903 кисневих концентратори закупили у Вінницькій області за кошти субвенція з державного бюджету.  Це необхідне обладнання для пацієнтів хворих на COVID-19, які лікуються вдома, або тих, кого вже виписали зі стаціонарів, втім є потреба у реабілітації.

Сьогодні відбулася чергова сесія Вінницької обласної Ради. Депутати прийняли обласну Програму "Підтримка та розвиток галузі охорони здоров'я Вінниччини" на 2021-2025 роки. Програма має багато важливих пунктів. І основним із них є – підтримка онкопацієнтів і боротьба з онкологічними захворюваннями. 

 Як їх можна викликати та хто це може зробити.  Мобільні бригади вакцинують громадян, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися, а також організовані колективи з понад 100 охочими вакцинуватися.

Брифінг заступниці директорки департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОДА Тетяни Бондаренко щодо захворюваності на COVID-19. Кількість захворівших зростає. За минулу добу ми маємо +1500 нових випадків захворювання на COVID-19.  Це на 200% більше, ніж кількість нових випадків, які виявлялися в пік попередньої хвилі у 2021 році.  Тоді мали до 600 випадків на добу і більше важких пацієнтів.

 Що вам перше спадає на думку коли чуєте про Вінницьке обласне патологоанатомічне бюро?  В більшості скажуть, що - це розтин тіла.  Справді, одним із видів діяльності є - розтин тіла. Однак, патологоанатоми їх проводять  лише кілька на день. А в основному займаються патогістологічними, імуногістохімічними та цитологічними дослідження. В день в середньому встановлюється близько 100 кінцевих діагнозів, які потребують правильного лікування.

Гайсинська ЦРЛ відтепер киснево незалежна. Це одна із опорних лікарень, яка приймає хворих на COVID-19. Заклад має кілька джерел постачання кисню до пацієнтів: кисневу станцію, кріогенний газифікатор, та 225 кисневих балонів.

 Першого лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Всі діти віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, отримають щеплення. Вакцинуватимуть їх протягом трьох тижнів.  

Президент України Володимир Зеленський з нагоди Дня Соборності України відзначив державними нагородами  працівників різних сфер. Почесне звання "Заслужений лікар України"  присвоїв вінничанину начальникові комунальної установи "Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики" Вінницької області Железняку Василю Дмитровичу. 

 Ожиріння - це проблема,  яка на сьогодні посідає одне із перших місць серед населення.  На базі Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру функціонує Центр лікування надлишкової ваги та ожиріння.

Термін чинності “зелених” COVID-сертифікатів в Дії, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочено з 365 до 270 днів.  Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.

Кріогенний газифікатор розрахований на 5 тонн кисню.  Відзначимо, що кисень медичний заклад використовує на тільки при лікуванні пацієнтів хворих на COVID-19,  а також під час проведення операцій та важких хворих у реанімаційному відділенні. 

Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський спільно з координатором проєктів MASHAV Діаною Журомською передали благодійну допомогу Вінницькій обласній клінічній дитячій інфекційній лікарні.  Медичного персоналу, який займається лікуванням дітей хворих на COVID-19, отримав  засоби індивідуального захисту та витратні матеріали.

 Вже рік, як на базі Вінницького обласного клінічного шкірно-венерологічного центру  працює Центр псоріазу. За цей час у Центрі псоріазу отримали лікування 350 пацієнтів, з яких - 34 дитини. Це мешканці не лише нашої області, а й з інших регіонів.

Брифінг заступниці директорки департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОДА Тетяни Бондаренко щодо захворюваності на COVID-19. За минулу добу у Вінницькій області + 194  нових випадків захворювання. 

З кожним роком онкохворих, які потребують паліативної допомоги, збільшується.  З 2020 року вона входить до Програми медичних гарантій.

Відтепер паліативну допомогу можна отримати в Подільському регіональному центрі онкології. Адже, щорічно у Вінницькій області реєструється майже шість тисяч нових випадків захворювання на рак і більше тисячі онкологічних хворих переходять в 4 клінічну групу. Тобто, це ті пацієнти. які потребують хоспісної і паліативної допомоги.

Диспетчери Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф  за добу приймають до 2500 звернень від мешканців області. Як працювали під час новорічно-різдвяних свят розповіла завідувачка диспетчерського відділу Тетяна Бобрук журналістам радіо Місто над Бугом.

  1. Лікар-дієтолог Олена Олійник радить, як безпечно після свят повернутися до здорового харчування
  2. До 31 січня мають отримати щеплення медики, працівники органів місцевого самоврядування та комунальники
  3. У Хмільницькій обласній лікарні відновного лікування надають допомогу пацієнтам із  ураженням опорно-рухового апарату та нервової системи
  4. Ольга Задорожна «Маємо запустити до кінця цього місяця кисневе обладнання»
  5. У Вінницькій області бустерну дозу отримали 790 вінничан
  6. За рік у обласному перинатальному центрі народилося 1354 малюків
  7. У Калинівській центральній районній лікарні облаштовують кріогенний газифікатор
  8. Діти віком від 6 місяців до 6 років, не щеплені від поліо вчасно, будуть вакциновані наприкінці січня 2022 року
  9. Кабінет Міністрів України вніс зміни  Національного переліку основних лікарських засобів
  10. За рік у Могилів-Подільській лікарні провели 39 коронарографій  та 8 стентувань

Сторінка 1 із 140

Директор департаменту

 

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua