Про роботу Федерації профспілок області та її членських організацій щодо підвищення рівня та своєчасної виплати працюючим заробітної плати йшлося на засіданні Ради Федерації профспілок області VI скликання.

Про роботу Федерації профспілок області та її членських організацій щодо підвищення рівня та своєчасної виплати працюючим заробітної плати йшлося на засіданні Ради Федерації профспілок області VI скликання 12 грудня, у якому взяли участь заступник директора Департаменту Natalia Kviat та голова профспілкової організації Департаменту Кобися Микола.

В ході засідання було заслухано інформацію про проведену роботу протягом поточного року представниками обласних галузевих профспілкових організацій щодо питань оплати праці, ліквідації заборгованості з її виплати.
Так, головою обласної організації профспілки соціальної сфери Галина Собко було відзначено позитивні зміни в галузі соціальної політики області, які відбуваються за ініціативи та підтримки директора Департаменту Наталя Заболотна (Natalia Zabolotna), зокрема, щодо покращенню рівня оплати праці в обласних комунальних установах. Завдяки зусиллям директора Департаменту Наталі Заболотної на сесії обласної Ради вдалося збільшити обсяг асигнувань на фінансування установ соціальної сфери майже на 30%.
Разом з тим, увагу присутніх було зосереджено на тому, що профспілкою соціальної сфери неодноразово порушувалось питання підвищення рівня оплати працівникам і робітникам галузі соціальної сфери перед Міністерством соціальної політики України. І варто відмітити, що на сьогодні питання зрушилося з місця. Хоча, зміна ЄТС та підвищення базового тарифного розряду не в компетенції цього відомства, але відповідно до протокольного доручення Державного секретаря Міністерства Іванкевича В.В. за результатами останньої зустрічі з представниками профспілки 13 листопада Міністерством вже розроблено проект постанови щодо збільшення надбавки за особливі умови роботи з 15% до 50% посадового окладу працівникам, які безпосередньо обслуговують осіб із значно зниженою рухомою активністю та ліжко хворих. Наступним етапом має бути переведення надбавки в розряд доплат, щоб вона нараховувалася понад мінімальний розмір заробітної плати.
Результатом зустрічі у Міністерстві є також і вивчення питання стану фінансування на оплату управлінь соціального захисту населення. Ми з року в рік повторювали, що будучи структурними підрозділами місцевих райдержадміністрацій управління завжди фінансувалися по залишковому принципу. Як наслідок, ні надбавок, ні премій працівники не отримували з року в рік. Хіба що внаслідок економії фонду заробітної плати.
Вийшла на етап законодавчого врегулювання і пропозиція Вінницької обласної організації Профспілки. З метою підвищення престижності та оплати праці соціальних робітників та психологів установ сфери соціального захисту населення Міністерством соціальної політики підготовлено проект змін до Наказу від 15.06.2011 №239 «Про затвердження порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення».
За результатами засідання Радою Федерації профспілок області прийняті відповідні рішення.