Чи можна попередити підлітковий алкоголізм

Сумна статистка стверджує, що підлітки починають вживати алкоголь в середньому в  14-15 років.

Звикання алкоголю відбувається непомітно, тому батьки часто не помічають симптомів алкоголізму.

Хоч би яким «правильним» не були син або дочка, кожному з батьків підлітка важливо знати перші симптоми алкоголізму.

Більше 90% підліткового алкоголізму в Україні відбувається на тлі конфліктів в сім'ях і низькою забезпеченості батьків. Однак половина підлітків, які стали постійно вживати алкоголь, росли в забезпечених сім'ях, де батьки концентрувалися на своїй кар'єрі, а не на дітях. Найчастіше діти починають пробувати слабоалкогольні напої: вони доступніше за ціною, не всі продавці вимагають паспорт при купівлі алкоголю і т. д. Згадаймо себе — напевно кожен з нас пробував алкоголь підлітком, але ось пристрастився до нього далеко не кожен.

Підліток може стати алкоголіком буквально за кілька місяців, причому не застраховані від цього навіть хороші діти й «круглі» відмінники, які таким чином можуть знімати стрес, намагатися наслідувати товаришам або просто пити спиртне на зло батькам.

Не завжди від підлітка, схильного до алкоголю, буде пахнути спиртним. Особливо якщо він пізно повертається додому або часто залишається ночувати у друзів — Ви не можете бачити, в якому він стані. Батькам варто звернути увагу, як їх дитина поводиться.

Так, підлітки часто поводяться зухвало, але при алкоголізмі настає часта раптова зміна настрою, веселість і ейфорія може за секунду змінитися смутком і депресією. Якщо ваша дитина все частіше вранці починає вести себе агресивно, не пам'ятає подій, то велика ймовірність, що він вживає алкоголь.

Якщо від підлітка часто пахне алкоголем, він змінився свою поведінку, то заборони, покарання або принизливі «лекції» не допоможуть - потрібно звертатися до нарколога. Дуже важливо своєчасно помітити початок хвороби і почати комплексну терапію, оскільки підлітковий алкоголізм відрізняється від дорослого, відповідно, лікування захворювання теж.

Спеціаліст порекомендує не тільки психологічну допомогу, при необхідності - медикаментозне лікування, але і вибере найбільш ефективні в кожному індивідуальному випадку методи профілактики розвитку алкоголізму.

Директор департаменту

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua