Представники громадськості Вінниччини, головні лікарі, їх заступники, юристи, економісти, представники органів влади взяли участь у засіданні госпітальної ради Західного госпітального округу.  Під час наради обговорювали питання організації роботи госпітального округу та визначалися із очільником. Ним став заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко.

Заступником голови госпітальної ради обрали директора Могилів-Подільського медичного коледжу Володимира Кордона, а секретарем – в. о. головного лікаря Могилів-Подільського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги Євдокію Цибульчак. Директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович    є куратором округу.

Андрій Гижко зазначив, що  у планах госпітальної ради - відвідати всі лікарняні заклади, які є на території Західного госпітального округу та перевірити їх матеріально-технічну базу, якісь медичних послуг, які там надають.

-Ми організуємо практичні виїзні засідання, щоб підготувати детальний план розвитку медичних закладів Західного госпітального округу. Будемо  надавати оцінку можливостям кожного лікувального закладу та визначимо, що потрібно для надання якісної медичної допомоги, - сказав Андрій Гижко. –

Людмила Грабович запропонувала вже з другої декади травня розпочати виїзди у лікувальні заклади округу. Члени госпітальної ради розпочнуть знайомство з лікувальними закладами округу з міста Бар.

Прес-служба ДОЗ ОДА

Що таке медична реформа, як вона відбувається та які її основні аспекти  - про це говорили під час зібрання лікарі Обласного Центру здоров’я та Обласного диспансеру радіаційного захисту населення.

   Представники Департаменту охорони здоров’я провели зустріч з медичними сестрами. Роль медсестринства у процесі реформування галузі охорони здоров’я – саме так звучала тема зібрання. Щоб правильно організувати лікування, його напрямки, шляхи доступу до лікарень та лікарів, потрібно знати основні положення. 

Майже 905 тисяч гривень було витрачено на реконструкцію відділення реанімації та інтенсивної терапії у Тростянецькій центральній районній лікарні.

У штатному розкладі 35 лікарень вторинного рівня Вінниччини сьогодні  передбачено 3 426 посад і з них вакантні 432. Але бити на сполох не варто, бо цеумовні вакансії, які в основному складаються із пів ставок та четверть ставок. Виходить, що вони ніби є, але спеціаліста туди не візьмеш, бо на неповні ставки ніхто йти не хоче і для виробничого процесу це недоцільно.

Сьогодні під час свого першого організаційного засідання, на якому були присутні заступник голови Вінницької ОДА та директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович, госпітальна рада Східного госпітального округу обрала свого керівника – Владислава Уткіна голову Гайсинсько РДА.

Днями представники громади Вінниччини, головні лікарі, їх заступники, фахівці з економічних питань, представники органів влади взяли участь у першому засіданні госпітальної ради Північного госпітального округу.

В Україні триває кампанія «Лікар в кожну родину». Вінниччина за підсумками перших тижнів роботи програми посідає третє місце за кількістю підписаних декларацій щогодини. Також у лідерах серед інших регіонів – київські лікувальні заклади первинного рівня,   медустанови Харкова, Донецька.

Усі лікарі «первинки» Могилів-Подільского району забезпечені глюкометрами, пульсоксиметрами, кардіографами та комп’ютерною технікою, а декларування відносин лікаря з пацієнтом відбувається спокійно, у звичному режимі.  Первинна ланка району готова до реформування.

З березня МОЗ України та проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», компонент підтримки медичної реформи, проводять тренінги для сотні громад-лідерів, які першими увійдуть у реформу у липні цього року. У рамках цього проекту був розроблений констуктор для генерування пакету документів для автономізації. За допомогою цього електронного інструменту ви легко можете сформувати пакет документів для автономізації закладу охорони здоров’я: рішення про реораганізацію, статут, пояснювальну записку. ​

Підписання декларації про вибір лікаря передбачає внесення персональних даних пацієнтів в електронну систему охорони здоров’я. Дані пацієнтів, так само як і медиків, надійно захищені.

В Україні стартувала кампанія "Лікар в кожну родину", під час якої кожен пацієнт визначатиметься зі своїм сімейним лікарем і укладатиме з ним декларацію. Жителі Вінницької області активно долучаються до декларування відносин з лікарем. Наразі підписано уже 13 тисяч 227 декларацій.

Прес-служба ДОЗ ОДА

З початком кампанії «Лікар для кожної сім’ї» у деяких закладах первинної медичної допомоги зафіксовані порушення права пацієнтів на вільний вибір лікаря. Нагадуємо, що відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин: заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я або всі лікарі медзакладу набрали оптимальну кількість пацієнтів.

Сторінка 1 із 17

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21050 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua