День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС.

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС. Це визначено Указом Президента України від 10 листопада 2006 року №945/2006. 
До цієї дати 46 ліквідаторів Вінниччини нагороджені Почесною грамотою облдержадміністрації та обласної Ради з наданням грошової нагороди відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації В.Коровія від 29.11.2018 №917 «Про відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у м. Вінниці та всіх населених пунктах Вінницької області проходять урочистості, тематичні виховні години, уроки пам’яті, церемонії покладання квітів до пам’ятних знаків жертвам Чорнобильської трагедії.

Саме 14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку Чорнобильської атомної електростанції. Подвиг ліквідаторів неможливо переоцінити. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. 
Наталя Заболотна (Natalia Zabolotna)
Natalia Kviat
Валентина Войткова
Ирина Малачевская