У межах інвестиційного субпроекту «Складова розвитку системи охорони здоров'я Вінницької області, направлена на покращення медичної домоги хворим із серцево-судинною патологією» відбулося розкриття Тендерних пропозицій за процедурою ICB (міжнародні конкурсні торги) щодо закупівлі «Будівельно-монтажних робіт, включаючи технологічне обладнання».

Створити неприбуткові комунальні підприємства на базі лікарняних закладів первинної ланки до першого червня цього року та впродовж першої декади сформувати громадські ради – пріоритетні завдання, які поставили перед керівниками місцевих виконавчих органів влади та головними лікарями госпітальних округів керівництво Вінницької ОДА та Департаменту охорони здоров’я під час наради 17 січня.

Шість років тому Вінницька область, як пілотний регіон, починала реформування галузі охорони здоров’я на первинній ланці. В 2018 році реформа МОЗ запроваджується по всій Україні. Але й після попереднього реформування, на жителів Вінниччини та працівників медичних установ чекає ряд нововведень. Основною задачею пацієнта цього року є обрання сімейного лікаря та підписання з ним декларації. Якщо до 1 січня 2019 року людина не укладе договір з сімейним лікарем, то за медичні послуги на первинній ланці платитиме з власної кишені. Цього ж року розпочне роботу Національна служба здоров’я, яка фінансуватиме «первинку» за укладеними деклараціями. Окрім того, запрацювали зміни щодо екстреної допомоги, «швидка» їде не на всі виклики.

Впродовж  02-го  тижня 2018 року  захворюваність на дані інфекції, в порівнянні із попереднім тижнем,  зросла на 3,2%  і   склала  393,5 випадків на 100 тис. нас., при епідемічному порозі  824,5 випадків  на 100 тис. нас.  Захворюваність   в цілому по області  була на 52,3 % нижчою епідемічного порогового рівня. В цілому по області за медичною допомогою  з приводу  ГРВІ звернулось 6310 осіб, серед захворілих  3789 (60,0 %) дітей.  Було госпіталізовано 314 осіб, в т. ч. 268 дітей.

З початку епідемічного сезону 2017-2018 рр. у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницький ОЛЦ  МОЗ України» методом люмінесцентної мікроскопії було досліджено матеріал від 15 осіб,  отримано 5 позитивних результатів на аденовірус, та 1 позитивний результат на парагрип.

Методом ПЛР досліджено матеріал від 9 осіб, позитивних не виявлено.

З початку епідемічного сезону проти грипу було щеплено 9201 осіб, в т. ч. 1788 дітей.

 

Прес-служба ДОЗ ОДА

На території області розпочалось чергове циклічне зростання захворюванності на кір. Протягом минулого року було зареєстровано 106 випадків кору, що склало 6,6 випадків на 100 тис населення, з них 78 — у дітей або 21,7 випадків на 100 тис дитячого населення.

Новорічні свята — то час див. Всі ми готуємо подарунки для близьких. Але є категорія людей, яким необхідний лише один подарунок — позбутися хвороби. Це неможливо купити, але хвилина уваги хворому — то вже маленький крок до одужання.

У Вінницькій області щороку в середньому діагноз рак молочної залози дізнаються 550 вінничанок. За В Україні рак молочної залози першої та другої стадії діагностується в 75% випадків, на Вінниччині ситуація краща, хворобу на такому етапі діагностують у 95%. статистичними даними близько 40 відсотків жінок звертаються до лікаря занадто пізно.  Аби вчасно профілактувати,  діагностувати та лікувати рак молочної залози необхідна відповідна база. Перші кроки у цьому напрямку уже зроблені.

У повсякденному житті, а особливо,  напередодні свят, корисно і важливо робити благородні справи. Так вирішили студенти Вінницького медичного університету ім.М.І.Пирогова, які спільно керівництвом взяли участь у Днях донора, що тривають у навчальному закладі.

27 грудня 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України презентували план впровадження основних реформ у системі охорони здоров’я на 2018 рік та ухвалили ключові документи для запуску змін у наданні первинної медичної допомоги.

 У Могилів-Подільській ОЛІЛ завершили поточний ремонт третього та четвертого поверхів головного корпусу. У відремонтованих приміщеннях розмістилась консультативно-діагностична поліклініка, де ведуть амбулаторний прийом фахівці 27 спеціальностей та функціонує денний стаціонар на 20 ліжок.

Впродовж  51-го  тижня 2017 року  захворюваність на дані інфекції, в порівнянні із попереднім тижнем,  знизилась на 4,6%  і   склала  541,4 випадків на 100 тис. нас., при епідемічному порозі  825,5 випадків  на 100 тис. нас. 

Напередодні зимових свят Вінницький обласний онкодиспансер отримав одразу два подарунки.   На його базі  створять Подільський регіональний центр онкології і забезпечать новим обладнанням.

З метою роз`яcнення ключових етапів медичної реформи та відповідей на найпоширеніші питання, МОЗ України запускає "Дайджест медичної реформи" - збірник матеріалів, які будуть корисними медичним працівникам та іншим фахівцям сфери охорони здоров`я.

Щоб ознайомитися з матеріалами натистінть тут

Дайджест медичної реформи

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій завітав у Вінницький обласний дитячий кардіоревматологічний санаторій.
Також, до привітань долучились заступник голови-директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович та директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк. 

   День Святого Миколая – є одним  з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду.В зимову ніч з 18 на 19 грудня, Миколай спускається на землю з небес. З його приходом кожна дитина сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише Святому.

Упродовж п’яти робочих днів можна надсилати свої пропозиції до проекту Переліку (номенклатури) лікарських засобів, виробів медичного призначення, обладнання та інших товарів, робіт і послуг, які закуповуватимуться міжнародними спеціалізованими організаціями за кошти  Державного бюджету на 2018 рік.

Сторінка 1 із 13

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21050 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua