Відкриваючи навчання, директор Вінницького обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ігор Матковський зауважив, що нині, в умовах пандемії Covid-19, яку вже ми сприймаємо як факт, маємо призвичаїтися та жити у нових умовах і навчитися надавати якісні медичні послуги, в тому числі з виявлення ВІЛ-інфікованих.

Під керівництвом голови обласної державної адміністрації Сергія Борзова відбулась селекторна нарада з головами РДА та головними лікарями області. Основні питання стосувалися централізованого забезпечення лікувальних закладів киснем, розгортання додаткових ліжок та страхування медичних працівників закладів охорони здоров’я області.

Щороку в останній тиждень листопада у Вінниці триває Європейський тиждень тестувань, – розповідає Інна Дидь, завідувачка відділу організаційно-методичної роботи та епідмоніторингу КНП «Вінницький обласний клінічний Центр СНІДу», лікар-епідеміолог, – який присвячений здебільшого проблемам вірусних гепатитів В і С та ВІЛ-інфекції.

Небайдужі люди перейнялися проблемами закладу. Директор лікарні Софія Олегівна Кучерук особисто вручила подяки кожному, хто долучився до благородної справи. Серед активних благодійників досить численна група молодих та активних волонтерів Лідерського центру Олени Дейни і депутат Вінницької обласної ради Людмила Станіславенко. Завдяки спонсорській та активній волонтерській роботі цих людей у відділенні створені нові умови перебування дітей.

В форматі онлайн відеозв’язку відбулося щоденне ранкове засідання оперативного штабу із запобігання та протидії поширенню на території області коронавірусної інфекції COVID-19, в якому взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та служб області. Головувала на засіданні штабу перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна.

Центр громадського здоровя України, спільно з ВООЗ проводить серію онлайн-конференцій, стосовно підтримки Національної програми імунізації та епіднагляду за вакцинокерованими інфекціями в країні.

У засіданні комісії взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна.

Розповідає Тетяна Григорівна Височанська, завідувач 22-го відділення КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. Ющенка», заслужений лікар України.

Tags:

Про поточну ситуацію із захворюваності на коронавірус в області поінформував завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України Степан Томин. За його інформацією, впродовж минулої доби   всіма лабораторіями  досліджено 1743  зразків  ( в т.ч. ОЛЦ-1128, Меділабс- 274,   Центр СНІДу- 188,   міський лікувально-діагностичний центр-153). Коронавірус вперше виявлено у 226 осіб.

Участь у ній взяли керівники лікувальних закладів області. Головною темою для обговорення стало питання розгортання додаткових ліжок для пацієнтів, хворих на COVID -19.

Серед основних тем її учасники обговорили питання придбання необхідного обладнання для відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги, а також проведення навчання персоналу. 

Відбулася нарада, метою якої було опрацювання всіх технічних нюансів додаткового перепрофілювання лікарень області під «ковідні» та забезпечення не менше 80 % ліжок киснем для надання допомоги хворим на COVID-19.

Сторінка 1 із 102

Директор департаменту

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua