наразі там несуть службу.

В ході знайомства з об’єктами військової частини Владислав Скальський особисто оглянув казарми, де проживають військові, а також поспілкувався з військовослужбовцями, які несуть службу і привітав з прийдешнім святом - Днем захисника України: «Вітаю всіх вас з прийдешнім святом - Днем захисника України. Хочу побажати, щоб наша країна більше ніколи не брала участь у війнах. Але коли вже це сталося і нам потрібно захищати нашу Батьківщину, бажаю щоб ви завжди робили це з честю, самовіддано і завжди відчували нашу підтримку. А ми в свою чергу робитимемо все, аби ви були впевнені, що робите свою роботу не дарма і маєте міцний тил».

Коментуючи стан справ, що стосуються військової частини заступник начальника штаба частини Олексій Вельгус розповів: «Наразі на території частини будується 4 казарми поліпшеного типу для контрактників. Кожна розрахована на 125 чоловік. Всі казарми будуть з їдальнями для військових та санвузлами на кожну кімнату, які розраховані на 5 чоловік. Також, закладено фундамент для побудови службового житла для офіцерів. Це будуть 4-поверхові будинки, загальна кількість квартир – 54. Будуються ці об’єкти за рахунок коштів міністерства оборони. Відповідно проекту, казарми мають бути завершені до кінця 2020 року. Наразі капітального ремонту потребує дах клубу військової частини, за попередніми підрахунками вартість робіт складає 3,5 млн грн».

Також на території частини тривають роботи із будівництва Алеї Слави за рахунок коштів обласного бюджету. Наразі ведуться роботи із укладання покриття доріжок, а в подальшому будуть облаштовані клумби та зелені зони.

Коментуючи свої враження від знайомства з військовою частино А1619 Владислав Скальський зазначив: «Ми приїхали в цю військову частину, аби пересвідчитись яким чином використовуються кошти обласного бюджету, як розставлено пріоритети і чи дійсно вони відповідають потребам наших військових. Наразі військовослужбовці з цієї частини знаходяться в зоні проведення операції об’єднаних сил і повернуться, орієнтовно, наприкінці весни 2020 року. До того часу необхідно підготувати дану частину для їх подальшого комфортного несення служби. Для цього необхідно забезпечити нормальні господарські потреби: від ремонту санвузлів до капітального ремонту приміщень. Територія частини понад 16 га і наразі тут ведеться будівництво 3 об’єктів. Є потреба в терміновому ремонті покрівель старих будівель, які капітально не ремонтувались з часів створення цієї частини у 80-х роках. Тому найголовніше розробити перспективний план розвитку частини, визначити пріоритети і поступово, крок за кроком, її розвивати. Одним з таких пріоритетів є термомодернізація казарм, що в подальшому дасть змогу економити кошти на їх утриманні. Обласна влада щорічно інвестує у виконання тих, чи інших робіт на території частини. Так, для виконання заходів оборонно-правоохоронної програми у 2019 році виділено з обласного бюджету 1 млн 860 тис грн».

Очільник облдержадміністрації зауважив, що з початку своєї роботи на посаді голови ОДА вже відвідав декілька військових об’єктів, адже пріоритет №1 – забезпечення безпеки і обороноздатності нашої країни. Крім того, Вінниччина є дуже важливим регіоном з огляду на те, що має кордон з іншою державою. А систематична робота в напрямку забезпечення безпеки і обороноздатності, за словами Владислава Скальського, додасть впевненості жителям нашої області в тому, що вони під надійною охороною.

На завершення зустрічі із командуванням військової частини голова ОДА наголосив, що готовий розглядати всі ініціативи і проєкти, які спрямовані на поліпшення умов перебування військових та розбудови інфраструктури частини.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId3d4a54000c
 

Президент України Володимир Зеленський відвідав виставку «Зброя та безпека», яка триває у Києві, та ознайомився з новітніми розробками військової техніки, озброєння й обладнання.

Зокрема, Глава держави оглянув мобільний комплекс «Нептун», представлений Державним підприємством «ДККБ «Луч» (входить до складу Держконцерну «Укроборонпром»). «Нептун» – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою, призначений для ураження бойових кораблів.

ДП «ДККБ «Луч» також презентувало протитанкові ракетні комплекси «Стугна-П» і «Корсар», перевізний протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр» та переносний протитанковий ракетний комплекс «Скіф».

Президент оглянув стенд Державного підприємства НВК «Іскра», що також входить у ДК «Укроборонпром». Зокрема, Глава держави ознайомився з мобільним оглядовим 3D-радіолокатором, призначеним для виявлення цілей, що летять на низьких, середніх і великих висотах.

Крім того, Володимир Зеленський відвідав експозиції Державного науково-дослідного інституту МВС України та Військового інституту телекомунікацій та інформатизації.

На стенді ТОВ «Українська бронетехніка» Президент оглянув спеціалізовані автомобілі «ВАРТА» і «НОВАТОР», а також авто для перевезення поранених.

Також Глава держави ознайомився з експозиціями компанії «НВО «Практика» та оглянув обладнання розроблених нею БТР «Козак» та «Отаман».

Крім того, Президент ознайомився з розробками міжнародної компанії Hikvіsion, яка виробляє засоби та системи відеоспостереження. У 2016 році у тісній співпраці з цією компанією було запущено проект «Безпечне місто Київ».

Також Президент оглянув безпілотні літальні апарати, вироблені турецькою компанією BAYKAR Defense and Technologies. 

На експозиції ТОВ «Ібіс» Глава держави ознайомився з пістолетами Glock, Kimber і Ganik, ножами та набоями.

Володимир Зеленський оглянув вертольоти Мі-8 МСБ та Мі-2 МСБ компанії «Мотор-Січ», а також гелікоптер Airbus, який придбано у Франції для потреб Національної поліції, Держслужби України з надзвичайних ситуацій, Держприкордонслужби та Національної гвардії.

«У нас повинна бути ще потужніша армія. Ми поважаємо наших військових, дуже радіємо новаторським винаходам українців, конструкторських бюро. Треба бути дуже потужними, щоб армія була справді високого рівня», – сказав Президент у коментарі ЗМІ.

 1. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук взяв участь у зустрічі Президента України Володимира Зеленського з представниками аграрної галузі
 2. Україна цінує підтримку та принципову позицію Латвії у ПАРЄ, - Дмитро Разумков
 3. Жодних скасувань або зменшень допомоги військовослужбовцям не буде, – Олексій Гончарук
 4. Вперше в історії України європейська та євроатлантична інтеграція впроваджені в Програму діяльності Уряду, - Олексій Гончарук
 5. Звернення Президента України Володимира Зеленського
 6. Уряд та НБУ підписали меморандум про взаємодію для досягнення стійкого економічного зростання та цінової стабільності
 7. Дмитро Разумков закликав депутатів не збавляти темп та якість роботи Парламенту
 8. Владислав Скальський зустрівся з представниками інститутів громадянського суспільства Вінниччини
 9. Володимир Зеленський: Настав час для більш системних і ґрунтовних кроків у законодавчій сфері України
 10. Уряд запустив пілот по цифровізації доручень на митні огляди та прийняв низку інших важливих рішень

Сторінка 1 із 84

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3