Під головування Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля 21 вересня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До засідання долучилися також голови обласних державних адміністрацій.

У приміщенні Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації відбулась процедура публічного розкриття тендерних пропозицій, яка проводилась згідно з вимогами та правилами Світового банку.

Впродовж останніх 3 місяців майже всі хто потрапляє в лікарню через важкий перебіг або ускладнення від COVID-19 в Україні — невакциновані. Про це повідомив заступник міністра — головний державний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

Сьогодні, 20 вересня, відбулася робоча онлайн нарада Вінницької  регіональної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД. Під час засідання затвердили План роботи та визначили заступника голови координаційної ради. Ним стала голова правління Вінницького обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Оксана Шевчук.

Щоб збільшити кількість фахівців у галузі охорони здоров’я для проведення вакцинальної кампанії проти респіраторної хвороби Covid-19, впродовж чотирьох днів (14-15-16-17 вересня) у Вінницькому національному медуніверситеті відбуваються регіональні тренінги для здобувачів вищої освіти – студентів старших курсів та лікарів-інтернів вишу.

Тому саме про  профілактику та вдоcконалення лікування онкологічних патологій говорили під час дводенного форуму, що розпочався на Вінниччині.  Науково-практичну конференцію з міжнародною участю ініціював   Подільський регіональний центр онкології. Тема  надзвичайно важлива та потрібна: «Актуальні питання діагностики та лікування новоутворень органів грудної порожнини». В ході зібрання спікери/учасники конференції одночасно навчаються самі і навчають колег, аби надавати якісну допомогу пацієнтам та вдосконалювати лікування раку.

Спікерами зустрічі стали  - Олександр Служивий – директор КНП «Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр», його заступник з медичної частини – Світлана Андрушенко, Ніна Гончар -   завідувачка  інформаційно-аналітичного відділу медичної статистики КНП «ВОКФПЦ ВОР», а також Володимир Мацера – завідувач відділення медикаментозно стійкого туберкульозу фтизіопульмонологічного Центру.

14 -15 вересня з групою курсантів працювали досвідчені обласні тренери: Наталя Гриньова, Дмитро Дмитрієв, Світлана Комар,Юлія Гарлінська та фахівці Вінницького обласного центру громадського здоров'я.

Його мета - привернути увагу громадськості до проблем пацієнтів, які зіткнулися із цим онкологічним захворюванням, а також наголосити на необхідності звернень до лікарів, якщо з'явилися найменші симптоми. У світі більше одного мільйона людей живе з цим діагнозом. У Вінницькій області, щороку офіційно діагностують Ходжкінську та неходжкінські лімфоми в середньому 250 мешканцям. І лише у 6% пацієнтів пухлину виявляють на першій стадії. Кожен п’ятий хворий дізнається про свій діагноз, коли хвороба уже у занедбаній стадії( ІІІ-ІV).

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.

З метою роз’яснення ключових етапів медичної реформи, інформаційної підтримки працівників закладів охорони здоров’я та пацієнтів Міністерством охорони здоров’я України розроблено «Дайджест змін в охороні здоров’я» - збірник матеріалів, який буде корисний медичним працівникам, іншим фахівцям у сфері охорони здоров’я, а також пацієнтам.

Нагадуємо, що 5-6 вересня у селі Крутогорб Гайсинського району сталась трагедія – після вживання дикорослих грибів померло двоє дітей 4-х та 13-ти років, а ще троє госпіталізовано до Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. А вже лише за тиждень поповнення статистики, ще чотири випадки отруєнь. По місту Вінниці-2 та Вінницькому районі-2. Потерпіло - 4 особи з них одна дитина. Цей випадок особливий, адже малеча споживала гриби, які знайшла на подвір'ї.

У 2021–2022 році очікується аналогічний епідемічний сезон грипу, як і минулого року. Очікується циркуляція штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. Він не відрізнятиметься появою нових штамів або прогнозами щодо більш важкого перебігу хвороби.

Сторінка 1 із 133

Директор департаменту

 

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua