Нарада управління ПАТ «Вінницяобленерго» з питань створення електропостачальної організації - товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРА ВІННИЦЯ».

Сьогодні, 6 липня, представники Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації взяли участь у нараді управління ПАТ «Вінницяобленерго» з питань створення електропостачальної організації - товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРА ВІННИЦЯ», нових умов його роботи, підготовки інформації для нормалізації отримання бюджетних коштів по пільгах та субсидіях, а також напрацювання спільного плану першочергових заходів фінансування пільг та субсидій в перехідний період.

Провела нараду директор комерційний Товариства Ганна Пістружак. Участь у нараді також взяли представники Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради та Управління праці та соціального захисту населення Вінницького району .
Ганна Пістружак детально проінформувала всіх присутніх про те, що з 11 червня поточного року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії». В результаті впровадження законодавчих вимог відбудеться значна зміна моделі ринку електроенергії, відокремлення оператора системи розподілу від виробництва, передачі, постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання.
На виконання Закону в ПАТ «Вінницяобленерго» вже здійснюються підготовчі кроки для відокремленої діяльності на два напрямки, а саме розподілу (передачі) електричної енергії та постачання електричної енергії. 
Один з них – це створення електропостачальної організації - товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРА ВІННИЦЯ». Товариство забезпечить постачання електричної енергії побутовим споживачам на перехідному етапі та стане постачальником універсальних послуг у Вінницькій області.

Як зазначила Ганна Пістружак: «Дуже важливо, щоб всі сторони процесу були добре інформованими, добре підготовленими і перехід відбувся як найефективніше і безболісно для найменш захищених верств населення. При цьому всі права людей, які отримують пільги і субсидії мають не порушуватися. Товариство ПАТ «Вінницяобленерго» обслуговує 771 981 побутових споживачів. З них, 501 387 відносяться до категорії громадян, які одержують соціальну підтримку у вигляді пільг та субсидій. Слід зазначити, що згідно Закону ("Прикінцеві та перехідні положення" р. VII п.13) саме оператор розподілу в разі відокремлення електропостачальника є правонаступником в частині прав та обов’язків пов’язаних з провадженням діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом за договорами про користування електричною енергією. Тобто, кошти, одержані до моменту відокремлення ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» залишаться на рахунках розподільчої компанії ПАТ «Вінницяобленерго».

Також, за словами директора комерційного ПАТ «Вінницяобленерго», планується, що в разі отримання ліцензії ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» воно розпочне свою діяльність щодо постачання електричної енергії вже з 01.12.2018 року.