Засідання Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми.

21 травня, за координації Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації відбулось робоче засідання Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми.

Участь в роботі засідання взяли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, правоохоронних органів та інших суб’єктів Національного механізму взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Про стан реалізації державної політики і законодавства у сфері протидії торгівлі людьми у Вінницькій області у 2017 році та першому кварталі 2018 року учасникам заходу розповіла Світлана Ярмоленко, начальник управління праці та сімейної політики Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації. Прокурор відділу ювенальної юстиції прокуратури Вінницької області Олена Степанюк довела до відома присутніх інформацію щодо заходів, що здійснюють органи прокуратури спільно з іншими суб’єктами взаємодії щодо запобігання дитячому жебракуванню.

Важливі аспекти ідентифікація та перенаправлення осіб, які ймовірно постраждали від торгівлі людьми, в тому числі від трудової експлуатації, органами поліції озвучив Дмитро Поліщук, заступник начальника управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області

Учасникам засідання було представлено Оленою Завадюк, головним спеціалістом сектору організаційного забезпечення діяльності судів та судової статистики управління Територіального управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області, огляд статистичних даних щодо стану судимості за скоєння злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

Практичні проблеми надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді озвучив присутнім, Сергій Степаненко, методист вищої категорії відділу методичного забезпечення соціальної роботи Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Всі учасники погодились з необхідністю роботи в напрямку посилення співпраці суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, на місцевому рівні з метою подолання проблеми дитячого жебракування та трудової експлуатації всередині країни.

Також, учасники засідання обговорили пропозиції до плану заходів з проведення в області інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми в рамках відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня).