Україна проводить переговори щодо звільнення утримуваних громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території та в Росії, повідомив Президент Володимир Зеленський.

«Два треки, два списки. Список ми погодили у Мінську, будемо доповнювати перелік встановлених осіб. Готуватимемо цей трек – обмін з тимчасово окупованими територіями. І окремий трек – ми вже розпочали розмову з Російською Федерацією щодо обміну українців – всіх, включно з кримськими татарами, іншими українцями, які перебувають на території Росії», – сказав Глава держави у коментарі ЗМІ в Єрусалимі.

Цьогоріч Україна та ЄБРР планують перевершити минулорічний рекорд за обсягом інвестицій в Україну, що склав 1,1 млрд євро. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука із Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Сумою Чакрабарті у Давосі.

Глава українського Уряду подякував Президентові ЄБРР за активну підтримку великих українських проектів. «У цілому 2019 рік був рекордним за обсягом інвестицій ЄБРР в Україну. Загальна сума склала 1,1 млрд євро. Домовилися, що в 2020 році маємо працювати над перевершенням власного цьогорічного рекорду», - сказав Олексій Гончарук.

Сума Чакрабарті позитивно оцінив двосторонню співпрацю в 2019 році та відзначив успішність впроваджуваних реформ в Україні, а також досягнуту макроекономічну стабільність.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у рамках робочої поїздки на південь України відвідав Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова. 

«Бажання жити і працювати в Україні у молоді формують навчальні заклади. Ми маємо створити умови, які допомагатимуть студентам розвиватися і мотивуватимуть їх залишатися в Україні, адже саме на цьому етапі багато випускників від’їжджає за кордон. Щоб таких історій ставало менше, розвиток освіти має бути одним із пріоритетів для влади», - підкреслив Голова Парламенту.

Дмитро Разумков також зазначив, що Верховна Рада готова працювати над підтримкою освітньої галузі в Україні та побажав керівництву університету великих випусків і здібних студентів.

Довідково: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова створено 13 травня 1865 року.

Наразі у структурі університету налічується 11 факультетів, інститут міжнародної освіти, коледж фахової передвищої освіти, три науково-дослідні інститути, наукова бібліотека, гідробіологічна станція, ботанічний сад, чотири музеї, колекція мікроорганізмів, бази практик, буровий полігон, вісім гуртожитків, спортивно-оздоровча база «Чорноморка» тощо.

 Сьогодні в обласній державній адміністрації відбулась офіційна зустріч голови облдержадміністрації Владислава Скальського  із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом.  В зустрічі взяли участь: голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник , Вінницький  міський голова Сергій Моргунов, перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький, представники ЗМІ області.

На початку зустрічі Владислав Скальський  подякував Уряду Литовської Республіки, в особі пана Посла, за політику максимальної приязні, небайдужості та незаанґажованості щодо України, та за підтримку її проєвропейського вектору.

«Вінницька область завжди була та залишатиметься відкритим та надійним регіоном для іноземних партнерів, в тому числі і для Литовської Республіки і готова розглядати пропозиції, програми та проєкти литовської сторони, що сприятимуть поглибленню двостороннього співробітництва,- підкреслив  голова ОДА.

Очільник Вінниччини проінформував учасників зустрічі про економічну ситуацію в області та сприятливий інвестиційний клімат, створений у регіоні, зазначивши, що Вінниччина є лідером в Україні по низці базових показників. Вінницька  область займає перше місце в Україні за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства, за індексом виробництва промислової продукції (115,9%), за індексом будівельної продукції (206,3%). За 11 місяців 2019 року обсяги експорту товарів зросли на 22,3% до відповідного періоду минулого року.

«Що стосується зовнішньоторговельного обороту Вінницької області, то  за 11 місяців 2019 року  він склав 2 млрд 161 млн доларів США, з яких із Литвою маємо  оборот 28,8 млн доларів США. Тож є справді великий потенціал щодо налагодження нових контактів»,- підкреслив голова ОДА.

Звертаючись до пана Посла,  Владислав Скальський з  приємністю відзначив, що Литовська Республіка, за даними на  листопад 2019 року, займає перше місце серед країн ЄС по зростанню промислового виробництва та висловив готовність співпрацювати в різних галузях діяльності: енергоефективності та енергозбереження, ІТ-технологій, підвищення експортного та культурного потенціалу між Вінницькою областю та Литвою.

«Враховуючи ті напрацювання, які є у Вінницькій області з м. Каунас в галузі освіти, ми зацікавлені активізувати співпрацю між освітніми закладами, продовжити обмін делегаціями молоді щодо спільного написання проєктів для співробітництва молодіжних кіл, підвищення їх активної громадянської позиції. Також, оскільки Литва є лідером в туристичній галузі, налагодити співпрацю в даній сфері, а саме обмін досвідом щодо популяризації регіону та залучення іноземних туристів» - відзначив Владислав Скальський.

Голова ОДА  також звернувся до пана Посла з пропозицією реабілітації в Литві поранених українських військовослужбовців, що брали участь в АТО\ООС.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс високо оцінив потенціал двосторонніх відносин між Литвою та Україною, зокрема із Вінницькою областю.

«Дуже радий знову відвідати  Вінниччину, цього разу з коротким візитом. Ціную дружні та інтенсивні стосунки, які історично склалися між нашими сторонами,- зауважив пан Посол.- Я також бачу значний потенціал у розвитку наших відносин, в тому числі і в торгівлі,адже загальний торговельний оборот Литви і України вже перевищив 1 млрд грн. Потрібно шукати шляхи як цей потенціал використовувати».

Марюс Януконіс висловив пропозицію 19 березня провести Литовсько-український бізнес-форум саме у Вінниці, наразі формується склад делегації з Литви . «Ми плануємо залучити на форум саме тих бізнесменів, які мають конкретні пропозиції для співпраці. Варто зазначити,що інтерес литовського бізнесу до України зростає»,- зауважив дипломат.

Ідея проведення бізнес-форуму на Вінниччині  знайшла активну підтримку з боку обласної та міської виконавчої влади.

Відтак, Анатолій Олійник висловив щиру вдячність панові Послу «не лише за чудову українську мову, але й за довіру і підтримку прагнень щодо побудови демократичної, правової незалежної України».

Сергій Моргунов також підтримав ініціативу Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні, висловивши надію на конкретні результати  по залученню литовських інвесторів в економіку міста Вінниці і області. «Вінниця третій рік поспіль посідає досить високі позиції у сфері інвестиційної діяльності, а саме  IBI-Rating підтвердив високий рейтинг інвестиційної привабливості м. Вінниці та її кредитний рейтинг»,- підкреслив Вінницький міський голова.

На завершення зустрічі, голова облдержадміністрації Владислав Скальський  закликав Марюса Януконіса залучати Вінницьку область до реалізації проєктів і програм, що реалізовуються Посольством та Урядом Литовської Республіки та висловив сподівання, що цей візит сприятиме розширенню двостороннього співробітництва, нарощенню експортно-імпортних операцій.

На завершення  зустрічі сторони обмінялись подарунками.

Довідково: 

Зовнішньоторговельний оборот Вінницької області за 11 місяців 2019 року склав 2161,0  млн дол.США,  з Литвою – 28,8 млн дол. США.

Обсяги експорту товарів з Литвою за 11 місяці 2019 року становили 22,0 млн. дол. США (1,4% загального обсягу експорту області), а імпорту – 6,8 млн.дол.США (1,2% загального обсягу імпорту області). Порівняно з аналогічним періодом 2018 року експорт  зменшився на 1,8%, а імпорт збільшився  на 70,7%. Згідно зі статистичною інформацією свою продукцію до Литви експортує 40 вінницьких підприємств та імпортують литовські товари 26 бізнесових структур області.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId75a834d10d
 

 

Будівництво Регіонального лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології у Вінниці під контролем. Очільник  області Владислав Скальський  провів чергову  робочу  нараду та погодив новий  графік  виконання робіт. Як ведеться  зведення найбільшої кардіоздравниці  в державі  та  які  виклики на сьогодні  має  даний  процес  дізнавалась наша знімальна група.

Tags:

Сьогодні, 23 січня, голова облдержадміністрації Владислав Скальський проінспектував хід будівництва Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології, а також провів чергову, четверту нараду щодо втілення цього регіонального субпроєкту.

Зведення сучасного кардіоцентру є одним із ключових завдань розвитку медичної галузі Вінниччини. Робота нового медзакладу посприяє зниженню кількості летальних випадків від серцево-судинних захворювань.

На сьогодні проводиться комплекс заходів щодо прискорення будівництва зазначеного об’єкта. Ще у листопаді минулого року було майже завершено каркасні бетонні роботи по корпусу №1 кардіоцентру, а також роботи по бетонних стяжках у корпусі №2. На об’єкті продовжують працювати спеціалісти з електропостачання, опалення та вентиляції.

Оглянувши хід будівництва, Владислав Скальський зауважив: «Дійсно, спочатку виникали труднощі щодо будівництва цього об’єкта, починаючи від якості та сучасності проєктних рішень до забезпеченості персоналом тощо. Безперечно, ці питання ми поступово вирішуємо. На сьогодні погоджено новий графік виконання робіт. Варто зазначити, що такі важливі будівельні проєкти вимагають постійної та досить прискіпливої уваги. Наразі є багато позитивних зрушень, зокрема, щодо забезпеченості будівельного майданчика персоналом, а також матеріалами. Між іншим, спостерігається поліпшення синхронізації роботи проєктувальників, підрядників, технічного нагляду. Загалом, великий обсяг робіт на будівництві вже виконано, зокрема, всередині об’єкту».

Прискорення будівництва кардіоцентру також обумовлено тим, що тут паралельно ведуться внутрішньоінженерні, монтажні та низка інших видів діяльності за різними напрямками. Крім цього, у п’ять разів зросла кількість робітників, які зараз працюють на об’єкті. Також планується проводити роботи у 2-3 зміни.

Керівник проєкту по будівництву кардіоцентру Віктор Бородій зауважив: «Робота просувається, зокрема, є значні зрушення. Наразі ведуться роботи з монтажу  внутрішніх комунікацій. Для того, щоб працювати у такому ж темпі, нам необхідно ознайомитися із технічними характеристиками обладнання, до якого будуть підведені комунікації. На сьогодні значний обсяг зовнішніх робіт виконано стовідсотково».

За словами Віктора Бородія, на будівництві об’єкту працюють понад 140 осіб, які забезпечують проведення зовнішніх та внутрішніх робіт за різними напрямками. Проблем із доставкою відповідних матеріалів немає, також налагоджена робота із субпідрядниками.

Нагадаємо, що будівництво у Вінниці нового регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології – це один із найбільших проєктів у Європі, який фінансує Світовий банк у сфері охорони здоров’я.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeIdea80571928
  

 

Президент України Володимир Зеленський розпочав робочий візит до Держави Ізраїль.

Президент візьме участь у п’ятому Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту, присвяченому 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц.

Крім того, Володимир Зеленський проведе зустрічі з керівництвом Ізраїлю та представниками ізраїльських ділових кіл.

Сьогодні у Давосі Міністерство інфраструктури України підписало Меморандум про взаєморозуміння з найбільшим залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук наголосив, що цей альянс — це логічне продовження Плану реструктуризації Укрзалізниці, яке анонсував Президент Володимир Зеленський у вересні 2019 року.

«Впевнений, що застосування досвіду найбільш успішної європейської залізничної компанії підвищить ефективність  та якість залізничних перевезень в Україні. Одразу хочу відкинути всі чутки — про жодні продаж чи оренду такого стратегічно важливого державного об’єкта як Укрзалізниця мова не йде», — сказав Прем’єр-міністр.

Він додав, що після зустрічі з керівництвом Deutsche Bahn минулого тижня, вони прийшли до розуміння формату співпраці: Україна повністю зберігає за собою контроль над Укрзалізницею. Німецькі фахівці працюватимуть над реформуванням управлінських механізмів підприємства. 

«Розраховую, що німецька операційна ефективність та нульова терпимість до корупції стане базою для зміни ситуації в Укрзалізниці», — сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Деталі - на початку лютого під час підписання Угоди про стратегічне партнерство між УЗ та DB в Києві.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у рамках робочої поїздки до Миколаєва ознайомився з роботою державного підприємства «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» - «Машпроект» і поспілкувався з трудовим колективом.

Голова Парламенту зауважив, що розвиток реального сектору економіки залишається пріоритетним для держави. «Дуже важко переоцінити роль подібних підприємств, що відносяться до структури «Укроборонпрому», з точки зору економіки, національних інтересів, територіальної цілісності та обороноздатності держави. У країні, де триває війна, важливо, щоб чиновники розуміли проблематику цієї сфери», - наголосив він.

Дмитро Разумков також підкреслив необхідність створення не лише законодавчої, але і економічної бази для розвитку галузі суднобудування.  «Для Миколаєва це пріоритетна сфера, але, на жаль, протягом багатьох років вона занепадала. Самих лише законодавчих ініціатив тут замало, якщо не обґрунтовувати їх економічно. Але мені б хотілося частіше бачити український прапор у світовому океані. Будемо намагатися зробити це разом», - зазначив Голова Верховної Ради.

Також Дмитро Разумков відвідав філію «Дельта-лоцман» державного підприємства «Адміністрація морських портів України», ознайомився з роботою підприємства і поспілкувався з колективом.

Відповідаючи на запитання журналістів, Голова Парламенту зазначив, що дана структура є прикладом позитивної монополії. «Наразі головне – це зберегти  і розвивати підприємство, щоб воно працювало на благо держави», - підкреслив він.

 

 

 

 

 

 

Дорогі українці!

Рівно 101 рік тому відбулась одна з найбільш знакових подій в історії української державності та національно-визвольних змагань.

«Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України». Це цитата з Акта Злуки, який сповіщав про возз’єднання в єдину, незалежну державу та був урочисто проголошений діячами УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

В усіх куточках України це зустріли піднесено та захоплено: нарешті з’явився шанс для побудови соборної та самостійної країни. Та він, на жаль, був втрачений. Амбіції тогочасних політиків завадили їм досягти справжньої державної єдності. Єдності не у словах, а у справах.

Невдовзі УНР залишила Київ під натиском більшовиків, більшість території Галичини зайняли польські війська. Північну Буковину – румуни, а Закарпаття відійшло Чехословаччині.

Минуло більше ста років. Чи зробили ми висновки з цієї історії?

Вона вчить нас простого, але життєво важливого для України принципу: тільки разом ми сильні.

Як показує новорічне привітання, тема єдності болить кожному українцю. Та в пошуках цієї єдності ми знову сваримось: «А довкола чого ми, такі різні й несхожі, можемо згуртуватися?»

Чи зможемо ми, не сперечаючись про минуле, рухатися у майбутнє?

У сучасному світі відчуття нації єдиним цілим виникає не тільки завдяки спільним традиціям, культурі та релігії. Є ще цінності.

Які прийнятні для кожного куточка України. І за якими у майбутньому українців могли б індентифікувати у кожному куточку планети.

Цінності доброчесності та порядності. Вихованості й толерантності. Цінності свободи та демократії. Бажання економічного добробуту та процвітання. Бажання бути заможним. Цінності поваги до закону, приватної власності та поваги одне до одного.

Я – українець. Тому що живу за законом. Завжди готовий у разі потреби захистити свою рідну землю. Я взірець для пострадянського простору: у захисті своїх прав, захисті свободи слова, правової держави, громадянського суспільства, нульової толерантності до корупції.

Я – українець. Бо я відповідальний громадянин. Я сплачую податки.

Не їду на червоне, правильно паркуюся, ніколи не сідаю за кермо напідпитку. Піклуюсь про довкілля. Вчуся критично мислити. Я українець – бо ми найкращі в спорті, науці, в IT.

Я веду здоровий спосіб життя. Вчу іноземні мови.

Підтримую рівні можливості для реалізації чоловіків та жінок.

Поважаю права представників усіх національних меншин та всіх релігій.

Цей список можна доповнювати довго. І це потрібно робити кожному українцю, щоб у сучасному світі бути конкурентоспроможним.

І щоб згодом українцям стати першими. Так, це мрія. Але спільна мрія завжди була для нас рушієм. Тією силою, яка нам зараз так потрібна.

Дорогі українці!

Щоб бути сильними, треба стати єдиними.

Щоб стати єдиними, треба бути сильними.

Пам’ятаймо про це! Зі святом вас! З Днем соборності України!

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук доручив голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку у 2020 році провести прозору приватизацію понад 300 об’єктів.

«До Нового року ми підготували фундамент для запуску «малої приватизації», а вже цього місяця ми оголосили 87 прозорих аукціонів, – зазначив Олексій Гончарук.  – Приватизація — це про залучення інвестицій і створення нових робочих місць за рахунок передачі у приватну власність збиткових, нестратегічних об’єктів, що належать державі». 

Глава Уряду наголосив, що десятиліттями більшість держпідприємств були збитковими для держави, але досить прибутковими для олігархів, які через «своїх» людей на посадах заробляли мільйони.  

За останній квартал 2019-го року на продаж через е-аукціони виставлено більше об’єктів, ніж за три попередніх квартали 2019-го року. А загалом в 2019 році отримано доходів від приватизації вдвічі більше, ніж за весь 2018-й рік. 

Загалом у першому кварталі Фонд держмайна планує оголосити понад 200 аукціонів з новою якістю розкриття інформації.

Для цього Фонд держмайна запустив віртуальну кімнату даних. Це пілотний проект, де всі документи підприємства будуть доступні в електронному форматі для всіх охочих. Інвестор знатиме не лише назву підприємства, а і поточний стан справ.

«Прозорі умови приватизації — це один із ключових умов інвестиційної привабливості України!» - резюмував Олексій Гончарук.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков провів зустріч із Діючим головою ОБСЄ, Прем’єр-міністром, Міністром європейських і закордонних справ Республіки Албанія Еді Рамою.

Очільник українського парламенту подякував за підтримку Албанією боротьби України за територіальну цілісність і захист національних інтересів. «Ця стала підтримка спостерігається вже протягом багатьох років. Ми її відчуваємо як на двосторонньому рівні, так і під час взаємодії на рівні різних організацій, в тому числі в Організації Об'єднаних Націй», - підкреслив Дмитро Разумков.

Голова Верховної Ради висловив сподівання, що в подальшому взаємини з Албанією стануть ще кращими, чому може сприяти, зокрема, відкриття українського посольства в Тирані. Зокрема, він впевнений, що відносини країн на міжпарламентському рівні будуть «більш глибокими, якісними та регулярними».

Дмитро Разумков також наголосив, що  розраховує на підтримку ОБСЄ у питанні припинення вогню на Донбасі: «Ми сподіваємося, що ОБСЄ зіграє ключову роль у тому, щоб на Сході дійсно настало перемир'я і повністю припинилися обстріли».

Своєю чергою Еді Рама зазначив, що ОБСЄ зробить усе, щоб бути корисною Україні і «тим людям, які наразі проживають в районах, охоплених конфліктом».

«Я знаю, що зараз склалася важка ситуація. Ми не розраховуємо, що вирішимо всі проблеми, але ми справді будемо приділяти максимум уваги тому, як можна змінити ситуацію заради людей. Наша мета - досягнення стійкого перемир'я, щоб не було жодних пострілів», - наголосив Голова ОБСЄ.

Також Еді Рама засвідчив готовність працювати над посиленням  спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ) в Україні, зокрема над підвищенням технічного і технологічного потенціалу для забезпечення цілодобового моніторингу у відповідних районах.

Шановні  вінничани!

Сьогодні  українці святкують одне з найважливіших державних свят, значимість якого в історії країни важко переоцінити. Вже більш ніж століття відділяє нас від історичного дня 22 січня 1919 року, коли в першу річницю проголошення незалежності УНР, в Києві на Софійській площі було проголошено Універсал Директорії Української Народної Республіки про злуку із Західноукраїнською Народною Республікою.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі та став основоположною подією для українського державотворення.

Сьогодні, як ніколи  ми розуміємо, що лише в єдності дій зможемо перетворити нашу країну в могутню державу, якою будуть пишатися наші нащадки, де кожен громадянин почуватиметься впевнено та захищено.

Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок: берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності. Територіальна цілісність України, скріплена кров’ю численних незламних борців,  має навіки залишатись непорушною!

Щиро вітаю вас із Днем Соборності України! Бажаю здоров’я і миру, добробуту і злагоди, успіхів у всіх починаннях! Нехай любов до рідного краю згуртовує нас задля здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної заможної України!

Голова обласної 

державної адміністрації                                                                              Владислав СКАЛЬСЬКИЙ

 

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у заходах з ушанування пам’яті військовослужбовців, які в цей день 2015 року загинули при обороні Донецького аеропорту під час війни на сході України.

Глава держави разом із членами родин полеглих військових поклав квіти до підніжжя Пам’ятного дзвона, що на території Міністерства оборони України.

Також Володимир Зеленський поспілкувався з родинами військових. 

Держава надасть всебічну підтримку, зокрема юридичну та фінансову, рідним і близьким загиблих в авіакатастрофі у Ірані. Про це заявив Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук на засіданні Кабінету Міністрів України.

“Уряд протягом тижня виплатить родинам 11 загиблих громадян України по 200 тисяч гривень допомоги. Одноразова матеріальна допомога від держави з резервного фонду буде надана до отримання родинами всіх страхових виплат”, - наголосив Глава Уряду.

За його словами, належне здійснення страхових виплат відповідно до Монреальської конвенції буде проконтрольоване. Для кожної родини загиблого українця передбачено страхові виплати в розмірі 250 тисяч СПЗ (спеціальні права запозичень), що становить приблизно $345 000.

Крім того, Україна наполягає на компенсаціях від Уряду Ірану через усі дипломатичні канали та міжнародні органи юрисдикції.

“Жодні компенсації не втамують болю від трагедії. Проте ми відстоюємо справедливість”, - підкреслив Олексій Гончарук.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков взяв участь у церемонії прощання з громадянами України, які загинули внаслідок авіакатастрофи рейсу PS752 компанії «Міжнародні авіалінії України». Спільно з Президентом України та представниками Уряду в міжнародному аеропорту «Бориспіль» Дмитро Разумков вшанував пам’ять загиблих членів екіпажу та пасажирів літака.

17 січня голова облдержадміністрації Владислав Скальський відвідав аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГУ ДСНС у Вінницькій області, що знаходиться в с. Якушинці Вінницького району.

Мета робочої поїздки – передача нової спецтехніки підрозділам ДСНС області.

Так, сьогодні до пожежно-рятувальних частин Ладижина, Бару, Шаргорода та Іллінців відправлено пожежні автоцистерни, які мають усі необхідні характеристики для використання у надзвичайних ситуаціях будь-якого рівня складності. Також для потреб профільної служби області придбано самохідний підіймальний кран на колісному шасі середньої вантажопідйомності 35 тонн, призначений для підіймання та переміщення вантажів за допомогою телескопічної стріли. 

Під час зустрічі керівникам чотирьох пожежно-рятувальних частин області передано ключі та сертифікати від спеціального обладнання.

 «Безперечно, технічне оснащення служби має першочергове значення, адже від цього залежить здоров'я і життя людей. Вкрай важливо, щоб рятувальники мали все необхідне обладнання для виконання завдань будь-якого рівня складності, незалежно від того, чи це пожежа, чи складний випадок дорожньо-транспортної пригоди, чи знешкодження вибухонебезпечних предметів», - зауважив Владислав Скальський, звертаючись до присутніх.

У свою чергу, начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області Руслан Шевчук підкреслив: «Рятувальники продовжують працювати на високому рівні. Зокрема, на сьогодні Державна рятувальна служба знаходиться на другому місці за рівнем довіри населення».

Присутнім продемонстрували принципи роботи нової техніки, а також презентували обладнання, яке знаходиться на території аварійно-рятувального загону в с.Якушинці та використовується профільними підрозділами в межах області.

Ознайомившись з роботою підрозділу ГУ ДСНС, керівник область відвідав навчальний пункт, оглянув приміщення групи пожежно-рятувальних робіт.

Варто зазначити, що з початку року оперативно-рятувальними підрозділами області здійснено 259 виїздів. Особовий склад загону приймав участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на військових арсеналах, перезатаренні непридатних пестицидів на території області.

 Підбиваючи підсумки, Владислав Скальський зауважив: «Сьогодні ми мали змогу подивитися, яким чином організована пожежна частина, що працює для Якушинецької громади. Людські життя – це найбільша цінність, тож вкрай важливим напрямком є збільшення технічних можливостей рятувальної служби та оновлення спецтранспорту. Наразі автопарк ДСНС області нараховує 18 нових транспортних засобів, готових до виконання завдань будь-якої складності».

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId23885678fa
 

Якісним, надійним та сучасним  планують зробити міжнародний  пункт пропуску «Могилів-Подільський – Отач». Над ефективністю  функціонування  даного КПП працюють як митна та прикордонна служби, так  місцева громада. Майже рік тут тривають ремонтні роботи з удосконалення сполучення.

Як нині працює найбільший автомобільно – пасажирський пункт пропуску  між Вінниччиною та  Молдовою , які  виклики та завдання  мають сьогодні  охоронці державного кордону - дізнавався голова облдержадміністрації Владислав  Скальський під час робочої поїздки  до Могилів – Подільського району. Про це далі у сюжеті.

 

 

Tags:

Президент Володимир Зеленський зустрівся з родичами українських громадян, які загинули внаслідок катастрофи літака компанії «Міжнародні авіалінії України» в Ісламській Республіці Іран.

Глава держави повідомив, що в Ірані наразі перебувають 10 українських фахівців, які працюють над ідентифікацією та поверненням тіл загиблих в Україну.

«Наразі декілька наших громадян ідентифіковано», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави проінформував, що поставив завдання повернути тіла загиблих в Україну якнайшвидше.

«Ми сподіваємося, що це має відбутися саме 19 січня. Можливо, буде плюс-мінус два дні. Але ми поставили таке завдання і перед нашими, і перед іранськими фахівцями», – зазначив Президент.

Глава держави наголосив, що цього тижня кожна родина загиблих українців отримає компенсації від держави у розмірі 200 тис. грн. Крім того, Україна вимагатиме від Ірану виплат додаткових компенсацій.

Також Президент пообіцяв надати необхідну допомогу, пов’язану з похованням загиблих.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп і висловив співчуття рідним та близьким загиблих у результаті авіакатастрофи 8 січня. 

«Це трагедія для усього світу, трагедія для нашої держави та української авіації. Усі політичні сили та органи влади єдині у розумінні того, що потрібно довести розслідування до кінця, щоб винні були покарані і такі трагічні події більше не відбувалися», - зазначив Дмитро Разумков.

Голова Парламенту також звернувся до Комітету з питань національної безпеки і оборони та Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва з проханням провести засідання і висловити позицію Верховної Ради України. «Прошу також підготувати Постанову Верховної Ради щодо цих подій і зробити це якомога швидше, щоб вже завтра ми могли розглянути її на засіданні», - підкреслив він.

Дмитро Разумков звернув увагу народних депутатів, що останній пленарний тиждень другої сесії буде насиченим. «Багато питань  залишилося з минулого року, незважаючи на досить ефективну роботу усіх політичних фракцій та груп. Окремо хотів би подякувати за роботу Комітетам і Апарату Верховної Ради за напружену роботу. Сподіваюсь, що ми зможемо зберегти такий ефективний темп і у 2020 році», - зауважив Голова Парламенту.

 

Сьогодні в рамках робочої поїздки до Могилів-Подільського району голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський відвідав Могилів-Подільську окружну лікарню інтенсивного лікування, де ознайомився із роботою закладу.

Перебуваючи у лікарні, очільник області оглянув оновлене відділення інтенсивної терапії, поліклініку, палату гемодіалізу та пологове відділення.

Голова ОДА поспілкувався з пацієнтами, які потребують постійного гемодіалізу, поцікавившись якістю послуг, які надаються та оглянувши технічне оснащення відділення. Наразі у відділенні 6 ліжок, пацієнти доїжджають із найближчих районів – Могилів-Подільського,Чернівецького та Ямпільського. Постійно  на гемодіалізі тут перебувають  20 хворих, процедуру отримують двічі – тричі на тиждень за графіком.

Побував цього дня очільник області і на прийомі в дитячого кардіолога, поспілкувався і з лікарем, і з маленькою пацієнткою та її мамою, оглянув технічні можливості кабінету, перевірив наявність інтернету.

В післяпологовій палаті Владислав Скальський вручив породіллям пакунки малюка, розповів про пільги та програми від держави для молодих сімей.  Прикладом нововведеної зручної послуги прямо в пологовому будинку, є можливість отримати свідоцтво про народження дитини. Голова облдержадміністрації з приємністю вручив щасливим мамам свідоцтва про народження малят.

Загалом в Могилів-Подільській ОЛІЛ функціонує 225 ліжок, а бюджет закладу на 2019 рік складав 51499,3 тис грн, в тому числі медичної субвенції 44162,7 тис грн, а з місцевого бюджету обсяг фінансування становив 7336,6 тис грн.

По завершенню візиту до Могилів-Подільської ОЛІЛ Владислав Скальський висловив впевненість, що дана лікарня має значний потенціал, аби стати одним з найпотужніших закладів не лише районного рівня, а й області загалом.

«Заклад очолює ефективне керівництво, яке залучає бюджетні та позабюджетні кошти задля модернізації лікарні. Сьогодні ми ознайомились з відділенням гемодіалізу, оглянули пологове відділення та побачили, які умови створено у даному лікувальному закладі для пацієнтів. З побаченого можу зробити висновок, що ця лікарня є однією з найкращих в області. Наразі важливим є запуск ангіографа, що створить додаткові можливості в плані прийняття на лікування громадян Молдови та Румунії задля залучення додаткових позабюджетних коштів на утримання та оснащення закладу», - підкреслив Владислав Скальський.

Серед основних планів для медичної галузі Вінниччини на 2020 рік очільник області назвав перехід закладів вторинної і третинної ланки з 1 квітня на прямі договірні відносини з НСЗУ. Також всі лікарі мають бути забезпечені відповідно облаштованими робочими місцями з підключенням до мережі «Інтернет», мати електронно-цифрові підписи та бути зареєстрованими в НСЗУ, аби надалі працювати за новими правилами. Це серйозний виклик, але Вінницька область, за словами Владислава Скальського, одна з найкраще підготовлених до цього процесу.

В свою чергу, про основні етапи модернізації, які наразі тривають у закладі, розповіла директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович: «Два роки триває програма зі створення центрів кардіореанімації та оперативної хірургії по всій Україні. 2 роки тому ми були прийняті в цю програму і за 10 млн грн, з доплатою ще 10 млн грн з місцевого бюджету, придбано ангіограф. Оскільки реформа вже тривала і створювались госпітальні округи, було прийнято рішення, що така потужна лікарня, як Могилів-Подільська буде закладом 2 рівня і повинна мати у своєму складі 2 сателітних центри. Це гемодіалізний центр, який підпорядкований обласній лікарні ім. М.Пирогова, і кардіологічне відділення з кардіо-рентген операційним блоком, де необхідно встановити ангіограф. Вже майже 2 роки триває повна реконструкція, яка наразі завершується, і через місяць-півтора розпочнеться монтаж ангіографа, який знаходиться тут на складі. Плануємо, що до кінця І кварталу цього року буде завершена половина відділення, в якій буде кардіо-рентген, операційний блок, реанімація і палата для пацієнтів. Далі буде завершуватись реконструкція другої частини приміщення».

Також протягом 2019 року в ОЛІЛ були проведені поточні ремонти водовідведення головного корпусу, покрівлі господарського корпусу, фасаду та під’їзного шляху у відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги на суму 1496,6 тис грн.

За рахунок державних та районних коштів протягом 2019 року придбано та оновлено медичне обладнання: гематологічний аналізатор, коагулометр, два прямих офтальмоскопи, авторефкератометр, два дефібрилятори, фібробронхоскоп, відеоендоскопічний комплекс діагностичний (для проведення езофагогастродуоденоскопії), ректороманоскоп, гістерорезектоскоп, цистоскоп, реєстратор добової ЕКГ за Холтером, електрокардіограф, вісім електровідсмоктувачів, концентратор кисню, стерилізатор ГП-40 на загальну суму 20020,2 тис.грн. Закуплено комп’ютери в кількості 95 шт. на загальну суму 1380,7 тис.грн. та система МІС «Доктор Елекс» на 90 ліцензій на загальну суму 380,4 тис.грн.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId59077e407a
 

 

  1. УВАГА!!! Продовжено прийом документів для участі у конкурсі «ЛЮДИНА РОКУ» за досягнення у 2019 році
  2. Владислав Скальський: Концепція децентралізації полягає в максимальному наближенні надання послуг до населення
  3. Володимир Зеленський і Джастін Трюдо домовилися про подальші спільні дії у зв’язку з авіакатастрофою в Ірані
  4. Олексій Гончарук: Уряд виділив по 200 тис. грн сім’ям 11 загиблих громадян України внаслідок авіакатастрофи в Ірані
  5. Уряд послідовно знищує тіньові ринки, – Олексій Гончарук
  6. Стартував черговий етап подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
  7. Володимир Зеленський заслухав звіт оперативного штабу з питань катастрофи українського літака в Ірані
  8. Прем’єр-міністр України обговорив із Послом Великобританії укладення нової Угоди про політичне та торговельне співробітництво
  9. Володимир Зеленський оголосив 9 січня днем жалоби в Україні у зв’язку з катастрофою літака МАУ в Ірані
  10. Україна надаватиме всю необхідну підтримку і допомогу у розслідуванні причини авіакатастрофи рейсу PS 752 Тегеран – Київ

Сторінка 1 із 91

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2