22 вересня розпочався базовий тренінг програми «Молодіжний працівник».
Учасниками стали представники Молодіжних рад Бершадської, Могилів-Подільської, Крижопільської та Жмеринської територіальних громад; державні службовці відповідальні за молодіжну політику в громадах, працівники Вінницький обласний молодіжний центр "Квадрат" та активна молодь області.

22 вересня 2021 року відбулось чергове засідання Робочої групи з питань протидії торгівлі людьми обласної Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
Гостями засідання стали:

Під час засідання обласної міжвідомчої Робочої групи щодо створення міжсекторального центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення (модель Барнахус) обговорено питання:

Представники Управління молодіжної політики та електронного врядування Департаменту Iryna Kotsiubivska , Коля Стінянський, Анна Оцвера сьогодні починають навчання на семінарі-тренінгу «Електронна система проведення конкурсу: нові правила» організованому Міністерство молоді та спорту України.
Програмою передбачено:

Сьогодні Заступниця директора Департаменту – начальниця управління молодіжної політики та електронного врядування Ірина Коцюбівська розповіла молоді з міста Сміла Черкаської області про успішні кейси та досвід Вінницької області у сфері молодіжної політики.

17 вересня 2021 року відбувся навчальний семінар з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків для працівників Вінницької обласної прокуратури.
Навчання відбулося в рамках виконання завдань і заходів, передбачених Національним планом дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2020 р. № 1544-р.

Сьогодні, під час робочої зустрічі з начальниками управлінь соціального захисту населення Вінницької, Гайсинської, Жмеринської, Хмільницької райдержадміністрацій обговорювалися питання не придбаного житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа за кошти субвенції у 2020 році з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Сьогодні обмінювалися досвідом роботи у напрямку запобігання домашньому насильству з представниками фахівців соціальної сфери громад Київської області (Димерської, Васильківської, Глевахівської, Томашівської). Під час робочої зустрічі йшлося про розширення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб,
які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у 2021 році за рахунок коштів державної субвенції.
До відома:
В області функціонують
 Обласний притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Притулок розрахований на 30 ліжко-місць, у ньому є можливість розташування жінок з інвалідністю.
 Центр для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками (модель Барнахус).
Модель Барнахус — це спеціалізований заклад, для проведення допиту в середовищі, дружньому до дитини та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації, а також надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної та інших видів допомоги дітям — потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством.
Цілодобова обласна «Лінія довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі - 0 800 75 04 75.
 
View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/dep-smp#sigFreeId6270e3dc3b

Представники Вінницької області взяли участь у тренінгу «Підвищення рівня кваліфікації відповідальних за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (ОПТЛ)»
Ключові питання заходу:

Зокрема сьогодні Ірина Коцюбівська розповідала про роботу управління молодіжної політики та електронного врядування, акцентувавши увагу на консультативно-дорадчих органах в сфері молодіжної політики та в сфері національно-патріотичного виховання і їх важелях впливу на розвиток молодіжної політики області та формуванні національної свідомості.

3 вересня 2021 року в МДЦ «Артек» розпочалася чергова восьма зміна «Олімпійці серед нас». Вінниччина направила 36 дітей пільгових категорій, Вінницького (10 осіб), Гайсинського (2 особи), Жмеринського (7 осіб), Хмільницьгого (7 осіб), міста Вінниця (10 осіб).

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 02.09.2021 року № 487 «Про організацію VІІІ тематичної зміни у державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія» Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації спільно із структурними підрозділами Вінницької, Гайсинської, Жмеринської, Могилів-Подільської, Тульчинської, Хмільницької райдержадміністрацій, виконавчого комітету Вінницької міської ради здійснено організаційні заходи та забезпечено направлення дітей пільгових категорій (36 осіб), які відпочиватимуть та навчатимуться  в дитячому  із 4 по 24 вересня 2021 року.

Сьогодні ділились досвідом впровадження Моделі Барнахус на Вінниччині з канадськими поліцейськими - радницями з поліцейських питань Канадської поліцейської місії в Україні (CPMU), які приїхали з метою проведення семінарів для поліцейських (патрульна поліція, поліцейські офіцери громади, мобільні групи, ювенальні поліцейські).

Законом України від 30.09.2020 № 930-ІХ „Про внесення змін до Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо надання: при народженні дитини одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка, визначено, що з 1 липня 2021 року отримувачі допомоги „пакунок малюка” мають право за бажанням отримати грошову компенсацію замість натуральної форми такої допомоги.

Яка сім’я вважається багатодітною і який розмір допомоги на дітей?

Багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей. Або один батько чи мати, який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Що таке державна допомога при народженні дитини?

Допомога при народженні дитини – це державна допомога, яка надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною на території України.

У вигляді конструктивного діалогу, відбулась робоча нарада директора Департаменту з керівниками органів соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення.

Народження дитини - радісний та хвилюючий момент. Підготовлено серію дописів на важливі теми, які допоможуть майбутнім батькам вчасно оформити документи та підготуватися до пологів. Сьогодні поговоримо, чи мають право не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування жінки оформити допомогу.

Сьогодні представником Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Л.Петришеною взято участь у навчальному вебінарі для працівників надавачів соціальних послуг, які функціонують у територіальних громадах та висвітлено питання щодо особливостей призначення та виплати державних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям.

  1. Про проведення конкурсу з визначення проектів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надаватиметься фінансова підтримка у 2021 році за рахунок коштів обласного бюджету
  2. Питанню створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознаками статі була присвячена всеукраїнська нарада під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі дружини
  3. Виїзне навчання у Тульчинському районі.
  4. Засідання обласної комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання.
  5. Яким повинно бути національно-патріотичне виховання?
  6. Про організацію VІІ тематичної зміни у державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія»
  7. «Артек» зібрав дітей на фестиваль областей і міст України «Наша земля – Україна».
  8. Про стан виплати державних допомог, житлової субсидії та пільг
  9. Одноразова грошова допомога на дітей з багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року.
  10. Проводимо навчання у Вінницькому районі спільно з Вінницьким обласним центром соціальних служб та партнерами, які реалізують на Вінниччині пілотні проєкти з апробації та впровадження соціальних послуг для дітей та дорослих осіб з інвалідністю.

Сторінка 1 із 59