Екстрена медична допомога Вінниччини забезпечена необхідним для допомоги пацієнтам з підозрою на коронавірус

Таке переконання висловила директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Грабович під час  брифінгу в ОДА за участю заступника Міністра охорони здоров’я України Дмитра Коваля та голови обласної державної адміністрації Владислава Скальського. Про це повідомляє сайт Вінницької ОДА.

-На сьогодні відпрацьовані маршрути пацієнтів екстреної медичної допомоги та інструкції для  лікарів екстренки, у разі виклику, пов’язаного з підозрою коронавірусу, – зазначила Людмила Грабович. В області працює комісія з питання коронавірусу. Визначені дві лікарні,  готові прийняти пацієнтів у разі виявлення в них коронавірусу – перша міська клінічна лікарня, де у наявності 60 ліжок, а також  дитяча обласна інфекційна лікарня, де також є 60 ліжок. У цих двох лікарнях у наявності спецодяг. Крім того, ми співпрацюємо з державним лабораторним центром, який замовив на рівні держави спеціальні засоби захисту, в тому числі костюми, рукавички, маски, які також будуть надані в наші лікарні».

 Безпосередньої загрози зараження небезпечним коронавірусом на даний час у регіоні немає, проте Людмила Грабович запевнила, що в області визначено перелік центральних районних лікарень, окружних лікарень інтенсивного лікування, де  по 15-20 ліжок  будуть виділені для хворих якщо виникне така необхідність.

«Специфічного лікування проти коронавірусу немає, але запас противірусних засобів  і новітніх антибіотиків в області є, тож у цьому плані ми готові», – запевнила Людмила Грабович.

Довідково:

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти як легкі захворювання типу застуди, так і серйозні – наприклад, атипову пневмонію. Коронавіруси також часто мутують і швидко змінюються.

Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім.

Новий штам коронавірусу відомий під назвою 2019-nCOV. Спалах пневмонії, викликаної цим, досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.

Директор департаменту

ГРАБОВИЧ Людмила Олексіївна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua