Відомо, що серцево-судинні хвороби посідають в Україні провідне місце серед причин смертності та інвалідизації населення. Не дивлячись на боротьбу з цими захворюваннями, питання досі залишається актуальним у нашій області. Тому, теорія та практика для лікарів займає важливе місце у боротьбі з патологіями судин та серця.

Модель, яка дозволяє забезпечити якісний рівень захисту для всіх громадян, винайшли у середині ХХ сторіччя. Це модель національного медичного страхування — громадяни платять податки, а держава з зібраних коштів сплачує адресні страхові виплати лікарням, куди ці громадяни йдуть.

Законопроекти в сфері реформування системи фінансування охорони здоров'я ("Законопроекти") розроблені на виконання Концепції реформування охорони здоров’я, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1013-р 30 листопада 2016 року, виходячи з економічної ситуації та стану системи охорони здоров'я в Україні, з урахуванням положень Конституції України та міжнародного досвіду.

У разі ухвалення законодавства щодо реформи охорони здоров’я та переходу на нові стандарти фінансування галузі страховий внесок на родину за 4 роки зросте майже втричі – з 4583 грн у 2017 р. до 13948 грн у 2021 р.

Ні для кого не секрет, що шкідливі звички є «провокаторами» неінфекційних захворювань (НІЗ). Серцево-судинні хвороби, онкологічні патології, діабет – усі ці небезпечні недуги є результатом неякісного, нездорового життя.

Як із цим боротися? Що таке здоров’я? Які основні його аспекти? Як правильно харчуватися, жити у гармонії зі своїм тілом і духом, захистити свій психоемоційний стан та виховувати у собі корисні звички?

Відбулось чергове засідання комісії з питань проведення щорічної оцінки діяльності керівників підприємств, установ та організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад області. Нині комісія оцінювала діяльність керівників  закладів третинного рівня  надання медичної допомоги.

Відомо, що серцево-судинні хвороби займають одне з провідних місць серед причин смертності та інвалідизації населення. З метою ранньої діагностики та покращення лікування таких пацієнтів, на Вінниччині уже не один рік діє «Школа боротьби з цереброваскулярною  патологією».

19 квітня фахівцями обласного Центру здоров’я було здійснено візит в медичні заклади Бершадського району з приводу організації інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань перебудови медичної галузі серед медичних працівників та жителів району.

Напередодні Великодня відновило свою роботу гінекологічне відділення Вінницького обласного онкологічного диспансеру. Відремонтоване та  реконструйоване воно виглядає тепер сучасно та по новаторськи.

Світлана Швидюк - головний спеціаліст  відділу  лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню та Алла Гайдаш - головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню ДОЗ ОДА здійснили  робочий візит до Чечельницького та Піщанського районів.

Сторінка 1 із 3

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21100 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua