Засідання «круглого» столу Вінницької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги на тему: «Джуринський отрутомогильник: проблемні питання та шляхи їх вирішення».

Сьогодні, 27 лютого заступник директора Департаменту-начальник управління соціальної підтримки та державних гарантій Наталя Квят взяла участь у засіданні «круглого» столу Вінницької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги на тему: «Джуринський отрутомогильник: проблемні питання та шляхи їх вирішення», який відбувся у Науково-методичному центрі освіти для сталого розвитку Вінницької академії неперервної освіти.


На початку засідання голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко виголосила слова подяки директорці Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Наталі Заболотній за співпрацю з Вінницькою обласною організацією Всеукраїнської екологічної ліги та вручила Подяку за підтримку у створенні Науково-методичного центру освіти для сталого розвитку.
У ході заходу учасники обговорили низку проблемних соціально-екологічних, економічних аспектів та сформували пропозиції щодо повної ліквідації Джуринського отрутомогильника відповідно до чинного законодавства України.
Для довідки: Джуринський отрутомогильник – найбільший у Європі отрутомогильник токсичних і непридатних до використання пестицидів та отруйних речовин. Зазначений об’єкт знаходиться в четвертій категорії Чорнобильської зони у Шаргородському районі поблизу с. Джурин, площею 4,2 га, на території якого зберігається понад 2000 тонн непридатних і заборонених для використання пестицидів.
Зволікання із вирішенням цієї проблеми створює реальну загрозу для забруднення довкілля високотоксичними речовинами, веде до екологічної катастрофи та ставить під загрозу життя і здоров’я мешканців не тільки Вінницької області.