Літній наметовий табір сімейного розвитку для учасників антитерористичної операції та членів їх сім’ї.

Яка вчасна та необхідна ідея, Гуменний Леонід спільно з Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА та особистої підримки Валерій Коровій стала вже традицією для учасників АТО Вінниччини: другий літній наметовий табір сімейного розвитку для учасників антитерористичної операції та їх сімей стартував у Вінницькій області.

Пілотний проект «Літній наметовий табір сімейного розвитку для учасників антитерористичної операції та членів їх сім’ї» було створено у 2016 році за ініціативи учасника антитерористичної операції, підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.
Проект «Літній наметовий табір сімейного розвитку для учасників антитерористичної операції та членів їх сім’ї» отримав багато схвальних відгуків від учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.
Цьогоріч упродовж липня у с. Петрик Літинського району відбудуться 4 табірних зміни по 20 осіб, які розраховані на 5 днів: 1) 10.07 - 15.07; 2) 15.07 - 20.07; 3) 20.07 - 25.07; 4) 25.07 - 30.07.
Наталья Заболотная, директор Департаменту розповіла, що цей проект став унікальний у своєму роді, тому що практики реабілітації всіх членів родини, а саме батька, матері, та їхніх дітей одночасно, до цього часу в Україні не було. Окрім того, на державному рівні проведення такої – сімейної, реабілітації не передбачено.
В рамках табору впроваджено формат сімейного відпочинку, де у невимушеній атмосфері учасники антитерористичної операції разом з дружинами та дітьми матимуть змогу активно відпочити та поспілкуватися з психологами. Тепла атмосфера на території табору сприятиме побудові простору для діалогу і порозуміння між членами сім’ї, створення відчуття довіри, підтримки і відкритої комунікації в поєднанні зі змістовним і цікавим літнім відпочинком, до якого увійдуть спортивно-розважальні заходи, навчання віндсерфінгу, SUP-бордингу та багато іншого. Учасники матимуть змогу організовувати свій день в залежності до власних вподобань і все це поєднувається з роботою психологів у форматі групової терапії та індивідуальних консультацій. Для дітей додатково проводитимуться командні ігри, майстер-класи та квести. 
На реалізацію проекту «Літній наметовий табір сімейного розвитку для учасників антитерористичної операції та їх сімей» з обласного бюджету передбачено 199 000 грн.
До реалізації проекту долучаються громадські організації, волонтери та просто небайдужі громадяни. Головне управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області допомогло з наметами, які відіграли роль у створенні умов подібних до тих, в яких жили учасники бойових дій, для усвідомлення їхніми членами родини того, в яких умовах жили бійці. 
Підтримку надали власники бази відпочинку «Рибаче» (с. Петрик Літинського району Вінницької області, на території якого перебуває безпосередньо табір. 
Волонтери допомогли з будівництвом наметового містечка, а також транспортуванням учасників з м. Вінниці.
Зручне розташування, гарні краєвиди, чиста водойма, смачна їжа, приємне та корисне дозвілля як для дорослого, так і для дитини – це все гармонійно сплелося у ІІ Літній наметовий табір сімейного розвитку для учасників антитерористичної операції та членів їх сім’ї.
Сьогодні на першій табірні зміні відпочивають 5 сімей учасників антитерористичної операції (15 осіб з них 7 дітей.) Найменшому учаснику табору лише 2.5 роки.

Відео