У рамках робочого візиту на Вінниччину міністр охорони здоров’я України Максим Степанов ознайомився з роботою новоствореного обласного клінічного Центру інфекційних хвороб, що на базі КНП «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби за СНІДом.

На запрошення Максима Степанова фахівці закладу будуть включені до робочої групи МОЗ України по напрацюванню нормативних актів по впровадженню етапу реабілітації постковідних пацієнтів з окремим пакетом послуг фінансування НСЗУ.

Впродовж двох днів медичних працівників  навчали правилам організації і техніки проведення щеплень від гострої респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2, а також навичкам надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій/ускладнень.

Під  час свого візиту Максим Степанов ознайомився з роботою новоствореного обласного клінічного Центру інфекційних хвороб, що на базі  КНП «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби за СНІДом.  Далі – оглянув Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення»,  де наразі надають реабілітаційну допомогу «постковідним» пацієнтам.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА, в 27 опорних лікарнях області, станом на ранок4березня, на стаціонарі перебуває 1232пацієнти з підтвердженим COVID-19 та 693 пацієнти з підозрою на коронавірус. 1114 пацієнтів у важкому стані: на апараті ШВЛ - 2, СРАР – 82 особи, кисень –1030.

Міністерство охорони здоров'я України нагадує, що попри посилення карантинних обмежень у зв'язку зі зростанням захворюваності на COVID-19 в країні триває вакцинація від коронавірусної хвороби.

Третього березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей. 24 лютого ми розпочали новий етап битви з хворобою - кампанію з вакцинації.

Основне питання, яке необхідно було обговорити – ситуація із захворюваністю на коронавірус в області та процес вакцинації проти COVID-19 .

Очільниця департаменту під час візиту оглянула заклади охорони здоров’я міста Тульчин. Ольга Задорожна ознайомилась з ходом робіт на об’єктах по програмі Президента «Велике будівництво» - приймального відділення Тульчинської ЦРЛ.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА, в 27 опорних лікарнях області, станом на ранок 3 березня, на стаціонарі перебуває 1215 пацієнтів з підтвердженим COVID-19 та 665 пацієнтів з підозрою на коронавірус. 1058 пацієнтів у важкому стані: на апараті ШВЛ - 6, СРАР – 77 осіб, кисень – 975.

На Вінниччині стрімко зростає кількість випадків захворювання на COVID-19 Збільшилось число пацієнтів, які перебувають на лікарняному ліжку у важкому стані. Обласна державна адміністрація, Департамент охорони здоров`я та реабілітації робить усі можливі кроки для забезпечення лікарень усім необхідним для порятнуку пацієнтів з COVID -19, зокрема, залучаючи на допомогу медичним закладам благодійників.

Сьогодні у Вінницькому обласному лабораторному Центрі – перший  день дводенного тренінгу для мобільних бригад з вакцинації проти COVID-19. 2-3 березня  тренінг пройдуть члени мобільних бригад ЦПМСД  Гайсинського, Козятинського та Хмільницького районів. Медиків навчатимуть щодо правил організації і техніки проведення щеплень від гострої респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2, а також щодо навичок надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій/ускладнень. Навчання організоване обласним департаментом охорони здоров`я та реабілітації  спільно з Вінницьким обласним центром громадскього здоров`я.

Щеплення буде проводитися мобільними бригадами на тимчасових пунктах щеплень та на пунктах щеплень  даних закладів.

1 березня 2021 року Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав Наказ № 369 від 01.03.2021 про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації проти коронавірусної хвороби.

На сайті НСЗУ розміщено 5 оголошень про укладення договорів про медичне обслуговування населення за напрямом первинної, екстреної медичної допомоги та за 3 пакетами медичної реабілітації. Оголошення можна знайти за посиланням (ліва колонка) https://cutt.ly/ZlZPEcH

  1. Щеплення від Covid-19 отримували медичні працівники Вінницького обласного клінічного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом.
  2. Безоплатні лаборатораторні та інструментальні дослідження у Програмі медичних гарантій
  3. Розпочав роботу сайт для запису українців на вакцинацію від коронавірусної інфекції COVID-19
  4. На Вінниччині різко збільшилась кількість хворих на COVID-19: єдиний засіб від поширення небезпечної інфекції – вакцинація
  5. Вінницька область серед регіонів, з найбільшою кількістю зареєстрованих випадків COVID-19: коронавірус вперше виявлено у 598 осіб
  6. Уряд підтримав постанову МОЗ «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», що дає поштовх для розвитку цілому напрямку вітчизняної медицини
  7. На Вінниччини працюватиме обласний Клінічний Центр інфекційних хвороб
  8. Галузева Програма «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я Вінниччини» на 2021-2025 роки» затверджена на позачерговій сесії обласної Ради
  9. Хмільницька обласна фізіотерапевтична лікарня стала обласною лікарнею відновного лікування
  10. Голова Верховної Ради ознайомився із роботою Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Сторінка 1 із 114

Директор департаменту

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua